rusto

Budowa domu - parterowy czy piętrowy

Polecane posty

Grabowiec    0

Jestem raczej zwolennikiem domów parterowych, ale nie koniecznie ze względów użytkowych, a po prostu wizualnych. Bardzo podoba mi się jeżeli dom zajmuje więcej miejsca "na szerokość" niż na wysokość. Jeżeli chodzi o ogrzewanie to warto użyć do opału coś wysokokalorycznego. Dzięki temu można obniżyć koszty ogrzewania. W SmartTrans mają bardzo dobrej jakości węgiel orzech, który spokojnie jest w stanie wygernerować tyle ciepła, aby ogrzać nawet dwupiętrowy budynek. Więc kwestia ogrzewania nie powinna w tym przypadku stanowić jakiegoś wielkiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdy zakładacie kotły z pompą, to zabezpieczcie się jakoś na wypadek braku prądu. Jak pompa nie będzie wyciągać wody, a resztki opału dalej będą podgrzewać kocioł, to może zrobić się nieciekawie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

przy odpowiednio wykonanej instalacji ciepła woda sama będzie uciekać do góry, pompa nie jest potrzebna, przykładem tego są instalacje CO z lat 70 czy nawet wcześniej, gdzie chodziło to 30 lat bez pompki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz piec w piwnicy to jak najbardziej, ale jak w kotłowni tak jak teraz staje się to modne to trzeba uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W nowych instalacjach CO nie ma mowy żeby było grawitacyjne. Rurki idą obok siebie 15mm. Grawitacyjnego już praktycznie nikt nie robi.

Ale na brak prądu jest banalny sposób, kupuję się agragat prądotwórczy i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomek 73  powodzenia niemiej przez tydzień  prądu pogadamy ile agregat ci zeżre paliwa. oczywiście że się da bez prądu zrób ogrzewanie na wzór z lat 70 i już masz spokojną głowę, nawet w kotłowni zaniż piec względem pierwszego kaloryfera i pójdzie, wiem bo mam tak na tunele zrobione i idzie, warunek szerokie rurki do grzejników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Albo przez tydzień agregat. albo zimno wybór do ciebie należy.

Niestety takie są teraz realia na tych ogrzewaniach.

  Ja mam na eko groszek, no  z możliwością  palenia wszystkim, ale njie korzystam z tej opcji. Jak mam 9 lat ten piec to tylko przez 4 godziny agregat chodził.

Drugą alternatywę mam kominek, ale to jest porażka, nie odpalałem go 5 lat, bo nie było potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak zasypiesz piec na noc, a wtedy przyjdzie nawet krótka przerwa to masz już wodę zagotowaną. Lub jak z jakiegoś powodu wszyscy wyjadą z domu na chwilę. Więc lepiej pomyśleć o awaryjnym zasilaniu. To nazywają chyba UPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

MI to nie grozi zagotowanie przy braku prądu, bo wygaśnie, przy zwykłych piecach  zasypowych może tak być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Spokojnie piec może być na równi ważne żeby były powroty w posadzce i zachowanie spadów od pionu do grzejników aby unikać poduszek powietrznych  i grawitacja fruwa na cienkich rurkach bez ale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
Dnia 21.09.2016 o 21:48, Adrian_K_90 napisał:

Gdy zakładacie kotły z pompą, to zabezpieczcie się jakoś na wypadek braku prądu. Jak pompa nie będzie wyciągać wody, a resztki opału dalej będą podgrzewać kocioł, to może zrobić się nieciekawie. 

Rower stacjonarny plus dynamo 😉😂😂😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827
bratrolnika napisał:

przy odpowiednio wykonanej instalacji ciepła woda sama będzie uciekać do góry, pompa nie jest potrzebna, przykładem tego są instalacje CO z lat 70 czy nawet wcześniej, gdzie chodziło to 30 lat bez pompki

mam CO zrobione grawitacyjnie i nadal chodzi lepiej niż nie jedno nowoczesne miedziane. minus taki, że nie mam zrobionego małego i dużego obiegu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamies    0

Tak sobie siedzę dzisiaj i zastanawiam się coraz poważniej nad wstawieniem sobie kominka do mieszkania w bloku.  Odpada tutaj rzecz jasna możliwośc wstawienia kominka tradycyjnego, szczególnie,  że mieszkanie jest na parterze tak wiec raczej komina nie dałoby się wyciągnąć. MIejsce jest, salon jest dość spory. 

Wcześniej o tym nie myślałem, ale w lutym miałem okazję pojechać do agroturystyki, Wynajęliśmy sobie domek, w ktorym był kominek i praktycznie codziennie w nim rozpalaliśmy. I chciałbym troche klimatu wstawić u siebie.

Czy ktoś ma może biokominek albo elektryczny? Jak się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikkallo    0

Nie ma jednej odpowiedzi.

Każdy potrzebuje czegoś innego.

U nas jest piętro które z osobną łazienką, małą pralnią jest częścią dzieci.

Na parterze jest osobna, główna sypialnia a do niej dedykowana łazienka z częścią dzienną.

Nie wyobrażam sobie parterowego domu w moim przypadku. 

https://greenhomes.pl/ - jeśli szukasz firmy do postawienia domu zerknij sobie na ofertę tej firmy ( stawiają domy z prefabrykatów). 

Edytowano przez Nikkallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj