Gość murtek

Jaki ciągnik 120-150KM?

Polecane posty

Cześć Wam

Koncze wlasnie szkole, pewnie przejmę gospodarstwo po ojcu. szukam fajnego ciągnika do 150km, oglądalem zetory u dilera pod łodzią w tuszynie, newhollandy, ursusa i jd. Ale zacząłem sie mocno zastanawiać nad kupnem używanego. Warto sprowadzać z zagranicy?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Może napisz do czego ma on być na jaki areał i ile chcesz na niego przeznaczyć. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mój wujek szuka ciągnika o mocy ok 130-140km.Najlepiej gdyby ciągnik mieścił sie w budżecie 200tys zł , lecz może być troszke więcej.Wójek ma 2 wymagania: proste użytkowanie go (najepiej bez joysticków itp) ,w miarę możliwości trwały sprzęt oraz to pod żadnym pozorem nie może być class , wujek nienawidzi tych ciągników ( nie wiem czemu , ale nie da się go przekonać) proszę o wasze propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sung    0

Witam! w najbliższym czasie planuję zakup ciągnika, który przeznaczony będzie głównie do transportu (będzie ciągał przyczepę budowlaną 12 ton + sporadycznie drugą taką samą). Ciągnik musi być wyposażony w ładowacz który bez problemu poradzi sobie z ładunkami o wadze ok 1,5t. Ciągnik ma mieć szybką skrzynię (min. 50km/h) i amortyzowaną oś i jak najniższe spalanie. Początkowo myślałem o ciągnikach Fendt 414 lub 714 vario tms. Co sądzicie o tych ciągnikach? Czy różnica w spalaniu pomiędzy nimi będzie wysoka? Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

witam, jaki wybrać ciągnik czterocylindrowy do zadań głównie rozsiewacz nawozów, opryskiwacz zaczepiany i orka. zaznaczam że mam większy ciągnik. Moc myślę 130 - 140 km. pług współpracujacy obrotowy czwórka na resorze. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam Panowie. 

Więc sprawa ma się tak. Poszukuję ciągnika o mocy 120-160km. Będzie pracował on na 70ha przy bydle mlecznym. Ma służyć do najcięższych prac razem z zetorem 16245. Więc poszukuje ciągnika o podobnej mocy i gabarytach co zts. ;) i maszyny jakie mam to : gruber 4m, pług 4x50 obrót, siewnik talerzowy 4.5m, prasa zmiennokomorowa, jeśli będzie trafi się z przednim tuzem oraz womem to możliwe że będzie pracował też w zestawie 2 kosiarek, bo jak narazie kosi zts dwiema ;), agregat uprawowy 5.2m, rozrzutnik 12ton, i beczkowóz 14 tyś litrów. W przyszłości możliwa przyczepa samozbierająca. 

Ciągniki które rozważam to fendt 514c, 515c, john deere 6900, 6910, mf 6290, i case mx 135. Którego z nich radzili byście wybrać? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borekbor    0

Witam.

Szukam ciągnika używanego 120-150km. Gospodarstwo 35ha, będzie narazie pracował z agreagatem uprawowosiewnym, pługiem 4, rozrzutnik, prasa czyli takie w miare cięższe prace. Kwota jaką chce przeznaczyć to maksymalnie 120tys. Najlepiej żeby posiadał EHR i rewers i jak namniej elektorniki. Dużo mth rocznie nie będzie robił bo będzie wspomagany przez mtz 95km i ursusa 360 3p, zależy mi na czymś naprawdę trwałym i niezawodnym. Biorę każdą markę pod uwagę, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja bym kupił renówkę .Zawsze te ciągniki mi się podobały .W miarę oszczędne i proste w obsłudze .Do tego mają sporą masę ,co też jest zaletą ,lecz nie mulą jak zetory ,czy ursusy .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

 Chce kupić dużego konia 140 -160 km będzie pracował głównie z prasa Krone fortima 1500 pług obrotowy 4 unia i transport nie wiem na co się zdecydować kwota do 200 tys zł . Każdy chwali swoje  chce żeby był oszczędny   myślałem o MF 6485 john Deere 6630 6830 case maxxum 140 ewentualnie nh Mc cormik g max 145 proszę o wypowiedzi właścicieli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Maxxum to popierdółka w porównaniu do 6830, lepiej brać pume.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anzej    0

Jest to mój pierwszy post na tym forum, proszę o pomoc w wyborze ciągnika o mocy około 120 KM budżet do 100 tys brutto. Jestem w trakcie finalizowania zakupu na PROW agregatu uprwowo-siewnego 3m, talerzówki 3m, grubera 2,6 m, pługa 4, prasy i potrzebuję konia który pociągnie ten sprzęt. Gospodarstwo posiada 50 ha z czego pod pług jest co roku około 30 ha, teren niestety pagórkowaty. W pierwszej wersji chciałem kupić renault 133.54 ale zraził mnie jeden z handlarzy trupem który miał na sprzedaż, później padło na Valtre niestety nie ma tych ciągników zbyt dużo. Trafiłem na perełkę 8150 z 2004 r niestety mechanik który sprawdził dla mnie ten ciągnik miał podejrzenia że ciągnik był po wypadku.  Potrzebuję trwały sprzęt nie mam czasu pieścić się z maszyną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Potrzebuję ciągnika w zasadzie tylko do opryskiwacza 5000l i zawieszanego rozsiewacza nawozu (3t). Raczej nowy, do używanych jestem zrażony. Na stole oferta na JD 6155M i NH T7.165S. New Holland tańszy 40tys zł, ale doposażenie go w GPS (kierownica, wiązka, uchwyty) to na dzień dobry +10tys. Cena jednego czy drugiego to 3 z przodu. I to jeszcze ceny przed podwyżką, bo nowe zamówienia to już kolejne +25tys... A to połowa odsetek przy kredycie... Pewnie to przesada dać za ciągnik do oprysków i nawozów  tyle kasy, ale to inwestycja na 15 lat, a zdrowie i życie ma się tylko jedno. Rozglądałem się za Belarusami, ale  nie wiem co to warte. Jakiś Zetor? 150KM w 6 cylindrach to też 300+. No i trzeba się zdecydować, bo te oferty to na ciągniki na placu... 

Mam jeszcze wariant budżetowy polegający na tym, żeby pod opryskiwacz i rozsiewacz przeznaczyć posiadany T6050, ale wtedy ładowacz musiałbym zamontować na Ursusa 1614, a przerzucić 1000 ton rocznie mogłoby się źle skończyć dla Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

T6050 pod opryskiwacz, 1614 do żyda, a do przeładunków ładowarkę teleskopową np. manitou używkę. Za 100000pln kupisz sensowną.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

W planach jest zakup ciągnika na program MGR . Zastanawiam się obecnie nad dwiema markami 

New Holland T5 Dynamic Command Claas arion 400

Moc w przedziale 110-140 km 

Każdy z tych ciągników w wyposażeniu standardowym waży 5500kg 

Cena tych dwóch marek jest zbliżona do siebie . I co najważniejsze silniki są 4.5l (jakos mnie nie przekonują te mniejsze pojemności )

Który z tych ciągników wybrać ? Może polecili byście jakąś inną markę . Fundusze na ten cel to 230-280 tys netto .

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

@Jakub667

Sam mam NH i jestem naprawdę zadowolony z ciągnika ale jeżeli miałbym wybierać między tymi dwoma ciągnikami co przedstawiłeś postawił bym chyba na Claasa ta marka jest o krok wyżej niż NH, uwzględnij najważniejsze aspekty a więc cenę odległość od dealera/serwisu. Również mam pewien wniosek złożony czekam na decyzje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
materrol    1

Szybkie pytanie tutaj aby nie tworzyć nowego tematu, jaki ciągnik w tym przedziale mocy?

Renault Ares serii 600, New Holland TM czy MF serii 6400 lub 6200?

Chętnie poznam opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colins    0

Witam, rozglądam się za ciągnikiem massey ferguson 6475 coś koło 2006-2009r na skrzyni dyna 6. Chciałbym się dowiedzieć od jakiego roku te ciągniki miały silnik SISU? przy zakupie takiego na co patrzeć, jak sprawdzić skrzynię czy prawidłowo działa? Czy moze jakis inny ciagnik proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geeek    0

Dzień dobry. 

Stoję przed zakupem ciągnika o mocy podanej w tytule tematu, jakie polecacie? Nie za miliony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

A bo mamy szklana kulę i wiemy czy dla Ciebie nie za miliony to 50tys, czy 250tys. Chcecie ludzie pomocy, to chociaż jakieś minimum od siebie by wypadało dać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geeek    0
11 godzin temu, daron64 napisał:

A bo mamy szklana kulę i wiemy czy dla Ciebie nie za miliony to 50tys, czy 250tys. Chcecie ludzie pomocy, to chociaż jakieś minimum od siebie by wypadało dać 

Masz napisane nie za miliony, czyli granica górna 999tyś zł. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
1 godzinę temu, Geeek napisał:

Masz napisane nie za miliony, czyli granica górna 999tyś zł. :) 

Nie za miliony czyli max. raczej 1,999mln.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj