crickmaverick

jaki profil na skrzynię do wywrotki d44?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mecha    110

Planuje burty 50cm, nadstawki 15-20cm + stelaż na plandekę. Wywrot oczywiście na kulach.

O obrotnicę też miałem pytać jaką wstawić. Ładowność do 4.5-5t maaax. Dyszel może taki jak w hl albo d46. 

Osie mam kwadratowe podobno bardziej wytrzymałe, przednia hamowna. Obok czeka okrągła hamowna z innej d44 która pójdzie na tył.

Jakby tanio dorwać gdzieś koła z d46b to siadł by do niej rozstaw szpilek? Zawsze to przyczepa szersza, stabilniejsza. Najwyżej do swojej d46b wstawiłbym samochodowe. Aczkolwiek nie wiem czy warto, z 1 strony napewno dolne otwieranie i tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
9 minut temu, Mecha napisał:

Planuje burty 50cm, nadstawki 15-20cm

To ramy 140+120 w mojej opinii

9 minut temu, Mecha napisał:

obrotnicę też miałem pytać jaką wstawić.

Jak do 5t to nie ma co wymieniać

10 minut temu, Mecha napisał:

Jakby tanio dorwać gdzieś koła z d46b to siadł by do niej rozstaw szpilek

Nie, nie da się bez wiercenia nowych dziur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Planuje burty 50cm, nadstawki 15-20cm + stelaż na plandekę. Wywrot oczywiście na kulach.

O obrotnicę też miałem pytać jaką wstawić. Ładowność do 4.5-5t maaax. Dyszel może taki jak w hl albo d46. 

Osie mam kwadratowe podobno bardziej wytrzymałe, przednia hamowna. Obok czeka okrągła hamowna z innej d44 która pójdzie na tył.

Jakby tanio dorwać gdzieś koła z d46b to siadł by do niej rozstaw szpilek? Zawsze to przyczepa szersza, stabilniejsza. Najwyżej do swojej d46b wstawiłbym samochodowe. Aczkolwiek nie wiem czy warto, z 1 strony napewno dolne otwieranie i tył.

Obrotnice jak masz zużyta to szukaj jakieś na srutach nie na tych rolkach 

Koła d 46 ma inny rozstaw szpilek ogólnie pod piastę d 44 ciężko coś dobrać 

D 44 to przestażała konstrukcja nie wiem czy nie lepiej jakąś d 46 przerobić ma według mnie większy potencjał

Edytowano przez astrahxenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Na śrutach czyli jaka? Będzie bardziej stabilna? Jest taka gdzieś na necie? I czy faktycznie 140+120 wytrzyma wywrot na tył. Pakę mam zamiar przedłużyć z tyłu żeby po zaczepie nie sypało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
Przed chwilą, Mecha napisał:

czy faktycznie 140+120 wytrzyma wywrot na tył.

Z tego co pamiętam to na forum ktoś przerabiał d44 na wywrot do tyłu, i dolnej ramy nie wymieniał, została z c100 fabryczna

Tyle ze został przy fabrycznych burtach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

No ja mam obawy bo szkoda wszystko ładnie zrobić do pierwszego kiprowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, Mecha napisał:

Na śrutach czyli jaka? Będzie bardziej stabilna? Jest taka gdzieś na necie? I czy faktycznie 140+120 wytrzyma wywrot na tył. Pakę mam zamiar przedłużyć z tyłu żeby po zaczepie nie sypało

Na kulkach , czyli taką nowy typ jak w 46 ,47 ,d732 itd

6 minut temu, Mecha napisał:

No ja mam obawy bo szkoda wszystko ładnie zrobić do pierwszego kiprowania...

Tu zrobili na trzy strony i burty konkret 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

No ale pod tą obrotnice nowego typu musi mocowanie zmienić. Dolna 140 i górna 120 jak będzie dobrze przemyślana wytrzyma 5 ton w tył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
8 minut temu, Ursus932 napisał:

Na kulkach , czyli taką nowy typ jak w 46 ,47 ,d732 itd

Tu zrobili na trzy strony i burty konkret 

 

A potem jeżdżą jak na negatywie.... albo wywrotna zamiast wywrotka. Nie mam zamiaru zmieniać zdania co do zabudowy jeżeli chodzi o szerokość i wysokość. A takie burty do do siana luzem. Burty konkret to jedynie wysokość mają. Ja mam inna definicje burty konkret.

4 minuty temu, astrahxenon napisał:

No ale pod tą obrotnice nowego typu musi mocowanie zmienić. Dolna 140 i górna 120 jak będzie dobrze przemyślana wytrzyma 5 ton w tył 

Musze popatrzeć jak mam w d46b, ale jak mam na rolkach to może hl kolegi będzie na kulkach, albo d47.

W przyszłym tyg pomierzę czy ta podejdzie

 https://allegro.pl/oferta/obrotnica-kraniec-przyczepa-d47-1050-5t-9142111110?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Przemyśl czy warto robić d 44 czy nie lepiej jak juz chcesz przerabiać to d 46 jest nowsza konstrukcja każda ma obrotnice na śrutach szersze osie felgi itd

Edytowano przez astrahxenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Mecha napisał:

A potem jeżdżą jak na negatywie.... albo wywrotna zamiast wywrotka. Nie mam zamiaru zmieniać zdania co do zabudowy jeżeli chodzi o szerokość i wysokość. A takie burty do do siana luzem. Burty konkret to jedynie wysokość mają. Ja mam inna definicje burty konkret.

Ale ja nic nie mówię 🤷‍♂️tylko pokazałem jak przerobił . Ja też uważam za wysokie , nadstawki to tak według mnie   25 , może 30 cm max  przy oryginalnych wymiarach skrzyni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Obejrzyj sobie pod koniec tego filmiku d 46 przerobiona dół 140 góra 120 kiprowana w tył

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez pawel777716
      Jak odkręcić ten dół od siłownika przyczepa sanok d47b? Ktoś pomoże? Są tu jakieś zabezpieczenia których nie widzę?

    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj