stasiu670

Farmer 10244 vs. Zetor 10540

Polecane posty

stasiu670    2

Mam pytanie który z ciągników lepszy jako równe 100km ciągnik do  tura wady i zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszek53    1

Zdecydowanie zetor farmer to wynalazek silnik w nim pracuje jakby miał wrzucone kilo śrubek na tłoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Masz kolego z nim jakieś doświadczenia? Czy tylko piszesz bo brat kolegi kuzyna stryjecznego od strony babki słyszał o kimś kto kupił farmera. W farmerze akurat możesz wybrać sobie silnik albo MMZ albo John Deera. Więc kolego powiedz, który to chodzi jakby miał kilo śrubek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

Kolega chyba nie miał doczynienia z tym sprzętem a pisze głupoty o farmerze. Silnik mtz'a nie jest wcale takim złym silnikiem, one potrafią być oszczędne, i te silniki są proste i tanie w eksploatacji. Ja mam farmera już 8 rok i jakoś nic się nie zepsuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

farmer nie jest taki zły ale jednak nie lepszy od zetora, zdecydowanie kupił bym zetora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalh    1

Interesowałem się Farmerem na ostatniej wystawie w Siedlcach, to rzeczywiscie ten silnik JD pracuje jakby miał sie zaraz rozlecieć. Wykonanie wnętrza to już całkiem masakra...lewarek od biegów lata po całej kabinie, plastiki najgorsze z mozliwych i w ogole pozycja za kierownicą jakaś taka kiepska. Takie było moje odczucie po pierwszym kontakcie z tym sprzętem, nie pracowałem nim, więc nie wiem jak się zachowuje w codziennym użytkowaniu, ale zraziłem sie do tej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mój wójek ma farmera z silnikiem John deera to słychać go z kilometra taki głośny, a mtzeta o wiele cichszy. Prawdziwy john deer ciągnik jest cichutki i silnik zupełnie inaczej pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

w wiosce dwóch gości na farmery 80konne to jednemu na gwarancji nie chcieli sprzęgła i rewersu naprawiać

marna jakość swoja drogą a jest jeszcze nieprofesjonalne podejście serwisu do klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszek53    1

tak mam doczynienia z tym farmerem z silnikiem john'ego i według mojego odsłuchu tak pracuje w kabinie szału nie ma żadnego w pierwszym roku padło sprzęgło i wom to jest tylko moje zdanie:) z zetorm styczności nie miałem.

a skrytykował mnie kokega który ma farmera heh... swój swojego chwali;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu670    2

I być tu mądry.Co prawda Zetor no to ciągniki ogólnie dobre.Ale powiem tak że sąsiad miał 15 lat temu z 96r to miał go a z 1,5 roku.Ale niech się wypowiedzą właściciele tych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

zetor 10540 to sprawdzony sprzet kultura pracy tez niejest super ale nie ma z nim wiekszych problemow i czesci dostepne w kazdej wiekszej agromie lub internecie osobiscie farmerem nie jezdzilem ale jeden rolnik u mnie w wiosce kupil nowke pojezdzil 3 sezony niewiem co on nim robil ale podnieslo mu przod i jak opadl to sie rozpolowil dramat przezyl bo to byl glowny ciagnik w 30h gospodarstwie dobrze ze mial zetorka 7211jako pomocniczy i nim przez dwa sezony wszystko ogarnial pozbyl sie tego farmera za marne grosze i teraz zakupil nowego zetorka 95koni pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo12    0

Sorry ze tak sie wypowiadam ale wiekszość co tu pisze osób na temat Farmera to głupie sa za wielkim przeproszeniem i bez urazy ... Ja mam Dwa Farmery i praktycznie nie chodzą mi dziennie 3-4 godz tylko dzień i noc tylko jak ktoś nie dba o ciągniki i jak np ciągnik ma 100 km a najlepiej operator by chciał założyć pług 4skibowy obrotowy który waży 1500 kg albo agregat uprawowo siewny co cały zestaw waży 2200 kg lub kto założy tura do niego i wezmie z tone gnoju na łyge i jedzie jak głupi to każdy ciągnik i sprzegło i szkrzynie wykończy.... Bo ludzie jak mają tury w ciągnikach wezmą sianokiszonke co waży 500-700kg i jedzie po dziurach że wszystko skacze to ta siła nacisku sie zwieksza jeszcze raz tyle to wychodzi udzerzenie 1400 kg ... I póżniej są proble ze pompy siadają pchają przez siłe w turze i sprzegła padają przednie mosty skrzynie silnik to wszystko jest przez siłe robione i są skutki takie i jeszcze że ciągniki pękają to głupota samych durnych ludzi co obsługują te maszyny.... Nie mówie że nic sie nie popsuje bo w  każdy ciągniku coś siądzie czy ten ciągnik jest za 100 tyś czy za 300 tyś... Niech każdy z operatorów wezmie na siebie worek 50kg i niech biegnie po dziurach z tym workiem lub niech z ni poskacze to zaraz plecy wam siądą ... To jest sama głupota ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem o jaki model ciągnika chodzi. Ten posiada białoruski silnik MMZ i tyle dobrego o tym modelu. Wcześniejsze wersje miały tylny most i przekładnię z ukraińskiego Jumza, późniejsze miały podzespoły argentyńskie prawdopodobnie od Agrale BX 6110.  Resztę można poczytać pod zdjęciem [galleryimg=340387]?st=20#commentsStart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez przemas8595
      Witam Wszystkich Co sądzicie o ciągnikach firmy Farmer najbardziej interesuje mnie wersja 105 km
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj