kubazwlkp

John Deere 6115M czy Kubota 140GXS?

Polecane posty

IMATEUSZI    20

jak traktor to JD ;) 6115M to dobry ciągnik rozważaliśmy zakup takowego ale wybór padł na claasa axiona 830.. i wcale tak dużo jeleń nie pali jak go malują.. jakiś stereotyp. wiadomo ze jd 6830 (chip - 177km) wraz z pługiem obrotowym 5skib łyknie te 16l na ha ale i robota raz dwa zrobiona. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

No dobra, niech ten jeleń pali mniej albo więcej, z tym filtrami lub bez, ale czy jeśli pojedziesz z pługiem na głębokość 15cm to on więcej spali niż w orce na 30cm, bo według tego co tu czytam to na 30cm będzie bardziej obciążony a co za tym idzie wtedy mniej spali, według opinii jednego z użytkowników forum, bez urazy ale to stwierdzenie jest nie hallo. Nie od dziś wiadomo że nowe normy spalin i zastosowane rozwiązania wpływają na zwiększenie zużycia paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Źle odebrałeś @mikcom20. Bardziej obciążony w sensie maszyną która wykona większą wydajność w jednostce czasu (3 skiby i hektar w 1h 20min, a 4 skiby i hektar w 1h. Tu chodziło bardziej o to, gdyż niektórzy twierdzą, że silniki DPS palą w lekkiej pracy większe ilości paliwa w stosunku do konkurencji :) Co do reszty się zgodzę, normy emisji tworzone przez chorych polityków UE potrafią bardzo zawyżać spalanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Nie wiem jak to wygląda w nowoczesnych ciągnikach ale znajomy miał MF z lat 90,zamienił go na JD (Też model z lat 90) o podobnej mocy i np:przy orce spalanie w obydwu jest porównywalne ale już przy transporcie zboża od kombajnu (Gdzie połowa roboty to jazda na pusto) MF spala mniej niż JD.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

żeby traktor kubota uzyskał status ciągnika demonstracyjnego diler musi go zarejestrować i udokumentować 20 pokazów w ciągu pół roku więc 8h ten ciągnik napewno nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

A gdzie wyczytałeś że ta kubota była zarejestrowana? Upór w desperackiej obronie kuboty jest godny podziwu na tym forum. Ale gdybyś zadał sobie trud i doczytał uważnie to byś zauważył, że założyciel tematu chce kupić ciągnik na dotacje z ue. A na PROW używanego nie kupisz. Co prawda na młodego rolnika można kupować ciągniki do 5 lat. Ale autor napisał, że ma we wniosku cenę 190 tys netto jako limit maksymalny. A do młodego rolnika limitów cen nie ma. Kupujesz jaki chcesz musisz udokumentować ileś tam procent dotacji MR. Więc zakładam, że traktor kupiony będzie na modernizację. A co za tym idzie musi mieć status nowy nie używany czytaj nie może być zarejestrowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubazwlkp    1
Napisano (edytowany)

Wybór padł na John Deere'a 6105M. Dziś byliśmy złożyć zamówienie. Termin realizacji to koniec kwietnia(być może początek, ale nic jeszcze nie wiadomo). Wyposażenie podobne jak w 6115M, dochodzi tylko skrzynia 24/24 AutoQuad Eco, zaczep PitonFix i przednia felga zmienia się na R24. wyp 001.bmpwyp2 001.bmp  

Edytowano przez kubazwlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalin84    0

Zaklep lepiej marke opon bo jak będzie na firestonach to możesz być naprawde niezadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalin84    0

Poczytaj opinie o oponach tej marki że szybko się ścierają ciągnik wpada w drgania itp. a JD lubi tą marke wepchnąć zwłaszcza do seri M. Mam 2 valtry, na jednej są continentale a drugiej treleborgi to przy tych conti to jest lipa nie wspominając już o firestone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

W 5M dostępne są tylko micheliny, continentale i mitasy. Nie ma żadnej wzmianki o firestonach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek5gk    0

Wybór padł na John Deere'a 6105M. Dziś byliśmy złożyć zamówienie. Termin realizacji to koniec kwietnia(być może początek, ale nic jeszcze nie wiadomo). Wyposażenie podobne jak w 6115M, dochodzi tylko skrzynia 24/24 AutoQuad Eco, zaczep PitonFix i przednia felga zmienia się na R24. attachicon.gifwyp 001.bmpattachicon.gifwyp2 001.bmp  

 A jaką cenę udało się wynegocjować za ten ciągnik?  Bo jestem zainteresowany kupnem takiego samego w twej samej konfiguracji. 

Bardzo był bym wdzieczny za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubazwlkp    1

220tyś netto :) Nic więcej nie dało się wynegocjować, nawet drugiego koguta :P

Naprawdę warto teraz wziąć autoquada z eco, ponieważ różnica pomiędzy nią, a powrquad 16/16 to 4-6 tyś netto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

To nie było szczegółowe. Jakie opony, felgi, zaczepy, tuż lub obciążniki ilośc wyjsć hydraulicznych jakie wyjścia, pneumatyka to sa szczegóły które mogą podnieść cenę o kilkadziesiąt tysiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jak specyfikacja ciągnika podana przez dealera nie jest szczegółowa? Kilka postów wcześniej są załączniki ze skanami z konfiguratora gdzie wszystko jest podane jak na tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubazwlkp    1

Zastanawia mnie czy dobrze zrobiłem, że wybrałem przód R24. Zmienić na R28? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Na R24 będzie zwrotniejszy, jeżeli Ci na zwrotności zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek5gk    0

Zastanawia mnie czy dobrze zrobiłem, że wybrałem przód R24. Zmienić na R28? Jak myślicie?

Według mnie to zostawić przód R24 ale z oponami 480/70. wtedy opony nie dużo różnią się szerokością od opon z tyłu no i przód ma lepsze zaparcie. 

 

Chyba ze bedzie chodził przy opryskiwaczu no to wtedy jak najwęższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubazwlkp    1

Jeżeli wziął bym R28 to czy maska nie będzie pochylona do tyłu? Widziałem to w 6R. Wygląda to tak jak w starych zetorach 12145. Trochę śmiesznie to wygląda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajakk    17

Ile trzeba dopłacać do ''koguta'' w jd słyszałem że 1800.Jelonek napewno pochodzi ci dłużej od Kuboty i mnie sopali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
pajakk

   w JD do wszystkiego jest dopłata.... wiem bo interesowłem sie modelem 6110MC. Za najtanszą wersje tylko na szerokich kołach cenili 240 brutto ostatecznie. JD mało pali ? u mnie JD robi tylko w turze, a ponizej 5 litrów na godzine i tak nie zejdzie. (JD 82KM) a kubota 106 KM da rade zejść nawet do 3,5 litra. Wiekszy ciągnik pali mniej, dziwne co nie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj