maniek10141

GPS Drogowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
b0gdan    90

GPS na komórkę to super wyjście jeśli chce się bawić w piesze wycieczki, bo doliczając do tego jeszcze koszt uchwytu do komórki, to już można kupić najtańszego Garmina z ekranem 3,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

lark 3.5 ze wszystki to wydatek 280zl lark ze wszystkim 4.3 cala to 380zl :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Za takiego Larka dałem 199zł, a ten model nie blokady i da się wgrać inne oprogramowanie. Próbujcie, szukajcie softu, obadajcie jak to działa w terenie. Chętnie poczytam i skorzystam przy pomyślnych wynikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Ale kto tu mówi o kupowaniu Aplikacji Garmin na komórkę. Można ściągnąć z netu. Wszystko czego potrzeba żeby mieć darmową navi w Telefonie to : telefon z wbudowanym GPS , trochę wolnego miejsca na karcie pamięci, komp i kabelek USB . Uchwyt to wydatek ok. 20 zł a i nawet bez korzystania z navi warto go mieć w samochodzie.

 

Zgodzę się, że komórka nigdy nie będzie tak ergonomiczna jak typowe navi samochodowe. I jak ktoś używa tylko jednego samochodu to ok. Ale ja prawie codziennie używam w pracy innego samochodu (w zależności od potrzeb) więc mam spokój z przekładaniem navi z auta do auta. Czasem też jeździ się jako pasażer i wtedy też można kogoś poprowadzić taką komórką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mam nawigację w Nokii N95-2. Testowałem 3 programy.

 

Na początek Nokia Maps. Na początku miałem wgrane stare mapy i było wszystko ok (były nawet małe wioski). Postanowiłem załadować najnowsze mapy, bo myślałem, że będą dokładniejsze, a tu lipa... wioski niektóre poznikały, a dokładnośc polegała tylko na tym, że polepszyli dokładność w miastach (więcej ulic). No i druga sprawa na minus dla Nokia Maps- aby korzystać z navi trzeba wykupić licencję.

Druga aplikacja to TomTom- bardzo rozbudowane manu i dokładne mapy. Ale moja wersja nie obsługiwała wewnętrznego GPS, a w internecie nie mogłem znaleźć na ten problem tzw. "witaminki" (przetestowałem tylko kilka razy z zewnętrznym GPS podłączonym do N-ki).

Trzecia opcja to Garmin Mobile XT- podobnie jak TomTom, ale udało mi się bez problemu skonfigurować pod wewn. GPS. Mapy bardzo dokładne i co najważniejsze aktualizowane co kwartał. Bardzo szybko łapie sygnał. Ma wiele funkcji- pokazuje aktualną prędk., śr. prędkość, czas dojazdu itp. Aktualnie korzystam z teg GPS-a i jestem bardzo zadowolony.

 

Dodatkowo w aucie mam jeszcze CB w razie czego navi wywiezie mnie w pole hehe :). No i oczywiście CB super sprawa na korki, wypadki i misiaczki :).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

@coolman111

Też korzystam z tej nawigacji ;) dosyć dokładna jest i nawet prędkość dobrze pokazuje :D

 

a w Nokia Maps nie trzeba czasami płacić za pobrane kb? :>


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

@Avendrion, tak mapki z Garmina są dokładne :D. Teraz udało mi się poszukać uaktualnienie z 3kwartału 2008 (poprzednio miałem 2007.3)- przybyło trochę dróg w mniejszych miastach, są wszystkie małe wioski i drogi gruntowe z dojazdem do nich :D.

Co do Nokia Maps to pobieranie nowych map jest za darmo za pomącą kompa z dostępem do internetu i programem Nokia Map Loader. Płacisz tylko jak chcesz aby program Nokia Maps Cię nawigował. Przeglądanie mapy oraz pokazywanie na niej gdzie w danym momencie się znajdujesz jest za darmo :D.

 

Niedawno przetestowałem jeszcze Targeo.mobi. Mapa też jest super dokładna, ale niestety zaraz przy odpaleniu program korzysta z internetu aby mapa chodziła (wap lub gprs) i na dodatek ładnie pożera kasę ;) (u mnie przez 10 minut zabawy zjadło mi ok. 4,20zł).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Ja używam Nokii maps ijestem zadowolony... Co prawda czasem (najczesciej w lasach) na trasie potrafi zgubic zasieg no ale cóż ;)

 

mam go od listopada i jeszcze nie szukalem aktualizacji bo i tak ma wiekszosc drog...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

No mozliwe... W zamian za wsie beda lepiej miasta opisane... chyba przez to aby mapa nie zajmowala tyle pamieci...

Ale jesli tak jest to powinny byc 2 wersje... z wiekszymi i mniejszymi szczegolami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

@coolman111

 

A mógłbyś mi podrzucić link na PW z tą stroną do map Garmina? Bo mojej wsi np nie ma <_< w tej mapie co ja mam :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam garmina na noki N82 i sobie chwale nwet bardzo ponieważ nawet polne drogi są na mapach ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Tez mam Garmina już jakiś czas i niebyło tak żeby mnie gdzieś nie zaprowadził. Jeździliśmy z bratem po Niemczech, Holandii i wszędzie nas zaprowadziła. U nasz po różnych wiochach jeździliśmy za maszynami, autami i wszystko było. Raz pamiętam jak jechaliśmy na dysko co nam ktoś powiedział że tam jest i była nastawiona na droge najkrótszą to nas przez pola i lasy poprowadziła że na takiej piaszczystej drodze musieliśmy auto pchać. ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a ja mam iphona i tydzien temu wyszla na niego nawigacja z mapami

swietna sprawa:) pokrycie jest rewelacyjne


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Dziś w drodze powrotnej z Szepietowa Naviexpert ostrzegł przed dwiema mobilnymi kontrolami w tym jednym z suszarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Ja mam palmtopa Mio P 560 z mapa IGO 8 i jestem z niej bardzo zadowolony.Duzo km robie po europie zach i w karaju i jeszcze mnie nigdy nie zawiodla.Koszt 2 lata temu to 1300 zl komplet (palmtop,uchwyt,ladowarki,pokrowiec Krusell).Polecam


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup nawigacji do samochodu konkretnie dwie marki porównuje http://allegro.pl/nawigacja-gps-mio-moov-m400-pl-europa-ceu-radary-i1525103405.html i http://allegro.pl/nawigacja-tom-tom-27-panstw-sklep-nowe-gratisy-i1530844005.html Którą byście polecali, jaka jest łatwiejsza w obsłudze i przydatniejsza na trasie?

Edytowano przez grzesiu09091987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Kolego @grzesiu09091987 drugi link nie działa, ta Mio jest na starym chipsecie Sirf, Mtk bije go na głowę, wiem co mówię, bo miałem już kilka navi. Ostatnio używam coś takiego link i musze powiedzieć że spisuje się świetnie, wcześniej miałem Garmina nuvi. Po pierwsze to Navroad ma odblokowany system, można wgrać co się podoba, a drugi plus to szybkość wyznaczania pozycji, ja używam Automapy i IGO8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj