Gość murtek

Jaki ciągnik 120-150KM?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiek1979    328

Wierz mi ze nie do zajechania ciagniki codziennie pracuja min.12-16 godz. i NIKT ich nie szanuje jezdza przewaznie Litwincy oraz nasi rodacy.Czesto zdarzalo mi sie ze 350 litrow ON na taki dzien bylo mi malo.Pole oddalone od farmy 100km w jedna strone potrafilem obrocic w ciagu 16 godz. 5 razy gdzie na haku bylo ponad 25 ton ziemniakow a z powrotem bierze sie ziemie .Oleje nie mieniane na czas bo liczy sie tylko pogoda gaz do konca na kazdym biegu tak sie pracuje takimi maszynami na zachodzie w niecale 4 miesiace robi sie 1000 mth .traktor po 2 latach zostaje wymieniany na nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Zapewne autor tematu też chce kupić nowy ciągnik z myślą wymiany za 2 lata...
Ja bym bardziej patrzył kto da ci najdłuższa gwarancję na ciągnik bo według mnie jest to dość ważna sprawa dająca psychiczny spokój a jak po roku koniec gwarancji to wtedy wychodzą usterki które potrafią dużo kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Masz racje ale na to psucie dzisiaj nie ma reguly wszystko sie psuje Na farmie ciagniki pracuja w bardzo extremalnych warunkach Gdy zaczynalem tam pracowac byl MacCormik seria na silnikach (MTX135 MX 130 CM115)perkinsa silniki po 2tys.mth brali olej jak by mieli po 20 tys mth potem Case Multi(125 i Puma) za duzo problemow z elektronika i rezygnacja z tej marki nastepnie Class(chocby ARION)takze psuly sie na potege codziennie serwis na firmie az w koncu JD jest duzo duzo lepiej i mniej awari nie ma juz takich problemow choc nowa seria 6 jest bardziej awaryjna jest DPF ktory po jakims czasie ma swoje humory na wiosne mamy dostac JD z Ad Blu do testow wiec moze zrezygnuja z DPF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale to że JD bedzie miał SCR to nie oznacza że rezygnują z DPF, bedzie to i to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja mam df 6 lat i nowy ciągnik jak będę kupować to też df . szymonek chyba niw umiesz jeździć że ci tyle df pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketlin23    11

witam wszystkich 

jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość 

Mam mały dylemat jaki ciągnik był by lepszy planuje zakup nowego ciągnika cena do 300 tyś netto rozważałem możliwość zakupu 2 ciągników massey fergusona 7614 lub deutz fahr 6140 zależało by mi na tyn żeby był w miarę oszczędny i miał silnik 6 cylindrowy

dodam że ma to być główny ciągnik w gospodarstwie: do pługa,agregatu siewnego i przyczep chciał bym tez żeby ciągnik nie był mocno ubogi z wyposażenia 

Proszę o porady i propozycje z waszej strony.Z góry dziękuje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekr    274

Za te pieniądze John Deere 6150m na full wypasie będzie. Ciągnik na ramie, przygotowany na obciążenia. Teraz wchodzi M-ka z scr-em, można jeszcze zamówić bez. Jeśli Massey to 7615, bo już jest możliwość przekładani Dyna-6, teraz na gospodarstwie mam Claasa z tą skrzynią i jest idealna do transportu i prac polowych. Deutz, hmm... kuzyn ma 6150 według mnie jest za krótki i za lekki do ciężkiej roboty, miałem okazję popracować nim troszkę z agregatem uprawowo-siewnym i strasznie bujalo na drodze i uwrociach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

na placu u korbanka stoi mf 7615 ma wszystko poprucz GPS-u 100 tyś i na starcie 10 % opuszczają i jeszcze można coś urwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

w 100% odmawiam kupna deutz fahr. z własnego doświadczenia i kolegi.
jeśli nie chcesz włożyć do niego więcej kasy niż za niego zapłaciłeś. polecam Ci new Holland lub John Deere. u nas w gospodarstwie juz są tylko te marki brane pod uwagę najlepsze ciągniki jakie mogą być niezawodne
A new Holland jest wmiare tani a sprawuje się świetnie. my mamy new Holland t7 200 w cenie 330 tys zł jak dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketlin23    11

z new hollanda to raczej zrezygnuje bo jest dość lekki i ten silnik nie jest zbyt ekonomiczny 

a co do valtry którą poleca janosik82 to się rozejrzę a nie wiecie w jakich cenach ona się mieści

a ten ferguson 7615 co stoi u korbanków to jaka jego cena bez negocjacji  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Szymon ale nikt ci nie każe df kupować. ja mam i nie narzekam i wiele innych ludzi tak samo a nie będę się wypowiadać bo takie tematy są bezsensu bo każdy uj na swój strój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

Valtra T133 kosztowała w podstawie około 230 tys netto T4 miało być podobno droższe o około 20 tys 

A jak chcesz wiedzieć dokładniej napisz do użytkownika @ROLBUD_Pedziwiatr to diler z pewnością poda Ci orientacyjną cenę a najlepiej zadzwoń  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuco90    1

Witam. Chciałbym poznać waszą opinie na temat jaki ciągnik nowy kupić o mocy ok150KM ,6 cylindrów . Służył by jako główny koń pociągowy i wykonywał najcięższą prace 

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

zależy jaki kapitał na to chcesz przeznaczyć :P mi każdy doradza Fendta, ale może coś tańszego lepiej :P Zetor Cristal albo coś w tym kierunku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Kolego jest trochę tematów o tym trzeba poszukać a wg twoich wymagań to może być Belarus 1523 albo Fendt brak kryteriów dokładnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Crystal Orion

+1 punkt ostrzeżeń za brak argumentacji

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj