Ferdek07

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt

Polecane posty

Witam

Mam pytanie 12.03 kupiłam cielęta termin zgłoszenia przemieszczenia upłynął 19.03 (sobota). Ja dokonałam zgłoszenia 21 .03 poniedziałek.Czy moje zgłoszenie jest błędne jeżeli sobota i niedziela to dni wolne od pracy.Proszę o odp.ponieważ Pani z ARIMR poinformowała mnie że grożą mi duże sankcje finansowe za nieterminowość a do tego nie będę mogła ubiegać się o dopłatę na te sztuki.Dodam że znalazłam informacje iż zrobiłam to zgodnie z zasadami ale może się mylę ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

sztuki mozesz zgloscic do doplat ale wtedy z automatu masz kontrole bo system wykryje ze nie byly zgloszone w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antosia    0

hejka mam problem dzis szukałam paszkortu cielaka, bez skutku i tak sobie mysle czy najpierw załatwia sie kolczyki a pózniej paszport czy odwrotnie bo moze kolczyki przyszły a paszport zapomniałam odebrac?czy do paszportu nie sa potrzebne kolczyki? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Z kolczykami do ARiMR po paszport . Bez kolczyków nie ma paszportu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

I już widzę jak Ci wydadzą paszport jak pójdziesz z kolczykami do agencji. Kolczyki mają być na uszach cielaka a z numerem kolczyków do agencji po paszport. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Źle napisałem , powinno być z numerem kolczyka - szczęśliwy ? A zresztą jest chyba kilka dni na założenie kolczyków , więc gdzie problem jak np. na 6 dzień ktoś pojedzie z kolczykami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antosia    0

kolczyki przyszły kurierem, a dziś jak był potrzebny paszport do weterynarza to sie zapodział :) wiec stad moje pytania urodzenie było głoszone później przyszły kolczyki a paszport no niewiem moze włozyłam do innej teczki albo nie odebrałam ogólnie mam porzadek w dokumentacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Bez numeru kolczyka cielaka nie dostałeś paszportu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Słyszał ktoś z was że do końca grudnia mamy zrobić spis bydła i nie tylko i dostarczyć to do agencji.Wczoraj znajomy rejestrował cielę i kazano mu spisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

I niby po co mamy to dostarczać do agencji jak oni i tak mają wszystkie nasze bydło w komputerze. To dla mnie nie logiczne i bez sensu a na pewno wyssane z palca bo pierwsze słyszę o takim rozporządzeniu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Jak coś pokręcił to każą mu się zgłosić , a że coś źle zrozumiał to tworzy bajki B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Nie wiem jak to jest dlatego się pytam był wczoraj w agencji wypełnił kartkę musiał na niej wypisać wszystkie bydło i zanieść kierownikowi.Wiem,że wszystko mają w komputerze ale w Polsce wszystko jest możliwe.
Żeby nie było zadzwoniłam do agencji i niestety ale to prawda do końca grudnia mamy zgłosić i wypisać wszystkie zwierzęta jakie mamy w gospodarstwie.Wymóg odgórny.Kartkę do wypełnienia dostaniemy w agencji.Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Potwierdzam Twoje słowa tola27. Jak ja byłem to też mi dali taką kartkę z tym, że powiedzieli że takie coś będzie trzeba składać 2 razy w roku i jest to świeży niedawno wprowadzony wymóg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Brawo dla ekipy rządzącej, dobra zmiana dla rolnika !!! Ciekawe czemu tego nie nagłaśniają że trzeba takie cos zgłaszać. Ja na razie nic nie zgłaszam poczekam aż sami do mnie zadzwonią i powiedzą że mam się stawić. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Renault85-15TX wątpię że do ciebie zadzwonią. A czy nie nagłaśniają - a o nowych przepisach rejestracji skąd się dowiedziałeś? Nie żebym ich bronił bo dla mnie to jest też śmieszne ale z każdym komunikatem o kolczykowaniu świń podają też o obowiązku spisu liczy świń i nr kolczyków bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

O jakich przepisach rejestracji mówisz? Nic na ten temat nie wiem, a niech nie dzwonią ja na pewno nie pojadę do nich składać żadnych pism. Najwcześniej będę w Agencji gdzieś początkiem marca jak zaczną mi się krowy wycielać a wcześniej nie mam zamiaru ich odwiedzać. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O jakimś tam podsumowaniu i weryfikacji raz do roku coś tam gdzieś było , ale to miało chyba świniaków tyczyć.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

O jakich przepisach rejestracji mówisz? Nic na ten temat nie wiem, a niech nie dzwonią ja na pewno nie pojadę do nich składać żadnych pism. Najwcześniej będę w Agencji gdzieś początkiem marca jak zaczną mi się krowy wycielać a wcześniej nie mam zamiaru ich odwiedzać.

czytaj tutaj

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/od-18-pazdziernika-2016-r-zmieniaja-sie-przepisy-dotyczace-identyfikacji-i-rejestracji-zwierza.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ale to tyczy się świń a w przypadku bydła nic się nie zmieniło i jeszcze z tego co zrozumiałem to ze strefy zagrożonej pomorem świń a reszty to nie dotyczy oczywiści mówię tu o bydle. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Ale to tyczy się świń a w przypadku bydła nic się nie zmieniło i jeszcze z tego co zrozumiałem to ze strefy zagrożonej pomorem świń a reszty to nie dotyczy oczywiści mówię tu o bydle.

przeczytałeś to w ogóle do końca? Czytaj pkt 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

potwierdzam u mnie  tez wymagają by spisać do końca roku wszystkie zwierzęta i im oddać, pewnie urzędnicy się nudzą i będą sprawdzać to co spiszemy z tym co mają w komputerach a może ktoś jakiś błąd popełni i będzie kara finansowa przy dopłatach :mellow: ja spisuję wszystko co mam kot, pis dwie kury i kogut też będą w spisie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Pytanko do tych co mają więcej krówek wycieleń. Czy można zarejestrować cielaczka na matkę która ostatnie wycielenie miała 10.5 mc wstecz? czy musi być minimum rok od ostatniego wycielenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez Zyzio
      Witam- potrzebuje dane techniczne MF 2645 potrzebne do rejestracji a przedewszystkim -1- maksymalna masa całkowita, 2- dopuszczalna masa całkowita, 3- dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( bez hamulca ), 4 - dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( z hamulcem ), 5- dopuszczalny nacisk osi przedniej, 6- dopuszczalny nacisk osi tylnej, reszte danych znam- pozdrawiam
    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez smykla
      Mam problem z zarejstrowaniem ciągnika mf 3070 został sprowadzony z holandi i tam nie ma tablic i potrzebuje pomocy potrzebuje dane techniczne ciągnika aby go zatablicować. potrzebne mi jest masa własna, wysokość, szerokość,rozstaw osi skrajnych, umiejscowienie silnika, dop. masa całkowita,dop.ładowność. PROSZE O SZYBKIE UDZIELANIE ODPOWIEDZI...
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj