snopek4

Uzywane MF wasze opinie

Jaki uzywany traktor warto kupic??  

490 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • MF
      193
    • FENDT
      55
    • URSUS
      32
    • JD
      35
    • ZETOR
      45
    • RENAULT
      16
    • MTZ
      18
    • SAME
      9
    • FORD
      4
    • NH
      4


Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz4255    10

Skoro taki szajs to po co kupowali? Duża część rolników nie za barszo wie jak je użytkować i się psują. Najlepiej niech sobie wszyscy pokupują ciągniki ze skrzynią 8:2, ona im się nie popsuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

8/2 to też szmelc, blokują sie biegi jak sie je nerwowo przerzuca :) Problem eliminuje zakup nowej wajchy lub doraźne napawanie i wyszlifowanie palca :)

 

Kolega chwali 255 bo tylko takiego ma :) poza tym pewnie nie potrafi rozwinąć dalej swojej wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak po za tym to mf 255 to sam ursus na masce znak ursusa jest wiec jaki to MF,a co do skrzyni w MF to może i są wadliwe ale jak ktoś wezmie do takiego masseya podczepi przyczepę i wpadnie na świetny pomysl podłączenia hydrauliki to napewno niebedzie mf chodzil... no bo jak do tej skrzyni w MF znajdzie sie olej z URSUSA nie dość ze o innych parametrach i nie dość że czarny jak smoła to napewno coś siądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek183    1

ja osobiście miałem 3645 i nie polecam wogóle brać ciągników z tej serii bo skrzynie tam siadają....... teraz przymierzam się do 8130 możecie coś powiedzieć o nim???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a tak po za tym to mf 255 to sam ursus na masce znak ursusa jest wiec jaki to MF

To że 255 w Polsce poskręcali nie czyni z niego Ursusa, polski jest Ursus 3512 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

No to napisz co takiego? Nie licząc dupereli typu kierunki, bo to raczej nie wpływa na prace ciągnika. Ja jak narazie doszukałem sie przednich felg robionych przez FSC Lublin ;) Poza tym wyjaśnij mi dlaczego do tego "Ursusa" nie pasują metryczne klucze, tylko calowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

stasiek rolnik wiesz ci 360 a wiesz że nie ma różnic znaczących od 4011 ,a 4011 to był ursus ale na licencji zetora .Tylko 325 to oryginal ursusa-polski produkt nawet udany tylko dlaczego jeden bali się że za dobry ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest bo nie mam takich ciągników....ja nie jestem ekspertem w tych sprawach pytaj sie o to miraska on wie wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Żaden ze mnie ekspert, poprostu mam taki ciągnik i widze że z Ursusem ma niewiele wspólnego. Inna sprawa że jest to wyrób licencyjny, a ciągniki postlicencyjne (markowane Ursus) to jeszcze inna bajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Mój kolega ma takiego małego mf tylko jeszcze na angielskich częściach, to ma naganiane 25 tyś mth a pierwszą generalkę robił po 17 tyś więc te z polskich części są nieco słabsze. Ja mam mf 255 już na polskich częściach ma 7800 mth skrzynia nie zblokowana ani razu, za to silnik już po jednym remoncie(co innego że przedtem bardzo w tyłek dostawał). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
Wiecie moze jak sprawuja sie sie MF 8160? Czy w nich jest ta sama skrzynia co w starszych modelach tzn w 3600?

 

 

U mnie w okolicy jest taki ciągniczek, albo model 8140 [b. podobny] to z tego co wiem to skrzynie ma taką samą jak w 3690, czyli Dynashift.

Ogólnie używane MF w mojej okolicy mają dobrą opinie i w porównaniu z innymi zachodnimi ciągnikami używanimi jest ich dużo. [W okolicy myka ze 6-8 MF'ów na 1-2 z innych marek]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

W mojej okolicy mf także mają dobrą opinię.Sąsiad ma 3x255, jest jeszcze 3085 który od kilku lat chodzi bezawaryjnie, są jeszcze 3650 i 3060 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek359    0

Witam

Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem 2 traktorów MF 35. Są to lata 60'. Traktory sprawują mi się super, jeden jest z ładowaczem czołowym. Nie wymienił bym na C-330 nigdy w życiu. Tak mi ta marka zaimponowała, że obecnie rozglądam się za jakimś większym masseyem. Myślę o modelu 3070. Prosiłbym posiadaczy o opinie, oraz na co zwrócić szczególną uwagę. Która skrzynia jest lepsza 16 czy 32. W grę mógłby wchodzić również model 6160. Dziękuje i pozdrawiam.

post-11868-1229966616_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Raczej syn ;)

 

@zbyszek

Jeśli masz możliwość to moim zdaniem lepiej wybrać serie 61xx, jest nowsza i bardziej dopracowana niż 30xx które były jednak ciągnikami bardzo nowoczesnymi jak na swoje czasy. Pomyśl też o serii 3xx (np. 398 lub 399) jeśli cenisz sobie prostote ze starszych modeli połączoną z dobrym komfortem w kabinie.

 

Poczytaj starsze tamaty na forum, to kopalnia podstawowej wiedzy o MF ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz "zbyszek359" porozmawiać o serii 61XX,to zapraszam na gadu-gadu,moim zdaniem seria 61XX jest lepsza od 30XX tzn:lepszy wygląd a z resztą to nie wiem może jest bardziej dopracowana jak mówi "Mirasek",ja mam rok ten ciągnik z złego słowa nie mogę powiedzieć,druga sprawa seria 61XX jest sporo droższa od 30XX.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Podsatwowa rzecz to kasa za 6160 musisz dać gdzieś koło 60 tys zl.

A za 3070 to myśle ze w 40 tys sie wyrobi czy nie?

 

Ja jakbym miał kase to oczywiście nowszy bym brał a jak nie to i z 3070 powinienes być zadowolony jeśli bedziesz poprawnie uzytkował.

 

 

A co do używanych MF to moim zdaniem są to dobre ciągniki seria 3xxx tez tylko ludzie niektórzy zle je uzytkuja i potem maja problemy ze skrzynią itp. Bo są to ciągniki delikatne i wymagajace dbania o nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek359    0

Dzięki koledzy za zainteresowanie i podpowiedzi. Chyba poczekam jeszcze troche i kupię coś z seri 61xx. Co do cen to stwierdziłem że są bardzo chore, oglądałem wczoraj jednego 3070 sprowadzonego z Holandi, licznik nie sprawny miał być z 1992 a jest odmłodzony o dwa lata czyli 1990 cena 53000 i nie do negocjacji!!! Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych i Spokojnych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No to nawet na allegro nie ma takich wysokich cen. Ale moim zdaniem jak dobrze poszukac to cos z 3070 kupi taniej bo 53tys nigdy w zyciu nie dałbym za taki ciągnik. Kilka tys dołozyc i jest nowsza seria.

 

Wesołych Świąt nawzajem zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilb1996
      Witam, mam pytanie do posiadaczy Massey Ferguson 29xp. Po odpaleniu załącza się unicontrol i zaczyna piszczeć. Świeca się wtedy 2 błędy w górnym rzędzie druga i trzecia kontrolka od lewej. Odlicza od 20 i po 20 sekundach gaśnie. Czytałem coś w tym temacie i niby że to kontrolka od ciśnienia oleju hydraulicznego. W którym miejscu znajdę czujnik? Jeden jest w zbiorniku oleju a myślę że musi być jakiś drugi? Ewentualnie czy posiada ktoś instrukcje obsługi w pdf ? Myślę ze tam też mógłbym coś znaleźć . Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj