Rolnik1111

Mieszanka gorzowska

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1111    27

Witam

Co sądzicie o tym poplonie?

 

 

W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Wydaję mi się że drogo wychodzi. 14zł/kg netto sieję się 50kg/ha, wychodzi 700zł netto. Taniej będzie kupić życice i dokupić trochę wyki.

Nigdy nie siałem ze względu na zbyt duże koszty.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesowik    1

Na próbę zasiałem tą mieszankę zaraz po żniwach w tamtym roku (około 15sierpnia), na poplon i wiosenne pastwisko dla owiec, w dawce ok 40kg/ha, na jesieni dorosła do około15 cm, więc puściłem na to bydło... a teraz czekam co będzie na wiosnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

A z jakiej powierzchni te 53 tony??

 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

PO SKOSZENIU 1 raz zostają tylko rajgrasy wyka i kończyna inkarnatka nie odrasta praktycznie wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

W agroefekcie 12zł brutto ale to i tak dużo. Chciałem też kupić poszczególne nasiona i wymieszać ale mam problem inkarnatką nie wiecie może gdzie jest dostępna ?


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

około 30 lat temu była u nas wyka kosmata z zytem,w kwietniu to wypaslismy i wyka odbiła i koszone było  orkanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Ja w tym roku będę siał żyto +wyka+życica trwała lub wielokwiatowa i może koniczyna inkarnatka :) Jeszcze myślę nad proporcjami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kloziuk    0

Mieszanka wysiana w dwóch terminach- 24.08.15r i 19.09.15r. Wschody z pierwszego wysiewu bardzo ładne, można powiedzieć 100% kiełkowania. Zaryzykowałem z drugim terminem siewu ale kłopoty z bazą paszową dla krów skłoniły mnie do podjęcia tego ryzyka...wiosną się okaże. Przedplon- pszenżyto ozime. Cena jaką płaciłem to 11,80 brutto. Agrotechnika:

1.Orka siewna (ok.20cm)

2.Agregat uprawowy

3.Wałowanie

4.Wysiew siewnikiem (50kg/ha)

5.Wałowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Po co to siać jeśli życica jest po 10zł i nic bardziej wartościowego i tak szybko rosnącego z traw nie ma. W tym roku posiałęm wielokwiatową i jest tak sucho że narazie 10 bel z ha zebrałem jak będzie mróz bez śniegu to rezygnuje z rolninictwa.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Taa... jak jest woda to może i da ale to pewnie maksymalny plon. Życica wielokwiatowa u mnie na targu 6zł z kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Jak by to zasiał po jeczmieniu ozimym z początkiem czerwca możliwe by było zebranie jednego pokosu przed zimą? Ile wychodzi bel z HA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

ja zasiałem w tym roku i zwykła mieszankę traw oraz gorzowską, zobacze na wiosnę z czego wiekszy plon.

ogólnie jeśli warunki były wilgotne to spokojnie na koniec września a nawet w pażdzierniku zetniesz ale w tym roku by to się nie udało sucha by zniszczyła. W siewie w czerwcu musiało by padac chociaż troche w lipcu i sierpniu.

 

Producent i niektóre osoby które uprawiały piszą że daje ok 30 ton w przeliczeniu na kulkę to 40-50 balotów z ha przy zazłozeniu że kulka wazy ok 600 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jak tam kolego na jesien wygladaja te trawy? ktora wydaje sie lepsza? ja posialem w tym roku ta mieszanke gorzowska i poki co wyglada swietnie, bardzo gesta ladna, pelno w niej konczyny wiec wartosc pokarmowa  naprawde bedzie dobra, ale jestem ciekaw jak tam ta druga mieszanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Obie wyglądają dobrze, cieżko ocenić obiektywnie bo wsiane w żboże, mieszanka Gorzowska wydaje sie bardziej gestsza  bo ma wiecej gatunków, minusem wydaje mi się że widac w na niej mozaike gleb, trwa jest wszedzie, ale wyka lub lucerna sa miejscowo geściej lub rzadziej
Zwykła trawa jest równa i rośnie jak zwykle,
O tym która lepsza można pogadac po ścieciu, aktualnie wygrywa u mnie mieszanka bo lepszy skład gatunkowy ale zobaczymy jaki będzie plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130
Napisano (edytowany)

Mieszanka Gorzowska wraz z jęczmieniem, siew ok 20 września. 
Stan aktualny 30-01-2016 po stopnieniu śniegu, nie wygląda najlepiej.
Sama mieszanka w pasie gdzie jest bez jęczmienia wygląda na ze nie ma objawów chorobowych.
według mnie stan bardzo średni, zobaczymy jak będzie dalej gdy ruszy wegetacja i opryskach przeciwgrzybowych

acf013a825a01180med.jpg
bf6d6300a41a906cmed.jpg

Edytowano przez lukaschels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sialem mieszankę gorzowska po 20 września z zytem i wygląda elegancko zielono i wgl.
Ja sialem mieszankę gorzowska po 20 września z zytem i wygląda elegancko zielono i wgl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj