Ferdek07

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt

Polecane posty

Madzia91    3

Mój tata złożył wniosek i dopiero po miesiącu przysłali nam login i hasło. Ale za to jest to teraz dużo bardziej wygodniejsze i...TAŃSZE.


ALL RIGHTS RESERVED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

@Ferdek1

hmm wg mnie najprościej to wystarczy że twój znajomy zgłosi sprzedaż na normalnym formularzu zgłoszenia,

jedyne co jest problemem to że musi posiadać numer siedziby stada tego producenta któremu sprzedał - numer siedziby stada to najczęściej numer ewidencyjny producenta plus 3 cyfry dodatkowe

wtedy te sztuki w ewidencji będą własnością kupującego - warto mieć jakąś fakturę bądź rachunek na potwierdzenie sprzedaży

 

To można zrobić po czasie tłumacząc chęcią uzupełnienia dokumentacji, żadnej kary za to nie dostanie raczej, gorzej będzie jak wpadną mu na kontrole i wykryją taki brak, wtedy będzie spory problem

 

Inna wersja to załatwianie lewych dokumentów z jakąś zaprzyjaźnioną ubojnią, lub uboju gospodarczego z zaprzyjaźnionym weterynarzem, ale tych rozwiązań nie polecam

Lepiej będzie jak zgłosi sprzedaż bo i nie jego problem wtedy i zgodnie z prawdą załatwione


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianoo    1

Jeżeli piszę nie w temacie to proszę moda o przeniesienie

Kolega z innego forum(nie rolniczego) ma problem, a mianowicie przysłał mi taką wiadomość

Cytat

"Tak się składa, że mam "na stanie" dwie sztuki bydła, które zostały sprzedane wraz z paszportami w pierwszym okresie kolczykowania. Kupujący okazali się ludźmi nieuczciwymi i nigdy ich zgłosili do agencji jako kupione.

Czy wiesz w jaki sposób je wyrejestrować?"

Z uwagi że ja specjalizuję się w drobiu to nie mogę mu pomóc bo nie wiem jak to jest z tymi kolczykami .

Czy moglibyście udzielić Mi informacji jak to załatwić.

 

Z tym jest problem jeśli niema ani paszportu ani numeru stada do którego sztuki poszły, będzie bardzo trudno z nimi coś zrobić, kiedyś jeszcze była możliwość "wyrzucenia" sztuki ze stada która urodziła się przed 2003 rokiem jak dobrze pamiętam teraz już takiej możliwości niema, jedyne rozwiązanie "prawne" to podczas kontroli kolczyków wystawiają Ci protokół z którym należy się udać do agencji i Powiatowy lekarz weterynaryjny może zalecić wyrzucenie nie posiadanej sztuki, jeśli są to byki to niema z tym problemu a natomiast jeśli są to krowy człowiek z agencji musi wysyłać wniosek do warszawy o sprawdzenie czy dana krowa nie miała jakiś zdarzeń (wycielenia etc.) i wtedy to schodzi dość sporo czasu. Jeszcze można wyrobić duplikat paszportu i zrobić ubój z konieczności w warunkach domowych chyba jest coś takiego, ale to trzeba mieć jakiegoś zaufanego lekarza weterynarii który to weznie na swoja głowę bo gdyby odnalazł się właściciel danych sztuk i zaczął z nimi robić jakieś zdarzenia (tzn chciał je na siebie przerejestrować) wtedy byłyby już niezłe nieprzyjemności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Działa wam strona do zgłaszania??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Jeżeli piszę nie w temacie to proszę moda o przeniesienie

Kolega z innego forum(nie rolniczego) ma problem, a mianowicie przysłał mi taką wiadomość

Cytat

"Tak się składa, że mam "na stanie" dwie sztuki bydła, które zostały sprzedane wraz z paszportami w pierwszym okresie kolczykowania. Kupujący okazali się ludźmi nieuczciwymi i nigdy ich zgłosili do agencji jako kupione.

Czy wiesz w jaki sposób je wyrejestrować?"

Z uwagi że ja specjalizuję się w drobiu to nie mogę mu pomóc bo nie wiem jak to jest z tymi kolczykami .

Czy moglibyście udzielić Mi informacji jak to załatwić.

 

Jeśli ci "nieuczciwi" sprzedali krowy na rzeź to nie powinno być problemów z załatwieniem sprawy (będzie zapis w systemie że trafiła do ubojni). Jeśli przerobili te krowy na kiełbasy w własnym zakresie to jest problem i będzie trzeba zrobić przemieszczenie do nieznanej siedziby stada (agencyjny kosz) ale z tym to sporo papierków jest.

 

@andrzej2110- strona do IRZ działa.

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Faktycznie już działa. Od kilku dni mi nie otwierała się.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

elektroniczny system IRZ działa już bez problemów około pół roku, wcześniej było troszeczkę kłopotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Dzisiaj przeczytałem w "hoduj z głową" że Bruksela zafunduje elektroniczną identyfikację bydła i świń na nasz koszt.:( I niestety za rok lub dwa będzie kolczykowanie kosztowało więcej. ;[


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pewno serwer przeciążony. Spróbuj innym razem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek91    0

Ale chciałem sobie ustawić własne hasło bo mam z agencji i na pierwszej stronie logowania nie ma tak jak w instrukcji załuż nowe konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matbar    1

Jak ma być ustawiona przeglądarka internetowa mam mozile bo nie mogę się zalogować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

jest jakas firma w ktorej przez internet mozna zamowic kolczyki -mam przydzielona pule numerow.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Witam .Czy udało sie Wam zalogować do systemu rejestracji zwierząt bo ja próbuje i nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianoo    1

awaria systemu i nieidzie się zalogować, tak to sobie wymyślili składanie wniosków o dopłaty przez neta, ale wydaję mi się że to celowe działanie ze strony ARiMR bo niewierze żeby przez tak długi okres czasu nie mogliby się uporać z jakąś awarią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Nie mogę wejść by się zalogować od ponad miesiąca, a urzędnicy w ARiMR bezradnie rozkładają ręce ;[


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

też mam problemy z zalogowaniemangry.gif trochę to wkurzające bo dni lecą a zgłoszenia nie można złożyć.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

też mam problemy z zalogowaniemangry.gif trochę to wkurzające bo dni lecą a zgłoszenia nie można złożyć.......

 

 

Już można, przynajmniej mi to się dziś udało :)


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Niech serwery dokupią, a nie, wszystko się muli, a zwłaszcza logowanie, niewiem jak tera, ale przedtem zanim mnie zalogowało to musiałem czekać około 2 min. a jak się nie dało, to jeszcze raz musiałem czekać, chodzenie po meny to normalnie jest, tylko to logowanie...

Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, bo jak ktos ma troche dalej od agencji, to można przez internet zarejestrować bydło, tylko paszport trzeba odebrać, tylko jak na pierwszy raz to jest, gdyby jeszcze przesyłali paszporty pocztą to byłby luks :)


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Witam koledzy . Jak tam u was z logowaniem do systemu bo u mnie znów są problemy .Zaczyna mnie to powoli wkurzać, kto tam pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bacik    0

Witam! Miałam trochę szczęścia , po tygodniu prób wreszcie mi się udało zalogować i zarejestrować prosiaki. To jest delikatnie mówiąc wnerwiające!!!!! Kupę bałaganu mają .

Edytowano przez bacik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek234    1

Jak kara grozi hodowcy który ma 3 letnią krowę i nie ma na nią paszportu i kolczyków w razie kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek89    0

a jeśli by załatwić od kogoś papier i kolczyk,,,,??? sam mam z tym problem tyle ze z byczkiem....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

Idż lepiej do agencji zgłoś byczka z opóźnieniem. Nawet nie musisz się tłumaczyć specjalnie.

Nie ma kary jak sam zgłosisz i chcesz załatwić problem.

 

W przypadku kiedy będziesz miał kontrolę to klasyfikacja jest od wykroczenia i grzywny po zarzuty karne i wyrok (aczkolwiek nie słyszałem żeby kogoś tak potraktowali, ale mogą)

A zwierze mogą skierować do utylizacji (też się raczej tego nie praktykuje)

 

IRZ jest jaki jest każdy widzi - utrudnienie a nie ułatwienie i tylko gdzieś komuś na górze się wydaje że dzięki temu jest niby jakaś kontrola nad chowem zwierząt.


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez Zyzio
      Witam- potrzebuje dane techniczne MF 2645 potrzebne do rejestracji a przedewszystkim -1- maksymalna masa całkowita, 2- dopuszczalna masa całkowita, 3- dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( bez hamulca ), 4 - dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( z hamulcem ), 5- dopuszczalny nacisk osi przedniej, 6- dopuszczalny nacisk osi tylnej, reszte danych znam- pozdrawiam
    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez smykla
      Mam problem z zarejstrowaniem ciągnika mf 3070 został sprowadzony z holandi i tam nie ma tablic i potrzebuje pomocy potrzebuje dane techniczne ciągnika aby go zatablicować. potrzebne mi jest masa własna, wysokość, szerokość,rozstaw osi skrajnych, umiejscowienie silnika, dop. masa całkowita,dop.ładowność. PROSZE O SZYBKIE UDZIELANIE ODPOWIEDZI...
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj