rusto

Budowa domu - parterowy czy piętrowy

Polecane posty

rusto    1

Posiadamy działkę o powierzchni 14 arów. Jest dosyć duża i zastanawiamy się co będzie lepszym rozwiązaniem - dom parterowy (zajmujący większą powierzchnię działki czy piętrowy - więcej miejsca na działce, ale  troch będą mnie wkurzały skosy w pomieszczeniach na poddaszu.


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pietrowy wyjdzie duzo drozej niz parterowy, jesli rodzina nie jest zbyt duza to parterowy wystarczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orp    0

Ja myśle że tylko piętro ale w sensie parter+poddasze pięć warstw+opaska wtedy małe ubytki są na skosach poza tym np.jeśli był by w składzie garaż ro tym bardziej zawsze można o jeden skok opuścić i co prawda są stopnie ale bardzo fajnie to wszystko wychodzi no i ja bym se pierdykną antresole w nowym domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28741

na działce 1000m2 postawiłem dom o wymiarach 8x14m, z poddaszem, i powiem ci za wiele miejsca mi nie zostało

ściany na poddaszu zawsze można trochę podnieść (bardzo często w projektach są one poniżej 1metra), ja mam tak zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5
Napisano (edytowany)

Z użytkowym poddaszem to wychodzą skosy ale przy dwuspadowym dachu można je ograniczyć . Ja sam będę budował z poddaszem, ponieważ chce sypialnię+łazienka+ garderoba umieścić na górze i oddzielić cześć gościnną od rodzinnej. Ale to wszystko zależy od twoich potrzeb i gustu. 

Edytowano przez grzesiuc2

Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Z użytkowym poddaszem to wychodzą skosy ale przy dwuspadowym dachu można je ograniczyć . Ja sam będę budował z poddaszem, ponieważ chce sypialnię+łazienka+ garderoba umieścić na górze i oddzielić cześć gościnną od rodzinnej. Ale to wszystko zależy od twoich potrzeb i gustu. 

 dokładnie tak ,plus duży zadaszony taras przez całą dł. budynku  a z samochodem sie ślubu nie bierze więc będzię oddzielny budynek obok z kotłownią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Kolega postawił parterowy kiedyś i mówił mi to wystarczy a teraz likwiduje kotłownie przenosi na podwórko do innego budynku bo mu łazienki drubiej brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Piętrowy droższy, inne stropy, schody ocieplenia.

Ja mam piętrowy mieszkalnego z 180 m i jeszcze 100 piwnicy, pod całym a co, jak szaleć to na całego. W piwnicy moja łazienka  , pralnia, kotłownia, spiżarnia i po 7 latach już cała zagracona. Tylko te cholerne koszty wykończenia, tragedia. .

Parter łazienka gościnny kuchnia i pokoik dzieci i dla nas  w który wszystko się dzieje i tylko w nim jest telewizorek.

Piętro sypialnie garderoba, łazienka.

Poddasze w projekcie  kolankowa była na 75, ja dałem na 100 a w jednym pokoju mam na 130 i to jet to, minimum 130 kolankowa, jest już super, przy 100 jak wstawałem rano to nie raz przyrżnołem głową w  skos.

Jakby kolanowa była wszędzie na 130 tonie ma co narzekać, a dach mam kopertowy, czyli wszędzie skosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Każdy typ ma swoje plusy jak i minusy, jak kolega pisze kolankowa 130 jest ok, siostra ma 115 i dla nich jest też ok (dla mnie może by było troszkę  nisko) na stare lata a takie będą wchodzić do garderoby, sypialni na piętro może się okazać utrudnione. Koszty wykończenia to bym powiedział że porównywalne, wiadomo że przy dachu dwuspadowym skosów mniej a zarazem okien dachowych. Pomyśl o kotłowni z zapleczem na opał jak gaz czy OO to nie potrzeba i aby nie było to połączenie garażu z częścią mieszkalną, bo po powrocie samochodem będziesz musiał przejść przez kotłownię. Ale widziałem też takie rozwiązanie że kotłownia jest pomiędzy garażem a "salonem" i użytkownik nie pochwala tego rozwiązania.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Napisano (edytowany)

Ja buduję parterówkę bo nie chcę na starość chodzićpod schodach i niestety nie powiedział bym że parterówka jest domem tańszym w budowie...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fart23    0

Wszystko zależy od wielkości domu, domy do 120mkw - taniej wychodzi parterówka, od 120 do 140 - parterówka i z poddaszem wychodzi tak samo, powyżej 140 - parterówka jest droższa w budowie niż z poddaszem. Ja mam dom 150mkw (projekt VM11 jaskółka, trochę zmnejszony), i powiem że jak się ma możliwości to tylko dom parterowy. NIgdy więcej schodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrBenet    0

Właśnie budowa piętrowego domu jest często o wiele tańsza niż parterowego ( szczególnie jeśli w grę wchodzi podpiwniczenie). Zaleta,że zmieści się na mniejszej działce.

Sam jednak nie pakowałbym się obecnie w budowę. Zajmuje to wiele czasu, nie jest to również tanie rozwiązanie. 

Lepiej jest już coś kupić ( często lokum od dewelopera jest tańsze).

Dobrze pytanie to: Mieszkanie czy Dom?

http://www.ihouse.pl/news/detal/podstawowe-pytanie-mieszkanie-czy-dom/730/1 - w artykule są przedstawione wady oraz zalety tych dwóch rozwiązań. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5

Kolega ma działkę więc kupno domu odpada. Do tego porządny dom kosztuje więcej niż budowa systemem gospodarczym, a te tanie to trzeba mieć czas na remont i jeszcze dużo kasy. Budowanie przez dewelopera to wielka niewiadoma, zaoszczędzi na materiałach i wykonaniu bo swoje musi zarobić. Też mu domu za miesiąc nie postawi. Budowa systemem gospodarczym dla osoby, która ma trochę zdolności budowniczych i samozaparcia i zaplecze maszynowe to najlepsze rozwiązanie i można dużo zaoszczędzić. A artykuł o wyborze mieszkania czy domu to trochę nie na miejscu dla osób związanych z rolnictwem.


Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28741

trochę grosza można zaoszczędzić budując właśnie systemem gospodarczym, wszystkie instalacje wykonałem sam

oczywiście nie nakłaniam nikogo żeby sam wykonywał instalację CO czy też elektryczną, ale w erze rur zgrzewanych PP, i kosztach zgrzewarki do 200zł, to instalację wodną czy kanalizacyjną można zrobić samemu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Instalacji elektrycznej nie możesz sam sobie zrobic no chyba że masz uprawnienia, musisz mieć podbite bo ci nie zrobią odbioru. Siostra ma piętrowy z dużym salonam nad garażem, połowa domu podpiwniczona, do tego skosy na poddaszu betonowe, znaczy druga płyta, po ostatniej trąbie powietrznej nie chcieliśmy ryzykować, a nawet został wygospodarowany mały stryszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

mnie ostnio interesuja domy w technologi drzewo sloma glina. trochę juz pozwiedzalem i coraz bardziej się przekonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko pięknie i ładnie ale jak przyjdzie trąba powietrzna to ciekawe co z tego zostanie, jak już to dom z balów drewnianych ale też tanio nie wyjdzie, póki co jestem za starodawną myślą technologiczną:)  Panowie a jakie ogrzewanie stosujecie, myślał ktoś nad pompa ciepła ma ktoś takie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Daj spokój z  drzewem, koło mnie dwóch braci postawili, jeden z  porotermu dachówka ceramiczna,  a drugi powiedział ze nie będzie się bawił i kupił gotowy pod Krakowem z konstrukcją drewnianą. Za 100 parę metrów zapłacił 148 tyś baz niczego, gołe ściany,  kryty blacha, bez fundamentów postawili z 3 tygodnie. Jak zaczął wykańczać to i zaczął  wyzywać na co mu to było, tylko murowany i nic więcej.

Zwłaszcza że oni sami budują a  budowaniem i remontami na życie zarabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ja prawdopodobnie będę montowal pompe powietrze woda. Jeśli sie nad nia zastanawiasz to mam nadzieje ze wiesz ze najlepiej współgra z podlogowka i rekuperacja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5
Napisano (edytowany)

Wszystko pięknie i ładnie ale jak przyjdzie trąba powietrzna to ciekawe co z tego zostanie, jak już to dom z balów drewnianych ale też tanio nie wyjdzie, póki co jestem za starodawną myślą technologiczną :)  Panowie a jakie ogrzewanie stosujecie, myślał ktoś nad pompa ciepła ma ktoś takie coś

brat założył pompę ciepła w domie 100 m^2 wszedzie podłogówka, do tego rekuperotor wentylacji. Świetna rzecz i rachunki mniejsze.

 

 

alvaroalvaro78

Pompa ciepła powietrzna jest fajna bo tańsza ale poniżej 5 stopni C. jej sprawność strasznie spada i zaczyna pobierać tyle prądu co grzałki elektryczne.

Edytowano przez grzesiuc2

Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28741

Instalacji elektrycznej nie możesz sam sobie zrobic no chyba że masz uprawnienia, musisz mieć podbite bo ci nie zrobią odbioru. Siostra ma piętrowy z dużym salonam nad garażem, połowa domu podpiwniczona, do tego skosy na poddaszu betonowe, znaczy druga płyta, po ostatniej trąbie powietrznej nie chcieliśmy ryzykować, a nawet został wygospodarowany mały stryszek

 

uprawnienia posiadam, do 20kV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jak masz uprawnienia to twoja korzyść, z drugiej strony głupota, u nas elektryk tak zrobił że szok, kase wziął najął najtańszych jacy byli poobstawiał kilka domów i zadowolony łoił kasę, u mnie nie wiem jak posrał ale silnik 11kv spalił całą instalację, szczęście ze przed tynkowaniem, okazał się że pozmieniali ciągt kabli czy coś takiego, nie moja rzecz ale gośc bulił z własnej kieszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185
Napisano (edytowany)

uprawnienia posiadam, do 20kV

 

Nie o takie uprawnienia chodzi. Do tego są potrzebne uprawnienia budowlane w zakresie instalacji elektrycznych. Instalację możesz wykonać sam ale musisz znaleźć uprawnionego człowieka który stwierdzi prawidłowość jej wykonania i się pod tym podpisze. Wielu "zawodowych" elekktryków nie ma takich uprawnień ale mają kogoś kto im papiery przystempluje...

Edytowano przez wlamaj1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tylko tacy "goście" żeby kiedyś siebie nie przystemplowali jak coś się stanie i prokurator wejdzie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj