Gość murtek

Jaki ciągnik 120-150KM?

Polecane posty

Cześć Wam

Koncze wlasnie szkole, pewnie przejmę gospodarstwo po ojcu. szukam fajnego ciągnika do 150km, oglądalem zetory u dilera pod łodzią w tuszynie, newhollandy, ursusa i jd. Ale zacząłem sie mocno zastanawiać nad kupnem używanego. Warto sprowadzać z zagranicy?

corrado    371

Może napisz do czego ma on być na jaki areał i ile chcesz na niego przeznaczyć. 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Wiadomość z agroFakt.pl

Witam , mój wujek szuka ciągnika o mocy ok 130-140km.Najlepiej gdyby ciągnik mieścił sie w budżecie 200tys zł , lecz może być troszke więcej.Wójek ma 2 wymagania: proste użytkowanie go (najepiej bez joysticków itp) ,w miarę możliwości trwały sprzęt oraz to pod żadnym pozorem nie może być class , wujek nienawidzi tych ciągników ( nie wiem czemu , ale nie da się go przekonać) proszę o wasze propozycje :)

sung    0

Witam! w najbliższym czasie planuję zakup ciągnika, który przeznaczony będzie głównie do transportu (będzie ciągał przyczepę budowlaną 12 ton + sporadycznie drugą taką samą). Ciągnik musi być wyposażony w ładowacz który bez problemu poradzi sobie z ładunkami o wadze ok 1,5t. Ciągnik ma mieć szybką skrzynię (min. 50km/h) i amortyzowaną oś i jak najniższe spalanie. Początkowo myślałem o ciągnikach Fendt 414 lub 714 vario tms. Co sądzicie o tych ciągnikach? Czy różnica w spalaniu pomiędzy nimi będzie wysoka? Z góry dzięki za pomoc!

canabis    0

witam, jaki wybrać ciągnik czterocylindrowy do zadań głównie rozsiewacz nawozów, opryskiwacz zaczepiany i orka. zaznaczam że mam większy ciągnik. Moc myślę 130 - 140 km. pług współpracujacy obrotowy czwórka na resorze. pozdrawiam.

Mateusz21b    0

Witam Panowie. 

Więc sprawa ma się tak. Poszukuję ciągnika o mocy 120-160km. Będzie pracował on na 70ha przy bydle mlecznym. Ma służyć do najcięższych prac razem z zetorem 16245. Więc poszukuje ciągnika o podobnej mocy i gabarytach co zts. ;) i maszyny jakie mam to : gruber 4m, pług 4x50 obrót, siewnik talerzowy 4.5m, prasa zmiennokomorowa, jeśli będzie trafi się z przednim tuzem oraz womem to możliwe że będzie pracował też w zestawie 2 kosiarek, bo jak narazie kosi zts dwiema ;), agregat uprawowy 5.2m, rozrzutnik 12ton, i beczkowóz 14 tyś litrów. W przyszłości możliwa przyczepa samozbierająca. 

Ciągniki które rozważam to fendt 514c, 515c, john deere 6900, 6910, mf 6290, i case mx 135. Którego z nich radzili byście wybrać? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. ;)

borekbor    0

Witam.

Szukam ciągnika używanego 120-150km. Gospodarstwo 35ha, będzie narazie pracował z agreagatem uprawowosiewnym, pługiem 4, rozrzutnik, prasa czyli takie w miare cięższe prace. Kwota jaką chce przeznaczyć to maksymalnie 120tys. Najlepiej żeby posiadał EHR i rewers i jak namniej elektorniki. Dużo mth rocznie nie będzie robił bo będzie wspomagany przez mtz 95km i ursusa 360 3p, zależy mi na czymś naprawdę trwałym i niezawodnym. Biorę każdą markę pod uwagę, pozdrawiam.

RafaKdziela    395

Ja bym kupił renówkę .Zawsze te ciągniki mi się podobały .W miarę oszczędne i proste w obsłudze .Do tego mają sporą masę ,co też jest zaletą ,lecz nie mulą jak zetory ,czy ursusy .

I love salsa

ZUCH1234    82

Chce kupić dużego konia 140 -160 km będzie pracował głównie z prasa Krone fortima 1500 pług obrotowy 4 unia i transport nie wiem na co się zdecydować kwota do 200 tys zł . Każdy chwali swoje  chce żeby był oszczędny   myślałem o MF 6485 john Deere 6630 6830 case maxxum 140 ewentualnie nh Mc cormik g max 145 proszę o wypowiedzi właścicieli 

Arek    161

Maxxum to popierdółka w porównaniu do 6830, lepiej brać pume.

anzej    0

Jest to mój pierwszy post na tym forum, proszę o pomoc w wyborze ciągnika o mocy około 120 KM budżet do 100 tys brutto. Jestem w trakcie finalizowania zakupu na PROW agregatu uprwowo-siewnego 3m, talerzówki 3m, grubera 2,6 m, pługa 4, prasy i potrzebuję konia który pociągnie ten sprzęt. Gospodarstwo posiada 50 ha z czego pod pług jest co roku około 30 ha, teren niestety pagórkowaty. W pierwszej wersji chciałem kupić renault 133.54 ale zraził mnie jeden z handlarzy trupem który miał na sprzedaż, później padło na Valtre niestety nie ma tych ciągników zbyt dużo. Trafiłem na perełkę 8150 z 2004 r niestety mechanik który sprawdził dla mnie ten ciągnik miał podejrzenia że ciągnik był po wypadku.  Potrzebuję trwały sprzęt nie mam czasu pieścić się z maszyną. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html

nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady

Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Zefir
      Witam , otóż jakiś czas temu zakupiłem fendta 311 lsa i zastanawiam się czy nie posiada ona wyjścia na hamulce hydrauliczne przyczepy , gdyż ma  nie parzystą liczbe wyjść   hydraulicznych co w jego wypadku wynosi 3 pary plus ta jedna która jest zamontowana bardziej z boku niż na tym panelu co są umiejscowione tamte  . I nasuwa mi się pytanie czy to nie jest wyjście hamulców hydraulicznych , mógłby ktoś wyjaśnić jak to rozpoznać lub do czego one może służyć ? 
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj