Skocz do zawartości
elwirka966

Tłoki - Fortschritt ZT 323 A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fortschritt
elwirka966    0

Mam takie pytanie a mianowicie.. 

W jaki sposób włożyć tłoki z pierścieniami do Fortschritta ZT 323 A..

Przeważnie chodzi mi o olejowy i czy sprężynka musi być w olejowym ?Co ona ma za działanie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam  ;)

Edytowano przez elwirka966

maniek0277    2

Robisz opaske np. z puszki metalowej po smarze lub farbie, konce podginasz tak aby scisnac kombinerkami i wbijasz powoli, posmaruj dobrze olejem. Ta sprezynka trzyma olej do smarowania w czasie pracy silnika,ma tam byc.

• Like 1

kamilo1815    0

Witam po co wam jakieś blachy to nie zdje egzaminu bierzesz opsake zaciskowa czarna i szeroka zaciskasz na pierscien opuszczasz pol blocze przecinasz lub wpuszczasz tlok przesowasz opsake na pol pirescienia i gdy ta druga polowka pierscienia weijdzie w blok przecinasz opaske i gotowe i każdy pirescien tak samo. żadna blaha tego tak dokładnie nie zacisnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak? A ja mam dorobione opaski z blachy 1mm grubości i ściskam obcęgami tak jak pisze @maniek0277 i tłoki wchodzą bez problemu. Po co na jeden silnik zużywać kilkanaście opasek, po co wkładać każdy pierścień pojedynczo jak można opaskę zacisnąć na wszystkich pierścieniach i wsunąć tłok kilkoma ruchami. Jak nie umiesz robić tą metodą, to znaczy, że masz niewielkie pojęcie o składaniu silników. Tak robił każdy majster jak jeszcze nie było tych przyrządów co teraz. https://www.youtube.com/watch?v=1qQlkVel7BQ

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się