michalpn

Grzeje mi sie zetor8111

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michalpn    0

Witam mam pytanie? Zrobilem w Pazdzierniku kapitalke silnika  i dzisiaj po odpaleniu i po 5 minutach chodzenia silmika na wyrzszych obrotach woda jest goraca!!! co to moze byc?i jaka powinna byc temperatra wody w takim zeroze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

:D

 

Zimna raczej nie będzie  :)   Podejrzewam, że woda robi się gorąca od pracy silnika. "Silmik", cokolwiek to jest,  raczej nie ma na to wpływu.    ^^     Gorąca, to znaczy? w rękę Ci ciepło jak dotkniesz? Wrze?  jaką ma temperaturę?  Przy sprawnym termostacie powinien  80-90 stopni  trzymać. 

 

Zagadnienie na forum było omawiane,  a pytanie formułujesz, jakbyś pierwszy  raz  w życiu silnik spalinowy widział na oczy.   ;)   

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalpn    0

Dzieki wymienie    

i wiem za silnik musi miec80 a 90 stopni   tylko w porownaniu do innych traktorow ten bardzo szybko sie grzeje! A mamy zime a co bedzie latem?

I woda nie wrze, ale jak sie reka dotknie jest goraca!!! a zegar pokazuje 60 ale napewno zle dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszPrzyby    21

Zorganizuj sobie jakiś termometr ze skalą powyżej 100 stopni i sprawdź. Po za tym mogła mieć temperaturę taką jak wskaźnik pokazuje bo gdyby była normalna temperatura pracy silnika to raczej byś sobie paluchy poparzyl przy odkrecaniu korka chłodnicy. Takie jest moje zdanie ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalpn    0

Uwierz mi ze prawie zawsze sie oparze!!! wiec napewno ma wiecej jak 60. plus do tego bardzo szybko sie olej grzeje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zdaje ci się że jest gorąca, jak palca włożysz to jest letnia., tak powinno być, pytanie jak pokazuje  zegar.

Jak by ci się grzał to zaczeło by wyrzucać przez korek.

Termostat masz nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

i jaka powinna byc temperatra wody w takim zeroze???

 

 

 

i wiem za silnik musi miec80 a 90 stopni 

 

 

To wiesz, czy nie wiesz? Zdecyduj się. Te ciągniki nie mają wskaźnika temperatury silnika, tylko wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej.  ;)    

 

Jak piszą koledzy -doprowadź do kultury wskaźniki. Bo takie sprawdzanie na rękę to co najmniej śmieszne jest    :D

 

Wlasnie widze ze musze wymienic termostat i czujnik ,plus musze sprawdzic czy zegar dziala!!!

 

Bardzo słusznie, tylko nie krzycz już na nas.  Zdania oznajmujące kończymy kropką i jeden znak przystankowy w zupełności wystarcza.  Nie jestem jakimś mistrzem ortografii ( co widać :P ), ale  nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy widzę "krzykacza !!!" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

kolego ,a jaką dałeś uszczelkę pod głowicę ? Wszystkie kanały płaszcza wodnego silnika są odsłonięte ,bo niewiem czy w Polsce są dostępne uszczelki   z zaślepionymi kanałami ,ale takie były montowane na eksport do skandynawii i nie tak dawno temat był poruszany na tym forum

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

kolego ,a jaką dałeś uszczelkę pod głowicę ? Wszystkie kanały płaszcza wodnego silnika są odsłonięte ,bo niewiem czy w Polsce są dostępne uszczelki   z zaślepionymi kanałami ,ale takie były montowane na eksport do skandynawii i nie tak dawno temat był poruszany na tym forum

 

Gdyby latem coś się działo niedobrego to może być właśnie wina jeszcze tej uszczelki, w agromie kiedy robiłem remont własnie taką mi dali z zaślepionymi kanałami ale wyciełem otwory przed montarzem tak jak były w starej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bialy8011
      Witam, patrzcie no Panowie co to się zrobiło. Pacjent to Zetor 8011. Ktoś wie jaka przyczyna że z oleju się takie mleko zrobiło we filtrze?

    • Przez Rzepakowiec
      Witam, kupiłem na wiosnę zetora 8145 sprowadzonego z finladii. Na oględzinach wydawało się, że wszystko w porządku chodził równo, ładnie palił pojeździłem trochę wszystko w porządku. Ciśnienie oleju w silniku też ok, przepracował 40mtg i zauważyłem, że ciśnienie na obrotach jalowych spada na około 0,6 0,8 bara. W dodatku z odmy wydobywa się biały dym. Mam jeszcze 9ha do orki oraz uprawy po kukurydzy, więc będę musiał tak robić. Jakieś pomysły co to może być? Na wysokich obrotach ciśnienie jest ponad 2,5. 
    • Przez Papkin
      Kolejny raz problem z Zetorem. Ciągnik zgasł sam z siebie, zacząłem podejrzewać układ paliwowy. Wymieniłem filtry, wyczyściłem odstojnik,odpowietrzylem,dalej nie chciał odpalić. Następnie wyjąłem pompę paliwa i wtryski. Diagnoza zatarta pompa. Zamontowałem pompę po regeneracji i wtryski,odpowietrzylem,pompa podaje paliwo, ciągnik dalej nie chce odpalić. Raczej odpada problem z elektryką już wszystkie przewody sprawdziłem i poczyscilem. Rozrusznik na chwilę obecną u elektryka do sprawdzenia. Plak nie pomaga. Próbowałem też z przesuwaniem pompy w stronę bloku i na zewnątrz. Ma ktoś jakieś pomysły?
       
    • Przez lukasz021086
      Witam. Leci mi olej z pompy wtryskowej. Prawdopodobnie od strony silnika. Ma ktoś pomysł co mogło się stać? 
    • Przez Rzepakowiec
      Cześć, wczoraj przeprowadzałem pierwszą grubszą robotę kupionym na wiosnę 8145. Talerzowalem i kiedy silnik się porządnie nagrzał to ciśnienie spadło do 0,8 na 800 obr/min, przy wyższych obrotach jest ponad 2. Z kolei na zimnym wynosi 4,5 na 800 obr. Wiem, że wraz z nagrzaniem ciśnienie spada, ale czy te 0,8 to nie jest trochę przymało? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj