crickmaverick

jaki profil na skrzynię do wywrotki d44?

Polecane posty

stg    21

Jaką masz dyszę, z czego i jaka średnica. Jaka sprężarka z nim współpracuje? Jaki masz zawór regulacyjny ścierniwa? Zbiornik piaskarki od butli gazowej(samochodowej)? Uważaj na wąż bo ten co doprowadza powietrze do piaskarki wytrzyma lata, ale ten od piaskarki do dyszy po x godzinach pracy będzie wytarty i się rozerwie jak go w porę nie wymienisz, a wtedy da ci piachem. Polecam owinąć wąż np prześcieradłem, wtedy jak ci pęknie to nie narobi szkód tobie ani otoczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

kolego stg dziękuję za cenne uwagi bhp, ale nie martw sie to specjalny wąż do piaskowania i watpie by sie rozerwał bo jest zbrojny nie tylko stalą, dysze mam z weglika spiekanego baldonit 4mm, piaskarka kupczyk wydajnosc słab bo około 600 l na min, ale niedługo bede miał kompresor boge wydajnoc 2,800 na minute, butla piaskarki jest od autogazu. pojemosc ok 80- 100 litrów. zawór scierniwa to normalny zawór kulowy u mnie sie sprawdza, pozatym piaskarka chodzi swietnie nawet lepiej od niektórych kostrukcji sklepowych problemem jest tylko kompresor niskiej wydajnosci ale jak wspomniałem niedługo bedzie wiekszy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Sam spawałeś tą butlę od autogazu? Jaki zawór masz(do regulacji ścierniwa) bo ja mam 3/4 i chyba trochę mały bo nie idzie dobrze ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

Jak sam? butla ze złomu w całosci, wspawywałem jedynie gwinty do niej, ja na dole mam 3/4 zawór i idzie bez problemu istotna rzecza jest kruszywo ja uzywam piasku kwarcowego, w castoramie po 7 zł ale ja biore od producenta. cała instalacja na butli jest zrobiona z rurek 3/4, jedynie górny zawór wsypu kruszywa to chyba 1 i 3/4 cala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja się zastanawiałem czy wykorzystać butlę gazową bo są łatwo dostępne, ale znalazłem ładny zbiornik o poj. 80 litrów. Ja butli od gazu bym nie spawał. Też mam zawór 3/4(regulacyjny) ale czasami mi się przypcha. Ja na razie piaskowałem zwykłym przesianym piaskiem na bardzo drobnym sicie(sito z siatki do szlifowania tynków),

piaskuje bardzo dobrze, jedynie ten zawór i by było idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

stg boisz sie ze jak bedziesz spawal to wybuchnie? wystarczy napelnic ja woda i po sprawie. woda wypchnie resztki po gazie. wiec spokopost-10129-0-71863200-1434921288_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

No lekki strach. Warto kupić rozrzutnik Warfama N 217 w stanie db, nieużywany chyba od dwóch lat, brak koła, burty do remontu, reszta db, brak luzów na łożyskach, listwy proste, cena 1700. Warto go kupić? Dało by się sprzedać części tzn, łożyska z obudowami, listwy, łańcuchy, skrzynię i adapter? Planuję zrobić sobie z niego przyczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

to jest jednoosiowy???

nikt nie kupi używanych części do rozrzutnika, jeśli nowe są za grosze

a jak chcesz robić przyczepę to zobacz czy rama jest chociaż w miarę, u nas z rozrzutnika na przyczepę nadawały się tylko osie i resory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jeśli wiesz jakiej jakości są te nowe części i te stare warfama, to ja wolę kupić starą dobrą część niż tą nową która pochodzi 2 sezony, nawet te najdroższe części są często warte tyle co te najtańsze(oczywiście nie wszystkie). Też myślę że będzie ciężko sprzedać jakieś części, ale jak wystawię trochę taniej niż wszyscy na olx to chyba coś bym sprzedał. Mam pytanie czy adapter od rozrzutnika warfama N217 będzie pasował do czarnej białostockiej http://agrotrader.pl/oferta/agromet-czarna-bialostocka-1997-3-5-tony-ID161683.html ? Wątpię żeby adapter pasował, a czy inne części też nie będą pasowały?  Rama jest dobra, prosta, niespawana i nieskrzywiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

nikt nie zapłaci ci za części i za wysyłkę, bo w tej samej cenie bez czekania ma nową, a że wytrzyma mu sezon czy dwa, tak samo może być z twoją używaną częścią

łańcuchów ci nikt nie kupi, używane łańcuchy są wyciągnięte, nawet jak założysz nowe zębatki to będą przeskakiwać

a przekładnia??? w okolicy wyrzucają je na złom podczas przeróbek rozrzutników na lawety do słomy, nie ma komu za nią 200zł zapłacić

a jeśli mi nie wierzysz to spróbuj się o tym przekonać na własnej skórze, zresztą kiedyś już pisałem ci o remoncie przyczepy, na początku mi nie wierzyłeś, a teraz widzę piszesz innym to co ja kiedyś tobie...

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Łańcuchu i listwy t oma założone nowe, właściciel sprzedaje bo zlikwidował hodowlę. Nie przypominam sobie żebyś pisał mi kiedyś o remoncie przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

tłoki 550 sztuka komplet z kołyska, materiał na górna ramę kosztował ok 550 zł, blacha na podłoge 550 zł ( 4m x 2 m) burty - pronar ok 1200 zł, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Skąd masz "górne łożyska" siłowników, te które znajdują się w górnej ramie. Tego chyba dokupić nie można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

"Ramę do kipra robi się z ceowników a nie z profili,masz wtedy mocniejszą ściankę."

Profil zamknięty ma 2 ścianki pionowe i w płaszczyźnie pionowej będzie miał podobną wytrzymałość ( oczywiście porównując takie same wysokości).

Profili nie zaleca się stosować ze względu na brak zabezpieczenia antykorozyjnego w środku. Większość ram itp. wykonuje się z profili otwartych najczęściej w postaci ceownika, teownika lub dwuteownika. Choć teraz widzę głupią modę na przyczepy posiadające ramę z profili zamkniętych w dodatku spawanych ze sobą.

Ładnie to Ci wychodzi. Wytrwałości i satysfakcji życzę:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez pawel777716
      Jak odkręcić ten dół od siłownika przyczepa sanok d47b? Ktoś pomoże? Są tu jakieś zabezpieczenia których nie widzę?

    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj