Rolnik1111

Mieszanka gorzowska

Polecane posty

Duzy1    13

Ja siałem koniec lipca  2016r  na jesieni zebrałem raz i w tym roku już 2 razy i dalej ładnie rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam do was takie pytanie mam łąke która sie wyrodziła i ja zaorałem mam zamiar zasiac zyto na kiszonke a pózniej na wiosne po koszeniu zasiac własnei mieszanke gorzowska czy wytrzyma ta mieszanka przez 2 lata z takim efektem jak w pierwszym  roku czy moze macie pomyskl na jakąs inna odmiane trawy ma ona głownie służyc do produkcji sianokiszonki o duzej wydajnosci z hektara. co wy na to? jakies pomysły rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Mieszankę gorzowska sieje sie na jesieni nie na wiosnę i koniczyna inkarnatka po koszeniu wypadnie w większości... Zobacz sobie jakieś inne dwu-trzy letnie mieszanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Na olx są ogłoszenia z życia wielokwiatowa od 4zl kg inkarnatka tez w podobnej cenie. Nie lepiej kupić takie coś wymieszać i zasiac?   Powinno wyrosnąć tak samo a nasiona tańsze dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasko12    0

Wyżej wymienioną mieszankę zasialem z zytem .Wschody bardzo ładne dużo trawy i koniczyny .Zobaczymy jak przezimuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Tydzien temu byl u mnie przymrozek ok minus 6 stopni. Mieszanka miala ok 30-40cm wysokosci i po tym przymrozku stanela i zaczela zolknac. Odzyska wigor ? Bo teraz slabo to wyglada. Tez tak kiedys mieliscie ? Bo ja pierwszy raz, od dolu jest zielona ale gora zolta i po mimo wysokich teperator w ostatnim tyg stoi w miejscu zamiast rosnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ther0za23    0

U mnie była posiana trawa jednoroczna Futerrtrio jako wsiewka w trawę wieloletnią i nie wymarzła przez zimę a teraz też były przymrozki i zrobiła się żółta. Ale na pocżatku marca miała około 30-40cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Polecam filmik z koszenia mieszanki gorzowskiej. Niestety po przymrozkach oraz kwietniowej suszy nie urosła za wielka ale chyba nie jest żle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22
Technologia uprawy
Siew 16 wrzesień 2019. Dawka 50 kg na hektar. Przedplon: pszenżyto
Nawożenie 16.02.2020 YARA 14:14:21 400 kg/ha
6.03.2020 Saletrosan 26% 150 kg
Opady Luty około 60 ltr
Marzec do połowy marca 28 litrów
Kwiecień 8 litrów z czego 6 w ostatnich dniach
Początek Maja do 7 maja -30 litrów
 
Do końca marca wyglądała ślicznie. W kwietniu temperatury spadały do -8. Na glebie mozaikowatej na lepszym stanowisku objawy mrozu były większe nawet takie, że liście zbieląły do samego dołu. Po mrozie panowała susza która nie pozwalała na regenerację roślin.  Dopiero majowe opady pozwoliły na regeneracje i wzrost rosliń w tych miejscach gdzie szkody mrozowe były najmniejsze. W pozostałych miejscach wegetacja jakby stanęła i rozpoczęło sie kłoszenie oraz zaczęła kwitnąć wyka. Wtedy przystapilem do zbioru tj. 7 maja.
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907
Napisano (edytowany)

Panowie jak to jest futtertrio jak zasieje po żniwach to jeszcze coś zbiore do zimy ?A mieszanka gorzowska jak posieje po żniwach to pierwszy pokos jest w przyszłym roku wiosną?

Zasiałem w tamtym tygodniu futtertrio na próbę i zobaczymy co to będzie ale chce po żniwach zasiać mieszankę gorzowską i użytkować przez cały przyszły rok 

I chce posiac jeszcze futtertrio tylko czy zbiore coś do zimy ?

Ziemię 5 klasa ale dosyć zadbane i co rok obornik 

Edytowano przez krzysiek277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45
Dnia 15.05.2020 o 21:51, Folenka napisał:

 

można prosić parę szczegółów, kiedy i ile wysiane? rozumiem że od momentu siewu pierwszy zbiór, jak klasa gleby i nawożenie? jaki plon bo pokosy wyglądają super?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

ja w 2019 futtertrio zasiałem po rzepaku słabo to wyglądało skosiłem w październiku tylko aby wyrównać ale przeziomowało ładnie 1 pokos owinięty już a drugi już rosnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29
Napisano (edytowany)
Dnia 18.05.2020 o 00:02, mid7 napisał:

można prosić parę szczegółów, kiedy i ile wysiane? rozumiem że od momentu siewu pierwszy zbiór, jak klasa gleby i nawożenie? jaki plon bo pokosy wyglądają super?

Wysiane 45 kg/ ha 7 października 2019. Mieszanka jest z firmy Oseva. Gleba od II do V klasy. Dostała przed siewem około 30 ton obornika na  hektar, na wiosnę (2 marzec czy  coś blisko tej daty) 330 kg Polifoski 6/ha, 330 kg Saletrzaku/ha i 500 kg Kredy/ha. Dodatkowo 3 tyg temu 130 kg saletry/ha. Jest to pierwsze koszenie. Jaki plon jeszcze nie wiem, bo właśnie moknie na polu. Ale na pewno napiszę ile wyszło bel.

@mid7 plon to 23 bele 125x125 z prasy walcowej na hektar.

Edytowano przez Folenka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką zrobić proporcje mieszanki gorzowskiej z pszenzytem? 100 kilo pszenżyta + 40 kilo mieszanki Dodam że będę chciał to zostawić na drugi pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22
Napisano (edytowany)

A po co pszenżyto? A po drugie mieszanka gorzowska po pierwszym pokosie wygląda dość tragicznie - ginie wyka, trochę koniczynki oraz życica także wypada. Lepiej dołożyć i zainwestować w mieszanki traw na grunty orne. Poniżej właśnie taka mieszanka. Plon 6 przyczep Fortshritta z ha.

20200518_151246.jpg

Edytowano przez krowka62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 godziny temu, damian19111999 napisał:

Jaką zrobić proporcje mieszanki gorzowskiej z pszenzytem? 100 kilo pszenżyta + 40 kilo mieszanki Dodam że będę chciał to zostawić na drugi pokos

Po cholerę to psieżyto jeszcze do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4
Dnia 20.09.2015 o 12:25, kloziuk napisał:

Mieszanka wysiana w dwóch terminach- 24.08.15r i 19.09.15r. Wschody z pierwszego wysiewu bardzo ładne, można powiedzieć 100% kiełkowania. Zaryzykowałem z drugim terminem siewu ale kłopoty z bazą paszową dla krów skłoniły mnie do podjęcia tego ryzyka...wiosną się okaże. Przedplon- pszenżyto ozime. Cena jaką płaciłem to 11,80 brutto. Agrotechnika:

1.Orka siewna (ok.20cm)

2.Agregat uprawowy

3.Wałowanie

4.Wysiew siewnikiem (50kg/ha)

5.Wałowanie

W którym momencie rozsiać nawóz? Po agregacie? Po pierwszym walowaniu czy przed 2 walowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
16 minut temu, Bercik92 napisał:

witam. siał ktoś mieszanke gorzowską bez nawozów NPK?

Npk i na wiosnę 150N inaczej nie ma sensu tego siać albo dobrze albo wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj