Rolnik1111

Mieszanka gorzowska

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
misiu21692    2

Witam też planuję wysiać futtertrio jako międzyplon po jęczmieniu i około października skosić i zbelować na kiszonkę. Co myślicie jak wysiej roziewaczem w rżysko i potem gruberem albo najpierw gruberem, siew rozsiewaczem nawozów i później bronami ? Czy jednak wykonać orkę uprawę i siew siewnikiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

C5 na zmniejszonym, klepisko domknięte na maxa i zasówki na połowie tak to miałem u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Wydaję mi się że drogo wychodzi. 14zł/kg netto sieję się 50kg/ha, wychodzi 700zł netto. Taniej będzie kupić życice i dokupić trochę wyki.

Nigdy nie siałem ze względu na zbyt duże koszty.  

 

Oryginał do kupienia u nas na big-agro.pl w cenie 12,50 zł brutto/kg - warto zapytać o rabaty ;) Dostarczamy nasiona w całym kraju.

Proszę mi uwierzyć że kupienie "jakiejś życicy i wyki" to nie jest dobry pomysł, bo efekt żaden w porównaniu do MG DSV. Pozdrawiam.

Witam też planuję wysiać futtertrio jako międzyplon po jęczmieniu i około października skosić i zbelować na kiszonkę. Co myślicie jak wysiej roziewaczem w rżysko i potem gruberem albo najpierw gruberem, siew rozsiewaczem nawozów i później bronami ? Czy jednak wykonać orkę uprawę i siew siewnikiem ??

 

Wystarczy płytka uprawa i płytki siew. Najlepiej siewnikiem żeby to wysiać równo. Ja osobiście wysiewam trawy rzędowo siewnikiem pneumatycznym. Jak posiejesz szybko to przy dobrej pogodzie zbierzesz na koniec września i jeszcze wypasiesz w październiku odrost. Na międzyplon ozimy polecam Mieszankę Gorzowską. Na wcześniejsze siewy poplonowe lub siew wiosenny polecam Country 2053 Turbo - życice westerwoldzkie (Futtertrio) + koniczyna perska. Pozdrawiam.

post-48751-0-83519600-1470424594_thumb.jpg

post-48751-0-76818300-1470424730_thumb.jpg

post-48751-0-44663900-1470424744_thumb.png

post-48751-0-31314000-1470424755_thumb.jpg

post-48751-0-71351500-1470424761_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Oryginał do kupienia u nas na big-agro.pl w cenie 12,50 zł brutto/kg - warto zapytać o rabaty ;) Dostarczamy nasiona w całym kraju.

Proszę mi uwierzyć że kupienie "jakiejś życicy i wyki" to nie jest dobry pomysł, bo efekt żaden w porównaniu do MG DSV. Pozdrawiam.

 

ALE TY JESTES MATACZ! GDZIE SIE NIE CZYTA TWOICH POSTOW TO CIAGLE TO SAMO ze zawsze najlepsze Twoje i inne to badziewie czy jesli chodzi o drogą siatke do bel czy nasiona...... daj sobie siana bo czytac sie tego nie da, Ty naprawde wszystkich masz za frajerow....... i zaraz odp ze to forum ze trzeba pisac z kultura argumentować i ze sam jestes rolnikiem..... masakra....... sialem MG super daje plon ale nie gadaj glupot ze nie da sie tego zlozyc samemu z takim samym efektem...... bo 600zł na ha to przesada za nasiona jednoroczne......i jak ktos chce  zlozyc samemu własna mieszanke g. to nie wkrecaj innym ze to zly pomysł i ze bd zaden efekt jak nie wiesz kto jakie odmiany uzyje, powiem wiecej sam pewnie nawet nie umialbys podac odmian uzytych do oryginalnych mieszanek g. , wystarczy kupic dobre odmiany o duzym wigorze poczatkowym i efekt ten sam, CZŁOWIEKU dzisiejsze czasy  TO NIE CIEMNOGRÓD Nie chce byc nie mily ale nie narzucaj swoich towarów innym za wszelka cenę, to forum, kazdy chce tu zasiegnac wiarygodnej informacji a nie informacji przez narzuconej przez pryzmat sprzedawanych swoich towarów......... mam nadzieje ze wielu się ze mną zgodzi........

 

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

 

 

Gościu zbadaj paszę z oryginału MG i ze "swoich nasion", porównaj plon oraz szybkość przyrostu wiosennego. Nie jest to mieszanka jednoroczna jak to nazwałeś. Mam takie delikatnie wrażenie, że z jakiegoś ciemnogrodu się wywodzisz... nie widziałeś, nie badałeś a wiesz - gratulacje! Taka rada - nie wychylaj się tam gdzie nie masz pojęcia o czymś.

kiedy siales? ja sialem na koncu sierpnia ok chyba 25 jak dobrze pamietam i jest super,,, nic nie wymarła gesta itp dodam tylko ze u mnie tez mrozy byly pod -20 bez sniegu, wiec chyba wplyw na przezimowanie ma termin i stan jej juz na jesien..

 

Panowie po tej zimie wymarzło mnóstwo odmian różnych roślin w poszczególnych rejonach kraju więc i MG miejscami się dostało. Taka sytuacja bywa raz na 4-6 lat i jest to tak proporcjonalne ryzyko. Nasze najlepsze rzepaki np. Minerva w badaniach COBORU jako nr 1 w tym roku też wymarzła w niektórych gospodarstwach. Są mikroklimaty i tak bywa. Pozdrawiam.

 

czy bedzie dobra na siano 

 

Z MG szkoda robić siano, bo straci trochę na jakości plus pogubi się to co jest najlepsze. Pozdrawiam.

 

Witam. 

Czy Ktoś z Was wie, czy można zostawić mieszankę po pierwszym zbiorze? Odrośnie, czy nadaje się tylko jako poplon?

 

MG to międzyplon ozimy więc jest z założenia jednokośny. Oczywiście w pewnym stopniu odrośnie ale to już nie to samo - nie ma to sensu. Mam Klientów, którzy gdy jednak nie obsiewają wszystkiego kukurydzą to w pozostałości po zbiorze MG wsiewają C2053 albo Futtertrio i wtedy do końca roku zbierają jeszcze 3-5 pokosów. Pozdrawiam.

A ktoś próbował ją siać na wiosnę ? Jestem ciekaw czy by urosła i do kiedy

I jak ktoś już zebrał tą mieszankę jaki plon?

 

Można posiać wiosną ale nie będzie rewelacji, gdyż mega plon MG bierze się głównie z wykorzystania wody pozimowej.

Na siew wiosenny polecam mieszanki traw - Futtertrio i Country 2053 Turbo. Załączam zdjęcia z drugiego pokosu w naszym gospodarstwie. Pozdrawiam.

post-48751-0-83932600-1470469153_thumb.jpg

post-48751-0-19967200-1470469158_thumb.jpg

post-48751-0-16825800-1470469165_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

to mieszankę g zostaw na 2 lata na polu gdzie występują normalne opady (a wiec okresowe niedobory wody) a w drugim roku ledwo Ci życica urośnie......

 

wyrazam swoją opinie obiektywną popartą doświadczeniem, co do ciemnogrodu to zaloze sie ze mam wyzsze wykształcenie niz Ty bo skoczylem kilka wyżych uczeli  i potrafie dzieki temu odroznic np te sciemy, ktore walisz innym, nie kwestionuje ze MG jest zła bo to towar pierwszej klasy, ale no nie wrecaj innym ze w tych czasach nie mozna sobie samemu złożyc mieszanki...  za 50% ceny o równie dobrych parametrach odżywczych, pasze badam regularnie,

dobra siej dalej swoją propagandę, ja juz nie bd odp, mam tylko nadzieje ze dałem innym torche do myslenia, pozdrawiam

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

to mieszankę g zostaw na 2 lata na polu gdzie występują normalne opady (a wiec okresowe niedobory wody) a w drugim roku ledwo Ci życica urośnie......

 

wyrazam swoją opinie obiektywną popartą doświadczeniem, co do ciemnogrodu to zaloze sie ze mam wyzsze wykształcenie niz Ty bo skoczylem kilka wyżych uczeli  i potrafie dzieki temu odroznic np te sciemy, ktore walisz innym, nie kwestionuje ze MG jest zła bo to towar pierwszej klasy, ale no nie wrecaj innym ze w tych czasach nie mozna sobie samemu złożyc mieszanki...  za 50% ceny o równie dobrych parametrach odżywczych, pasze badam regularnie,

dobra siej dalej swoją propagandę, ja juz nie bd odp, mam tylko nadzieje ze dałem innym torche do myslenia, pozdrawiam

 

Hmm, kilka wyższych uczelni - ciekawe. Może się pochwalisz? :)

 

Dlaczego zarzucasz nam propagandę, oszustwo, ściemę? My jeżeli coś mówimy, to staramy się chociażby podawać przykłady, zdjęcia jako argument. Może przedstawisz nam wyniki swoich badań albo chociaż informację, które pozwolą NAM zweryfikować iż nie wciskasz nam bajerów? Bo równie dobrze możesz być 19letnim chłopaczkiem po technikum, który próbuje zaistnieć ze swoją "doświadczalną" wiedzą.

 

Proszę zachować chociaż jakiś minimalny poziom dyskusji, skoro skończyłeś te KILKA wyższych uczelni, to powinieneś robić to już z automatu :)

 

PS jeżeli chodzi o dowody, to nie chodzi o puste słowa (mogę napisać, że pracuję w NASA :P). 


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

to mieszankę g zostaw na 2 lata na polu gdzie występują normalne opady (a wiec okresowe niedobory wody) a w drugim roku ledwo Ci życica urośnie......

 

wyrazam swoją opinie obiektywną popartą doświadczeniem, co do ciemnogrodu to zaloze sie ze mam wyzsze wykształcenie niz Ty bo skoczylem kilka wyżych uczeli  i potrafie dzieki temu odroznic np te sciemy, ktore walisz innym, nie kwestionuje ze MG jest zła bo to towar pierwszej klasy, ale no nie wrecaj innym ze w tych czasach nie mozna sobie samemu złożyc mieszanki...  za 50% ceny o równie dobrych parametrach odżywczych, pasze badam regularnie,

dobra siej dalej swoją propagandę, ja juz nie bd odp, mam tylko nadzieje ze dałem innym torche do myslenia, pozdrawiam

 

O Jezu... jakie to uczelnie? Pewnie zagraniczne, bo widzę że ciężko "po polsku" się wypowiedzieć...

Można wszystko nawet za 20% ceny ale nie będzie takiego efektu i to powie każdy. Jeśli stworzysz jeszcze lepszą MG po cenie niższej o połowę to opatentuj to i sprzedawaj. W tym roku np. gospodarstwa Sano wysiały 20 ton nasion oryginału (400ha), no ale Ty jesteś od nich mądrzejszy. Żyj w swoim zadufanym świecie. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

No dobrze wszystko super ale jaka jest technologia uprawy mieszanki? W sensie jakie nawozy, coś pod korzeń? Jakiś azot wiosna? opryski jakieś? Uprawę to wiem ze orka i ciężki agregat mam po którym pole jak stół ale to co pytałem wcześniej jak wyglada?
Chciałbym zasiać na pole po oborniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

No dobrze wszystko super ale jaka jest technologia uprawy mieszanki? W sensie jakie nawozy, coś pod korzeń? Jakiś azot wiosna? opryski jakieś? Uprawę to wiem ze orka i ciężki agregat mam po którym pole jak stół ale to co pytałem wcześniej jak wyglada?

Chciałbym zasiać na pole po oborniku

 

Dzień dobry,

Na pewno żadne opryski nie są potrzebne :)

Uprawa - zależy jaki przedplon i co ma być później. Jeśli obornik no to z zasady lepiej przeorać.

Jeśli ma być kukurydza to albo orka pod M. Gorzowską, a pod kukurydzę uprawa bezoorkowa albo odwrotnie ale proszę pamiętać że pod kukurydzę mamy stosunkowo mało czasu więc nie ma zbytniego sensu przewracanie ziemi wiosną... M. Gorzowska pozostawi glebę stosunkowo w dobrej strukturze...

Nawozy NPK przedsiewnie oczywiście dać należy... ile? Zależy to od zasobności i tego czy zastosuje Pan właśnie obornik (i jaki to obornik).

Wiosną azot, dużo azotu. Osobiście stosuję również potas i siarkę - wszystko kompleksowo jednym zabiegiem - nasz nawóz NK(S). Polecam.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zakupu oryginalnej Mieszanki Gorzowskiej DSV u nas na big-agro.pl

PS Postaramy się w tym roku pokazać na tym forum (i na naszym fb) siew, rozwój jesienny no i efekt na wiosnę :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Kolego obornk od byków w ilości około 30 ton na ha, ziemia 5 klasa, obornik bede oral teraz na około 20 cm, a ile azotu trzeba na hektar i w jakiej formie najlepszy?
Po mieszance miałaby byc kukurydza wiec tam wjadę tylko gruberem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Panowie potrzebna pomoc przy ustawieniu siewnika Poznaniak 2,70 do siewu Mieszanki Gorzowskiej a mianowicie robiłem próbę kręcona,ustawilem siewnik na C5 wysiew zmniejszony na rolkach do drobnych nasion i wyszło mi jakieś 155 gram po zwazeniu i jak to dalej liczyć proszę o pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Kolego obornk od byków w ilości około 30 ton na ha, ziemia 5 klasa, obornik bede oral teraz na około 20 cm, a ile azotu trzeba na hektar i w jakiej formie najlepszy?

Po mieszance miałaby byc kukurydza wiec tam wjadę tylko gruberem

 

Wszystko dobrze. Ja zwykle stosuję azot razem z siarką więc polecam wiosną saletrosan - stosuję go razem z solą potasową - mieszanka nawozowa comAGRO (mamy ją w opcji NK(S) 24-6-(30) lub 21-12-(26) lub na zamówienie inne składy). Polecam - efekty świetne. Dawka czystego azotu 50-70 kg/ha wiosną. Jesienią oczywiście też trochę w NPKu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

Panowie potrzebna pomoc przy ustawieniu siewnika Poznaniak 2,70 do siewu Mieszanki Gorzowskiej a mianowicie robiłem próbę kręcona,ustawilem siewnik na C5 wysiew zmniejszony na rolkach do drobnych nasion i wyszło mi jakieś 155 gram po zwazeniu i jak to dalej liczyć proszę o pomoc z góry dziękuję.

Jeśli kręciłeś korbą 19 razy i tyle wyszło,to znaczy,że na hektar wychodzi 15,5 kg.Ustaw na C-6 i pokombinuj z zapadkami,żeby ci wyszło 0,5 kg na wadze,to wtedy będzie 50 kg/ha.

Edytowano przez foka71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeśli kręciłeś korbą 19 razy i tyle wyszło,to znaczy,że na hektar wychodzi 15,5 kg.Ustaw na C-6 i pokombinuj z zapadkami,żeby ci wyszło 0,5 kg na wadze,to wtedy będzie 50 kg/ha.

Udało mi się ustawić siewnik dzięki za podpowiedź pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

U mnie sahara problem zaorać bo też bym myślał żeby coś zasiać


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zybek2110    1

Dzień dobry,

Na pewno żadne opryski nie są potrzebne :)

Uprawa - zależy jaki przedplon i co ma być później. Jeśli obornik no to z zasady lepiej przeorać.

Jeśli ma być kukurydza to albo orka pod M. Gorzowską, a pod kukurydzę uprawa bezoorkowa albo odwrotnie ale proszę pamiętać że pod kukurydzę mamy stosunkowo mało czasu więc nie ma zbytniego sensu przewracanie ziemi wiosną... M. Gorzowska pozostawi glebę stosunkowo w dobrej strukturze...

Nawozy NPK przedsiewnie oczywiście dać należy... ile? Zależy to od zasobności i tego czy zastosuje Pan właśnie obornik (i jaki to obornik).

Wiosną azot, dużo azotu. Osobiście stosuję również potas i siarkę - wszystko kompleksowo jednym zabiegiem - nasz nawóz NK(S). Polecam.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zakupu oryginalnej Mieszanki Gorzowskiej DSV u nas na big-agro.pl

PS Postaramy się w tym roku pokazać na tym forum (i na naszym fb) siew, rozwój jesienny no i efekt na wiosnę :)

 

 

a mam takie pytanie po siewie kukurydzy jakimś specjalnym środkiem pryskamy żeby nam nie rosła ta trawa czy np może być taki którym zawsze pryskamy kukurydze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jaki jest najlepszy termin koszenia tejże mieszanki,czym się sugerować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

@Zybek - standardowo :)

@Primo - początek kłoszenia / kwitnienia.


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostawiał ktoś tą mieszankę na dłużej jak tylko jeden pokos wiosenny? bo jeden gość niby zostawił i co prawda była sama życica ale mówi że do teraz dwa pokosy jeszcze i dość gęsto... gadałem z gościem z jakiejś firemki i mówił że mają też coś w tym stylu ale że ma więcej życicy i można posiać teraz, zebrać jesienią i wiosną albo posiać po połowie sierpnia i zebrać wiosną raz i zostawić na dłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj