MasiaaMaka

bliźnieta

Polecane posty

MasiaaMaka    0

ociliły sie bliźnięta cielisia i byczek, myslimy nad zacieleniem cielisi i czy mozna gdyz mowia ze nie bo moze miec hormony, geny byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxpawlusxx    21

U nas kiedyś stały razem bliźniaki i niespodziewanie się okazało ze cieluszka jest w ciąży. I teraz jest normalna krowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

W trakcie ciąży hormony byczka mogły przejść na płód cieliczki, taka jest wtedy tylko na mięso, z byczkiem natomiast po takiej ciąży wszystko jest ok.Nie jest teraz pewne czy będzie można ją zacielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Cieliczki z bliźniąt gdy jest z byczkiem (cieliczka+byczek) są nigdy nie płodne- Przerabiane setki razy. 

Tylko cieliczki z bliźniąt gdzie jest cieliczka+cieliczka (2xcieliczka) są płodne i można trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27
Napisano (edytowany)

Przez krew przeniknął.A co ma wygląd do hormonów?

Edytowano przez maciejo360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasiaaMaka    0

no ale to wiadomo w 100% ze przepłnoł? no niewiem u ludzi jest tak ze jak sa podobne to oznacza ze sa jednojajowe i wtedy wystepuje ryzyko nieplodnosci a u bydła nie wiem i dlatego tu pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Odpowiedź na Twoje pytanie:

 

 

maciejo360

Dzisiaj, 14:26

W trakcie ciąży hormony byczka mogły przejść na płód cieliczki, taka jest wtedy tylko na mięso, z byczkiem natomiast po takiej ciąży wszystko jest ok.Nie jest teraz pewne czy będzie można ją zacielić

 

Kolejna odpowiedź i potwierdzenie:

 

 

kamil1985

Dzisiaj, 14:26

Cieliczki z bliźniąt gdy jest z byczkiem (cieliczka+byczek) są nigdy nie płodne- Przerabiane setki razy.

Tylko cieliczki z bliźniąt gdzie jest cieliczka+cieliczka (2xcieliczka) są płodne i można trzymać.

 

Z takiej ciąży najczęściej jałówka nadaje się tylko na mięso, chociaż w Internecie kiedy o tym czytałem znalazłem wyjątek, ale to szansa jak w totka.

 

Możesz ją zostawić i sprawdzić czy się zacieli, a jak nie to na ubój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

MasiaaMaka - w moim gospodarstwie też miałem taką sytuację z bliźniakami (jałóweczka, byczek) zostawiliśmy je do dalszej hodowli, jałówka sobie stała i nie okazywała żadnych objawów rui, przy okazji zacielenia krowy inseminator z ciekawości zbadał jałówkę, okazało się, że nie ma w ogóle rozwiniętej macicy, dlatego byliśmy zmuszeni ją sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Tak, o ile z bliźniąt warto odpasać. zazwyczaj takie sztuki są słabsze i trudniej je odpasać. Mają gorsze przyrosty. A jeżeli chodzi o to czy się zacieli to jeszcze się nigdy nie spotkałem aby tak się stało. Z mojego doświadczenia i wiadomości to takie cieliczki nie mają wcale rozwiniętych narządów płciowych. Tylko odpas.

 

@kamil1985 czyli ta cieliczka tylko na opas i nie ma wyjątków?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
Napisano (edytowany)

W moim gospodarstwie dwa razy juz zacieliłem cieliczki z ciąży bliźniaczej (byczek i jałóweczka) i jako krowy nie ma z nimi żadnego problemu (weteryaże robią oczy jak 5 zł jak o tym opowiadam) jako ciekawoska jedna z nich na 5 wycieleń 5 byczków :huh:

Edytowano przez EppS

NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

szansa że będzie normalna to 10% ale z tego co zauważyłem te jałowki które są bezpłodne rosną lepiej niż normalne jałowki. Poczekać do roku i wtedy zbadać jak się rozwija. Kiedyś 3 razy badałem jedną jałowke. Gospodarz jak dowiedział się że bezpłodna sprzedał sąsiadowi nic nie mówiąc o jej wadzie. Ten chciał ja zacieli ale się nie goniła i mnie woła żebym zobaczył. Sprzedał ja dalej i w trzecim miejscu to samo:) ciekawe w ile miejsc jeszcze trafiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matthew96    1

cieliczki z ocielenia (byczek,jałóweczka) nie nadają się do hodowli,gdyż w ich układzie rozrodczym nie ma szyjki macicy.Ruję może miec normalnie ale do zapłodnienia nie dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

Jałówka z bliżniąt dwupłciowych na 90% nie będzie miała rozwiniętych narządów rozrodczych, ale osobiście mam jałówkę BBBxHF z takiej ciąży, którą znjomy mi sprzedał bo okazło się, że kiedyś byk mu się urwał i o dziwo skutecznie ją zapłodnił a gość się wystrszył, że jak BBB to npewno się nie wycieli i odsprzedał mi w cenie mięsa. Ocieliła się u mnie i teraz jest ponownie zcielona. Czyli wniosek, że ta u mnie załapała się w te 10%. To ta z lewej: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/470569-jalowki-bbb-50/#commentsStart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj