Gość murtek

Jaki ciągnik 120-150KM?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vrykoulakas    11

jest teraz promocja na pumę, popytaj u dilerów


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

a ja tylko z ciekawości zapytam czy warto kupować ciągnik który będzie pracował 200mtg rocznie za 260tyś? Czy jest w tym sens ekonomiczny? Ja mam 100KM na 56ha i starcza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

to czy on wyjdzie za 260 czy 220 czy nawet 240tys, to jeszcze daleka droga ;) Na pewno plusem tej niskiej liczby MTG w ciągu roku będzie długi czas bez awaryjnej obsługi.. A ekonomicznie? Jeżeli miałbym go już nawet kupić za 250tys za gotówkę na taki areał jaki mam - to się zgodzę, trochę by to było bez sensu ekonomicznego.. Ale jeżeli ten ciągnik w sumie wyjdzie pewnie za jakieś 50-70% wartości (mówię tutaj o podparciu kredytem, czyli 50% zwrot dotacji z MGR +ewentualne odsetki) to myślę, że warto kupić (boję się tutaj użyc słowa 'niezawodny' bo różnie z tym bywa)taki droższy ciągnik, przy którym w najbliższych -załóżmy 10latach będę tylko wymieniał filtry i oleje przy równocześnie dobrym dla zdrowia komforcie pracy?

Ja tutaj się również zgodzę, że moc tutaj może się wydawać nieco duża na taki areał, ale sporo tego swojego pola mam na dosyć ciężkich warunkach uprawy tzn. na górkach, dotakowo glinka, więc jeśli myślę w przyszłości uprawiać w miarę nowoczesną agrotechnikę - to myslę, że na takie tereny jest mi potrzebny ciągnik o troszkę wyższej mocy...

Jezeli byłyby to tereny troszkę lepsze, to bym się tutaj nie zastanawiał i kupił coś do załóżmy 110km i byłoby super, ale tutaj niestety tej mocy troszkę mogłoby mi brakować.. Myślę, że 120-140km w moim przypadku będzie super rozwiązaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brego    0

taki droższy ciągnik, przy którym w najbliższych -załóżmy 10latach będę tylko wymieniał filtry i oleje przy równocześnie dobrym dla zdrowia komforcie pracy?

Co masz na myśli tym stwierdzeniem? Że przez te kilka lat co będziesz jeździł tym ciągnikiem zniszczysz zdrowie? Ludzie połowę życia jeździli 60tką bez kabiny i są zdrowi jak ryba do teraz ! Ba, cieszyli się, że w ogóle ciągnik mieli. Nie zrozum mnie źle, ale raczej niewielki wpływ na Twoje zdrowie będzie miał ten ciągnik. Chyba większy ma to, co zjadłeś dziś na śnidanie... <_<

Edytowano przez Brego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

no to właśnie z tymi użytkownikami 60-ątek to dałeś zły przykład, bo znam wielu ludzi którzy narzekali na sprzęgło, ba na stan ich kolan, jak musieli robić te x lat tym właśnie ciągnikiem, dlatego im bardziej komfortowy ciągnik, tym mniej zużywa się nasze zdrowie, a niektórzy rolnicy to już mają bardzo mocno wyeksploatowany organizm, także jak kogoś stać aby polepszył sobie komfort pracy to niech to robi, bo na pewno to odczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja myślę, że te roczniki co tłukły się 60-tkami i 30-tkami, to trochę inna bajka jest jeśli chodzi o zdrowie? Sam mam dziadka co ma 71 lat, i oprócz jakichś tam drobnych schorzeń typu, że nie może się przemęczać już za bardzo czy choresterol, to zdrowy i nadal 'pcha' się do pomocy :D On sam mi mówił, że kiedyś musiał się tłuc 4godz 30tką żeby 1ha wyorać, a jak przesiadł się na MTZta to już dla niego luksus był i nie rozumie, po 1 czego ja chcę więcej od ciągnika tj. np mtz a po 2 dlaczego te nowe są takie drogie - ze złota?

Ja np już mam problemy z kręgosłupem, myślę, że te młodsze pokolenia to już nie takie zdrowe jak te wcześniejsze.. Inny przykład, dziadek we wsi jest co ma powyżej 80 lat, to jeszcze 8km do sklepu rowerkiem pojedzie, po drodze kilka górek.. a raz chyba i po śniegu jechał :D

 

I jeszcze dodam tutaj odnośnie zdrowia - jeżeli miałbym ciągnik który co chwilę by się psuł - nawet jakieś drobne usterki, jakaś śrubka się urwie czy jakiś przewód pęknie - to ja robiąc w polu i co chwilę zjeżdżając, może faktycznie nie tyle straciłbym zdrowia fizycznego, co bardziej psyhicznego chyba ;) - znam to już z eksploatacji mtz'ta 82, który już przez 15lat na tych moich górkach w d*pę trochę dostał i czasami jak coś zacznie się sypać to się sypie co chwilę, nawet jakieś pierdoły...

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

no to w sumie zmienia postać rzeczy to co pisałeś pod moim wcześniejszym postem. Jakby kosztował 260brutto to po dotacji 50% wartości netto to wychodzi ok 154tyś no a to już trochę mniej. U mnie są rędziny więc za lekko nie ma ale przynajmniej płasko (teren lekko falisty ale nie duże różnice wysokości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verbatim    1

Kolego , Ja mam McCORMICK'a MTX 135 - to jest naprawdę to czego szukasz...

 

1. Ciągnik na żeliwnej ramie (tak jak stary CASE MX a nie jak ten nowy CASE MAXXUM bez ramy - New Holland T6 ;/ )

2. Niezniszczalna skrzynia (nie robiłem ani jednego remontu w CASE MX170 rok 1997 a mam już prawie 17 000mth) a ten sam ciągnik to teraz McC MTX

3. j.w. 16x12 Skrzynia o prędkości 43km/h więcej nie mozesz bo ponad 50km/h w homologacji to już jest podatek drogowy i musisz miec kat. C prawo jazdy

4. w McC MTX135 masz silnik 6 cylindrowy IVECO o pojemności 6,7 litra na pompie rotacyjnej mechanicznej (nie ma żadnego COMMON-RAIL !!! )

5. Nie jest tani - ale w spalaniu , w przeglądach i eksploatacji wyjdziesz na WIELKI PLUS bo jest bardzo TANIO!!

 

Życzę udanego wyboru!

 

P.S. jak nie wierzysz wejdz sobie na YT i oglądnij filmik o McCORMICK MTX - naprawdę super-nowoczesny wygląd! :)

 

Miałem różne ciągniki do wyboru, ale zobacz że wszystkie mają w tej mocy już COMMON-RAIL i najczęściej są to 4 cylindrowe silniki które są wyżyłowane :((((

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

właśnie przechodzą mi przez głowę takie pomysły jak McCormick ze względów finansowych, masz u mnie wielkiego plusa, że wypowiedziałeś się na temat tego ciągnika, bo ciężko w internecie znaleźć coś konkretnego.. Na AF chyba natknąłem się na post, gdzie ktoś pisał że te Mcornicki to lipa, bo komuś coś tam się psuło cały czas, ale to chyba chodziło o jakieś starsze modele...

 

Jak znajomemu wspomniałem o takiej chęci ( ma John Deera 6630 i Case 190, to z JD jest bardzo zadowolony i terraz mówi że jest tylko i wyłącznie za JD, a case to tak średnio-nie poleca wręcz..)to mówił, żebym sobie dał spokój..

Ale przy zakupie ciągnika, chciałbym się kierować swoim rozumem i wiedzą.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Może to ja pisałem że MC to tragedia. I to ciągniki do 5 lat MTX 200 i 230 km. Jeden 5 drugi 230 ma 3 lata.Tylko serwis i laweta. Obie sztuki.Doszło do tego że musieli najmować żeby w polu zrobić., bo MC tylko serwis widziały. W tamtym roku 200 stała 4 miesiące na serwisie. Kupili Case Magnuma i NH bo nie mieli wyjścia. A MC dalej stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

to może te duże jakieś niedopracowane, że np niektóre części zrobione ze słabszych stopów metali i to przy takiej mocy nie wytrzymuje? Z tymi mniejszymi do 150km może jest lepiej, jak kolega ma i sobie chwali tego mtx135?

To ja rozumiem że ten mtx to jest najprostsza wersja? Bo jest też G-Max i jakaś nowa seria teraz weszła x70?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip3512    35

a ja tylko z ciekawości zapytam czy warto kupować ciągnik który będzie pracował 200mtg rocznie za 260tyś? Czy jest w tym sens ekonomiczny? Ja mam 100KM na 56ha i starcza..

ja nie wiem jak można mieć ciągnik 100 km na 56ha? mi nie wystarcza 80 km na 27ha teraz kupuje 120 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

tak a ile ma lat i jaki przebieg? ile rocznie robisz mtg? Bo mój ma 8 i 1900mtg. Ja nie mam żadnej hodowli, jedynie prasuję słomę na sprzedaż od ludzi a z zabiegów to opryski, siew i nawóz odpada bo to robię mniejszym, a w temacie mówimy chyba o głównym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Czyli robi 300 godzin rocznie, to tak jakby był na wczasach.

Ja NH 105 km robię ponad 400 godzin, a Case 150 km, orka, uprawa i siew, robię z 200 godzin, na 80 ha i zastanawiam się po co mi ciągnik 150 km, ale mam do niego sprzęt i muszę go trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

ale nie odpowiedziałeś mi czy masz jakąś hodowle? nie wystarcza Ci ciągnik bo?

u mnie jest tak mały przebieg bo przez pierwsze 4 lata ten ciągnik pracował na dużo mniejszym areale, a teraz przy prasowaniu słomy zrobiłem 100mtg i rocznie robię ponad 300 dużo? Dla mnie mało, myślę że jakby mi jeszcze wpadło z 20-30ha to on by mi wystarczał, o zmianie nie myślę bo najpierw musi zapracować na siebie. ;)

Spójrz kolego na używane ciągniki z zachodu tam większość rocznie robi 700 i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja nie rozumiem tego jak ktoś może oceniać kogoś że ma np za duży ciągnik do za małego areału. Nie wiem czy to wynika z zazdrości? Kazdy kupuje to co mu potrzeba i to na co go stać. Nie każdy chce całymi dniami w polu siedzieć z tego tylko względu że na 80ha kupił za mały ciągnik. Nie kazdy ma czas ciągle w polu siedzieć. Pogode sami panowie wiecie jaką mamy i wszystko jest robione w pośpiechu żeby zdążyć np przed deszczem. Zawsze zapas mocy jest dobry.

Ja mam ciągnik 90km i w samej owijarce robię około 200mth rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Nie no nikt nikomu nie zazdrości i nie odradza kupna dużego ciągnika :) ja tylko wyznaje pogląd, że warto się zastanowić czy czy aby na pewno większy ciągnik a co za tym idzie wydanie dużych pieniędzy jest potrzebne i co nas kieruje do tego zakupu. Czy może tylko kwestia zaoszczędzenia 50-100 godzin pracy rocznie i zwiększenia komfortu pracy i czy to jest warte wydania xx pieniędzy? Owszem nikt nie chce z nas zamieszkać w ciągniku ale i też nie kupujemy maszyny żeby miała wczasy w naszym gospodarstwie. Warto postawić na szali z jednej strony wyższy komfort, zaoszczędzony czas, no i oczywiście radość z jazdy a po drugiej stronie wydanie xx kasy, czy mi jest ten ciągnik naprawdę potrzebny no i czy ten zaoszczędzony czas jest tyle wart. Wyznaję taki pogląd więc dzielę się z nim tutaj na forum, jeśli ktoś się zgadza to fajnie jeżeli nie to też dobrze :)

Oczywiście jak kogoś stać to jest powiedzenie kto bogatemu zabroni i tyle w tym temacie :D albo jak ktoś ma szanse się rozwinąć, dokupić ziemi to oczywiste jest, że warto brać większy ciągnik. Ale są miejsca w naszym kraju gdzie o dokupieniu większej liczby ha można zapomnieć, i tutaj moja teoria powinna być wzięta głęboko do serca.

Ale nie jestem ani alfą ani omegą więc może nie warto mnie słuchać :P to już decyzja każdego z was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verbatim    1

Może to ja pisałem że MC to tragedia. I to ciągniki do 5 lat MTX 200 i 230 km. Jeden 5 drugi 230 ma 3 lata.Tylko serwis i laweta. Obie sztuki.Doszło do tego że musieli najmować żeby w polu zrobić., bo MC tylko serwis widziały. W tamtym roku 200 stała 4 miesiące na serwisie. Kupili Case Magnuma i NH bo nie mieli wyjścia. A MC dalej stoją.

 

A mi się wydaje kolego że ty w ogóle nie masz McCORMICK'a i tylko tutaj opinie psujesz :) , pokaz zdjęcia ze masz ten ciągnik bo ja niestety ci nie wierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ja też nie wieże że mccormick mtx sie tak psuje. Dja jakies foty/film. Bo bajeczek nie lubimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

 

A mi się wydaje kolego że ty w ogóle nie masz McCORMICK'a i tylko tutaj opinie psujesz :) , pokaz zdjęcia ze masz ten ciągnik bo ja niestety ci nie wierze :)

RSP Jugowa gmina Dobromierz, Powiat Świdnica.

Może podać nr telefonu to sobie zadzwonicie. Mają dwie sztuki 200 i 230.Znam ich dobrze bo mają siedzibę 2 km ode mnie.

Skrzynia w 200 ma 4 biegi główne i 8 połówek.

Ja mam Case mx 150 i nigdzie nie pisałem że mam MC bo tego złomu to nie chcę widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ale pewnie tobie chodzi o te nowe mccormick'i 2005rok + Bo te to nie mają nic wspólnego z case mx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Byłem dzisiaj u nich i to nie są MTX tylko XTX 200 i TTX 230, do 6 lat będą mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalin84    0

koledzy i kolezanki mam do wyboru JD 6150M za 280000 ,valtre T 133Hi tech przedni tuz i wom za 290000 i case puma 160cvx z tuzem za 300000 oczywiscie osie amortyzowane sa we wszystkich i troche tych dodatkow co wybrac? bezstopniowke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj