Gość murtek

Jaki ciągnik 120-150KM?

Polecane posty

mx_racer    127

Jesli ciągnik bez monitorów i zbędnej elektroniki to może McCormick x6 albo G-Max lub odpowiedniki Landini. Wystarczy wejsc na stronę producenta i cała specyfikacja tych ciągników będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazpodlasia    1

Valtre testowałem u kolegi który miał na testach nowa serie t najmniejszy  model wersja chyba activ taka najprostsza wozil nia obornik mowil ze wyszla w miare oszczędnie ale mogloby być lepiej tylko co z tego jak nie wie ile zrobil godzin i mało tego przychodzili znajomi i dużo chodzila na postoju. jak nia jezdzilem to powiem ze jest super komfortowa ale tez taka strasznie wielka gabarytem może przez te kola 30 z przodu? a cena kosmos a z tymi monitorami to chodzi mi żeby nie było tego wyświetlacza a skrzynie biegow mogą być zautomatyzowane , a zapomniałem dodac wolalbym zawory hyd na linki . New Holland miał ten wyświetlacz z biegami na zielono podświetlany taka pomaranczowa wajcha i na niej podnośnik gora dol biegi gora dol i jeszcze czwarty guzik był, najlepsze ze  ojciec chcial zobaczyć NH i zamiast bieg przelaczyc to opuscil podnośnik szczęście ze wolno i droga zwirowa bo przy 40kmh na asfalcie boje się myslec .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2240

Chłopie to normalne bo pierwszy raz w ciągniku, to tak jak z bizona na kombajn z joyem jest katastrofa niektórym, ale jaki komfort mieć wszystko w łapie. W ciągniku będziesz spędzał kilkaset godzin rocznie, pomyśl nad tym. Moim zdaniem nie patrz na monitory tylko aby  ciągnik był niezawodny i w rozsądnej cenie.  

 

Mamy Ariona 610C jeszcze ta poprzednia seria ciągnik prosty w cholerę jak dla mnie za prosty, wkręcony na najwyższy model seri 600.

Silnik dps, palić pali ale i ciągnie. Brak awari bo i godzin nawet tys nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazpodlasia    1

Kolego tak myslalem ze 600 c to dobry ciągnik nawet patrzyłem uzywek.sobol ma jeszcze nowa 630c do kupienia. A jak ci wychodzi spalanie np. w beczkowozie i orce czy w belowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

W Valtrze na HiTechu masz wszystko zautomatyzowane tylko po prostu nie ma tej całej elektroniki z wyświetlaczem i komputerem który zarządza pracą skrzyni.

Jak chcesz zobaczyć spalanie różnych ciągników z różnych lat to na stronie niemieckiego instytutu DLG jest sporo testów spalania,wszystko po niemiecku ale przy inernetowych tłumaczach idzie zrozumieć o co chodzi.

 

http://www.dlg.org/traktoren.html

 

Jedni mówią że są bardziej wiarygodne od spalania podawanego przez użytkowników a jeszcze inni że mniej ale zawsze to jakaś informacja.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    35

Miałem niedawno podobny dylemat pomiędzy case puma 145 CVX, New Holland T7.185 PC,Steyr 6145 CVT i John Deere 6150 i kupiłem JD w porównaniu do wymienionych miał najmniej elektroniki co bardzo mi się spodobało chociaż cenowo był o 50 tyś zł droższy tylko komfortem odostawał i miał mniejszą kabinę John to prosty ciągnik bez zbędnej elektroniki wsam raz do pola i ciężkiej roboty według mnie traktory z bajerami nadają się bardziej do lżejszych prac np zielonkowych czy transportowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazpodlasia    1

Kolego miastek tez mysle ze jd to super ciągniki mam nadzieje ze dzisiejsze tez bo roznie bywa . A jak ci wychodzi ze spalaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey76    6

Postawił bym na tego Masseya tylko wolał bym troszkę dołożyć i kupić 7615 w dyna6 lub dynaVT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel343    0

Witam

Czy kupując ciągnik o mocy 160-180 km warto dopłacić do droższej marki czy lepiej kupić coś z grupy CNH ?

Miałem okazje trochę popracować ciągnikami różnych marek i NH pracowało mi się całkiem dobrze tylko nie wiem jak jest z trwałością.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jafar21    1

Witam, po 11 latach męki z Pronarem 1523a zamierzam go sprzedać, dołożyć trochę i zakupić coś o podobnej mocy (że względu na plug i agregat). Co polecacie?
Celowac w jakiegoś jd, df lub MF czy lepiej wziąć w tej cenie starego zts lub ursusa 1624?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melson    0

John deere 6900
Pogoogluj a napewno znajdziesz sporo informacji i opinii. Posiadam owego już 8 lat i ma już prawie 8500 tys nastukane i obeszło się bez większych ingerencji w naprawianie, a podobno nawet do 15/20 da radę. Celuj w 97-98 rok. Może nie do końca 140 km ale za te pieniądze warto.
Nie pierdziel się ze starymi dziadami, tu masz chociaż komfort, który jak wiadomo pracę czyni przyjemniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Renault 155.54 wyrwiesz w super stanie a tr ciagniki mają bardzo dobrą opinie i oszczędne silniki lub Renault Ares 710 np. ale nwm czy znajdziesz w tej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

dodam coś od siebie bo też byłem w takiej sytuacji, tylko że przesiadka z zetora 16145 na MF8120. ogólnie ciągnik spoko tylko ja kupiłem zajechanego trupa:) były do wymiany hamulce (koszt 1500zł wraz z tarczkami od WOMu) padła pompa (4000zł) teraz idzie na 3 części bo syf z hamulcy zatyka elektrozawory i wszystko co tam jest. trzeba czyścić. ciągnik fajny 4półbiegi moc bez porównania do zetora, podnośnik nie stęka przy uprawowo siewnym 2,5tony. moim zdaniem nie ważne czy MF czy John czy renault ważne żeby nie był zajechany do końca. o spalaniu nie mogę powiedzieć nic bo nie wiele zrobił więcej stał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeśli się zastanawiasz nad jakimś starym ursusem czy też zetorem to odrazu odradzam,kup coś zachodniego np MF, JD z kolei ja na twoim miejscu dołożylbym trochę i kupił coś po 2000r jednak to już będzie ciągnik prawie 17 letni więc nowy też nie będzie
pozdrawiam abyś trafił dobrze z zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jafar21    1

Mam tylko ok. 50ha więc nie mam zamiaru brać kolejnego kredytu na droższy ciągnik . Panowie ile mniej więcej są w stanie przeżyć wyżej wymienione ciągniki bez remontu? Czy te 8000mtg to sporo jak na nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melson    0

Podobno JD 6900 nawet 15000 do 20000 mtg, ale gwarantować nie mogę.
Popatrz na allegro czy olx. Tam jest wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam tylko ok. 50ha więc nie mam zamiaru brać kolejnego kredytu na droższy ciągnik . Panowie ile mniej więcej są w stanie przeżyć wyżej wymienione ciągniki bez remontu? Czy te 8000mtg to sporo jak na nie?

 

To wszystko zalezy na jaki egzemplarz trafisz jesli planujesz kupic ten ciagnik w Polsce to odradzam najlepiej pojedz do Niemiec albo do jakiegos innego kraju. Polak Ci prawdy nie powie na temat ciagnika bo jak ktos sprzedaje i sie trafi kupiec to bedzie ci opowiadal w samych pozytywach na temat tego ciagnika nawet jesli jest to totalny szrot no ale mam nadzieje ze sam potrafisz ocenic. Natomiast na zachodzie stary ciagnik ktos kto sprzedaje to z reguly dlatego ze chce kupic nowy z super bajerami. Z doswiadczenia wiem ze powie wszystko co i jak, co jest nie tak nawet da Ci na testy wiec rozwaz wyjazd za kupnem tego ciagnika. Sasiedzi juz maja 3 MF z zagranicy i nie narzekaja

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Renault 155.54 wyrwiesz w super stanie a tr ciagniki mają bardzo dobrą opinie i oszczędne silniki lub Renault Ares 710 np. ale nwm czy znajdziesz w tej cenie :)

Aresa 710 znajdziesz w tych pieniądzach, czasami jeszcze sporo zostanie - kwestia rocznika.

Renówki mają to do siebie że gabarytowo potężne są (155 to blisko 6t, Ares 710 to ponad 7t), do tego bardzo mocne podnośniki. Silniki trwałe (chociaż w każdym różne bo seria 54 to silniki MWM (później wykupiony przez Deutz), w aresie jest JD, spalanie też niskie zarówno w jednym jak i drugim. Komfort w serii 54 jest ok, w aresie jeszcze mocno to dopracowali. Ogólnie jak to ma być główny koń do roboty to się sprawdzą.

I popieram opinie cheecko, żadnego ciągnika od Polaka, tylko import a najlepiej jakby samemu pojechać i przyprowadzić. I najważniejsze by ciągnik nie był wylatany, bo wtedy żaden najlepszy nie będzie tani w utrzymaniu. Odradzam Case,a za względu na cenę pomp hydraulicznych (te tłoczkowe to normalnie szok cenowy).


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzinek123    0

Witam, przymierzam się do kupna ciągnika rolniczego o mocy 140 - 150km, w grę wchodzą maszyny tylko 6 cylindrowe. Chodzi oczywiście o maszyny nowe. Interesują mnie opinie na temat silników, spalania, jaką przekładnia jest najlepsza do danej marki. Proszę uzytwonikow takich traktorów o opinię i o pomoc w wyborze. Jeśli ktoś posiada cenniki maszyn prosiłbym o ich udostępnienie. Pozdrawiam

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj