maniek10141

GPS Drogowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
smiarek    0

mam okazje używać gpsa zarówno z 3,5 i 4,3'' ekranem i jak dla mnie to różnica w nich jest taka, że po prostu wygodniej się wpisuje adres na klawiaturze w matrycy 4,3". Pozatym 3,5calowy łatwiej mieści się w kieszenie i pomocny może być poza samochodem.

Odnośnie fotoradorów to np w garminie nie ma żadnego problemu aby sobie wrzucić w gpsa ściągnięto z neta mape fotoradarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

wiadome jest ze nie ma idealnego rozwiazania

najlepiej jest miec antyradar z gpsem, gps i radio, wtedy można grzac w miare bezpiecznie, ale uwaga przydałby się jeszcze termometr :lol: i przede wszystkim rozwaga, bo ja swoją fure skwasiłem w sylwestra tylko przez nieuwage :D


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

No gpsik polecam bardzo fajna sprawa szczególnie jak się przejeżdza przez jakieś tam nieznane miasta i trzeba pod konkretny adres trafić doprowadzi po sznureczku:-) a w trasie jak dla mnie kompletnie nei przydane trasy są super oznakowane wole Radyjko CB troszkę chłopaki są zawsze pomocni zawsze krzykną co i gdzie na trasie w krzakach siedzi:P Jest radio jest jazda nie ma radia nie ma jady:P hehe a co do rozwagi to jak najbardziej pajaca na drodze nie ma co odstawiać, ludzie przecież w ameryce jak się jeździ szybko? Tak się człowiek delektuje jazdą!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czy któraś z takich nawigacji ma możliwośc mierzenia powierzchni???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

wg mnie tak ale jeszcze nie sprawdziłem na własnej skórze,

urządzenia typu lark - jakie chce kupić http://allegro.pl/item523789060_super_nawi..._gb_gratis.html

są oparte na windows ce 5.0 i ten windows jest na nich otwarty - tzn nie ma blokady uruchamiania innych aplikacji jak ma to miejsce w przypadku innych tego typu urządzeń.

 

otwartą pozostaje kwestia znalezienia darmowej aplikacji do mierzenia pól dla windows CE lub zakup dedykowanego programu.

Wrócę do Polski - kupuję takiego GPSa i będę męczył temat


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Są programy na symbiana którymi można mierzyć powierzchnie, ale dokładność jest około 5 m, czyli o kant d... :lol: Niestety odbiornik za sto parę złotych nie posiada dokładności wymaganej do mierzenia dokładnego pól . tj 0,3 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

chcesz powiedziec ze takie aplikacje na windows ce maja duzo mniejsza dokładność od takich aplikacji dla garminów którymi są robione "kontrole"?

ja tam z dokładnymi super hiper pomiarami nie mam problemów bo u mnie wiekszosc pol ma granice naturalne - tu droga, tu nasyp kolejowy, tu rów więc nie musze sie tym przejmowac zbytnio, druga kwestia taka ze nie mam zbyt duzej rożnorodnosci upraw a przeciez skoro wpisze w dopłatę 3.5 ha pszenicy a obok 4ha jeczmienia a tak na prawde bedzie 3.58 pszenicy i 3.92 jeczmienia to kary nie dostane bo to ta sama grupa upraw :lol:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

tak yacenty masz racje ja właśnie posiadam larka nawet powinno być jego zdjecie na AF wczoraj wysłałem i nie ma :-( ale jak będzie to mój:-) super maszynka:-) windows core 5.0 na tym jest i odblokowany:-) mam Automapke punkty poi i wiele wiele innych ciekawych rzeczy gorąco polecam tego gpsa. Mój akurat nie ma wyjścia na zewnętrzną antenę a to się przydaje czasami więc zwróćcie na to uwagę:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Bratanek jest informatykiem w firmie telekomunikacyjnej ,chciał mi zmierzyć pole sprzętem który testował w pracy (nowy model telefonu z nawigacją )Przejechał pół Polski, normalnie wskazywał dokładność około 1 metra .A jak poszedł w polu w doliny to wskazywał dokładność 10-15 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piecewo    0

no i tak przeszliście z drogi na pole . Ja zjezdziłem całą europe z gps i bez i mam jedną uwagę nie ważne jakie urządzenie i jaką mapę ma się wgraną ,to i tak normalną mapę trzeba mieć .Zawsze jakiś objazd albo korek morze się trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
chcesz powiedziec ze takie aplikacje na windows ce maja duzo mniejsza dokładność od takich aplikacji dla garminów którymi są robione "kontrole"?

ja tam z dokładnymi super hiper pomiarami nie mam problemów bo u mnie wiekszosc pol ma granice naturalne - tu droga, tu nasyp kolejowy, tu rów więc nie musze sie tym przejmowac zbytnio, druga kwestia taka ze nie mam zbyt duzej rożnorodnosci upraw a przeciez skoro wpisze w dopłatę 3.5 ha pszenicy a obok 4ha jeczmienia a tak na prawde bedzie 3.58 pszenicy i 3.92 jeczmienia to kary nie dostane bo to ta sama grupa upraw :lol:

 

Tu nie chodzi o dokładność aplikacji, tylko o jakość modułu GPS. Wiadomo że moduł w nawigacji samochodowej np SiRF Star III, jak pokazuje z dokładnością do 3-5 m to nie ma żadnego znaczenia w użytkowaniu w trasie., ale dla pomiarów to się już nie nadaje. U mnie taki moduł zależnie od pogody miał dokładność od 1 do 10m. 1 metr to super czyste niebo.

tu znalazłem teścik GPS z tym modułem, zerknijcie i powiedzcie czy można tym mierzyć pola, moim zdaniem nie, chyba że nie zależy nam na pełnej wysokości dopłat :lol:

http://gps.astronet.pl/new/gps.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Używa ktoś może gpsa na telefonie? Dużo to wychodzi za połączenie?


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

np. podróż 70km- pobranie i wysyłanie danych razem 38KB. W sieci ERA najtańszy pakiet 5MB-5 zł następny 50MB- 20zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
czy któraś z takich nawigacji ma możliwośc mierzenia powierzchni???

posiadamy TomTom one i nie da rady pomiarować pól... ale predkosci robocze traktora da radę zbadać :)

 

Chyba ze ktos wie czy da rade pomiarować pola to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Ja używam navigacji Garmin Mobile XT na noki N95. Mapy (GPmapa) mam wgrane na kartę a Program do navigowania można zassać z netu. Każde użycie nawigacji wiąże się z połączeniem Internet GPRS ok. 5 kB a za 100 kB połączenia płaci się chyba 3 gr. Więc to prawie za darmo. Chociaż głowy nie dam bo to służbowy telefon nie wiem jakie są rachunki . Swoją drogą to nie wiem po co to połączenie z internetem bo mapy są zapisane na karcie pamięci.

 

 

Pokrycie GPmapy jest moim zdaniem wystarczające a nawet dobre ,trzymanie sygnału Gps dobre, dokładność na drodze wystarcza w zupełności. Sprawdzone po całej Polsce (jestem przedstawicielem handlowym.) Jedyny mankament to wyszukiwanie bardzo małych miejscowości ,które trwa czasem ok. 1 minuty. Mozna narzekać ze wyświetlacz nie tak duży jak w typowej nawigacji. Ale największą zaletą takiej navigacji w telefonie jest to , że masz ją zawsze przy sobie.

 

Na mape można nagrać sobie różne punkty np. niebezpieczne miejsca na drodze , niebezpieczne przejazdy kolejowe, itp punkty o których navi ostrzega w czasie jazdy. Ja np. mam nagrane tylko miejsca w których stoją słupy do fotoradarów (nie wszystkie są naniesione ale większość jest)

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
no i tak przeszliście z drogi na pole . Ja zjezdziłem całą europe z gps i bez i mam jedną uwagę nie ważne jakie urządzenie i jaką mapę ma się wgraną ,to i tak normalną mapę trzeba mieć .Zawsze jakiś objazd albo korek morze się trafić.

po co Ci normalna mapa jak z takiego gps mozna korzystac tez jak ze zwyklej mapy a poza tym objazd urzadzenie chyba samo ci wyznaczy?? w polsce jeszcze tego nie ma(byc moze juz niedlugo sie pojawi) ale jak przekroczymy zachodnia granice przydatna jest funkcja tmc(traffic message channel). ja bym raczej za to doplacil niz za ekran 4.3 cala. Owszem wiekszy lepiej wyglada i jak ktos napisal lepiej jest wpisywac nazwy ale podczas nawigowania jak dla mnie bez roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No cóż faktycznie jak ktoś tu pisał Nokia Maps jest taka że o kant pupy rozbić-od niedawna mam wgranego Garmina XT-nawet sygnał łapie dużo szybciej,co do danych pobieranych też za bardzo nie muszę brać do głowy bo i tak w telefonie tkwi Blueconnect z limitem 5 GB :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

pomysle aby to sprawdzić mam e51, mam miec gps na bluetoothie do aparatu fotograficznego to może je zaprzęgnę do pracy, a telefon służbowy też mam to się zobaczy ile to zasysa danych, nie mniej jakos mnie to nie przekonuje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja właśnie na E51 mam zainstalowanego Garmina, ale on nie generuje żadnego transferu danych, chyba że chce się dowiedzieć o stanie pogody, korkach itp, ale w Polsce z tego co się orientuje to nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Działa,działa tyle że nie wszystkie usługi-ale np.pogoda czy zdjęcia ciekawych punktów w okolicy (z opcją nawigowania do nich)działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

ile ten garmin kosztuje? ktora to jest dokładnie wersja?

 

sam teraz nie wiem co powinienem zrobić - zbanować cię czy nie, dla dobra sprawy tylko usunę link i dodam 10%, prosze nie rób tego wiecej, następnym razem poleci ban


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

aplikacja 300zl wiec moze lepiej kupic dedykowane urządzonko 4.3cala z mapamap?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj