Ferdek07

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt

Polecane posty

pikul139    0

kto cale rodziny wujek ciotka synitd a jakie jest wasze zdnaie co do ksiazek rejestru bydla tego nowego wzoru miejsca mal a tyle trzeba wpisac za niedlugo jeszcze odcisk ogona zwierzecia i posiadacza bedzie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

Witam ,pierwszy raz zapłodniłem stucznie krowę. Podczas rejestracji wpisujemy numer indefikacyjny nasienia ?

 

Witam ,pierwszy raz zapłodniłem stucznie krowę. Podczas rejestracji wpisujemy numer indefikacyjny nasienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Koledzy mam do was pytanie o wypełnianie księgi rejestracji  bydła , problem polega na tym że ja tą księgę przez wszystkie lata wypełniałem tak piąte przez dziesiąte a teraz chciałem z tym zrobić porządek i wziąłem z biura ARIMR wydruk z wszystkich lat ,czyli zgłoszenia i sprzedaży od roku 2003 ,i tam są dane jaki numer kolczyka miało zwierze ,kiedy się urodziło ,i kiedy było sprzedane , a nie ma danych o numerze matki od której się cielak urodził i jaka była jego płeć .

proszę doradźcie mi jak tą księgę wypełnić , i jeszcze takie pytanie - jak wpisuję urodzenie to mam wpisać w jednym wierszu nr. kolczyka ,data urodzenia ,data przybycia do stada ,kod zdarzenia i czy w rubryce 8a powonieniem wpisać kiedy zwierze ubyło ze stada ? czy dopiero w kolejnych pozycjach ( niżej w księdze )?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

 

K*urde bodajże kupiec nie dostarczy papierów a mija mi 10 dni do wyrejestrowania co robic, i co moze Arimr zrobic?

ps: po kupcu ślad zaginął...

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Wnioskuję,że sprzedałeś sztukę , a sprawę zgłoszenia przemieszczenia pozostawiłeś kupującemu? Powinieneś wobec tego wypełnić druczek, zaznaczając zdarzenie "sprzedaż" i udać się do Agencji, wyrazić skruchę i powinno się rozejść po kościach. Kiedyś było takie niepisane prawo, ze jeżeli skorygowało się błąd, zanim oni Cię dopadli- to kary nie było. Mam nadzieję, że dalej to obowiązuje. W każdym razie odradzam chowanie głowy w piasek, bo sprawa może stać się poważna.Powodzenia i napisz jak to się skończyło w Twoim przypadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Karolu arimr z automatu nasyla kontrole powiatowego lekarza weterynarii jeżeli minelo 7 dni. Kontrolę możesz mieć gdzieś nawet za pol roku. U mnie się to skonczylo punktami karnymi na protokole co przelicza pewnie na pieniądze z doplat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nieprawda nieraz zdazylo mi sie przekroczyc termin zgloszenia wyrejestrowania a ostatnio ponad miesiac przekroczylem a pani w arimr tylko sie usmiechnela i powiedziala ze troszke poźno i nie prawda ze kontrole automat przysyla bo gospodarstwo mam juz 5 lat i jeszcze nigdy nie mialem kontroli a juz na poczatku przekraczalem terminy niestety taka mam prace a gospodarstew zajmuje sie tak troszeczke zeby dorobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Napisalem to co mi powiedzial lekarz na kontroli. Tez nie raz przekraczalem terminy ale dopiero w tym roku mialem z tego powodu kontrole. zasady wzajemnej zgodności obowiązują wiec muszą być i kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

Karolu arimr z automatu nasyla kontrole powiatowego lekarza weterynarii jeżeli minelo 7 dni. Kontrolę możesz mieć gdzieś nawet za pol roku. U mnie się to skonczylo punktami karnymi na protokole co przelicza pewnie na pieniądze z doplat.

 

tez miałem tak samo i z dopłat 500 zł poleciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Moja kontrola skutkowała odebraniem 5% dopłat.  Także terminów trzeba pilnować bo sie nie opłaca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

Mam pytanie omylkowo zarejestrowalem jaloweczke Mo jako byka co zrobic aby to skorygowac
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1971    6

Musisz iść do arimr i powiedzieć o co chodzi.Wypełnisz nowy druczek jako korekta i wtedy dostaniesz nowy prawidłowy paszport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Mam pytanie omylkowo zarejestrowalem jaloweczke Mo jako byka co zrobic aby to skorygowac

?

 

A   w  ,,naszej''   agencji  w  takim wypadku  wysyłają  do weterynarza  -  on wystawia  druczek  ,,co to''   jałówka  czy byk i z tym  do  nich.   Sąsiad  tak miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam krowę która ma w paszporcie MM pokryta jest Lm jaki kod rasy będzie miało ciele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

LMM ;)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Czy mozna wystawic 3 paszporty na cielaki od 1 krowy? Blizniaki to u mnie wszystkie maja co roku. A jak to jest z trojaczkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Ja bym nie przesadzał z liczbą cieląt.

 

Mam mały problem, a mianowicie kupiłem jałówkę w maju 2014 i do tej pory jakimś cudem nie zgłosiłem  przemieszczenia. Wczoraj byłem w ARIMR wziąłem listę sztuk jakiem mam na stadzie i dopiero to wyszło.

Wszystko było by ok gdyby nie dopłaty do bydła. Ani ja ani ten od kogo kupowałem nie pamiętamy czy tą sztukę zgłaszaliśmy do dopłat. Tj. nie mam pewności czy spisywałem numery z paszportów czy z wykazu w ta listę o dopłaty. Wykaz brałem wtedy i nie wiem jak mogłem to przeoczyć. Doradźcie coś.

 

PS. jaka może być kara za zgłoszenie jej po prawie 2 latach od zakupu?

Dziwna sprawa bo kilka razy był wet i też nic nie wyszło.

Edytowano przez maroko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

W agencji mozesz sprawdzic jakie sztuki zglaszales do doplat. Jesli tej sztuki nie zglosiles do doplat to mozesz zrobic przemieszczenie z dniem dzisiejszym i po problemie. Jesli dostales zaliczki doplat lub decyzje to raczej wszystko sie zgadza i tej sztuki nie miales tam ujetej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

Jakiś czas temu kupiłem pięć cielaków od handlarzyny, do jednej sztuki paszport miał mi wysłać w ciągu tygodnia, bo rzekomo zapomniał wziąć(kolczyki są) Minęło już ponad cztery miesiące, a paszportu i kontaktu z tym ciulem brak. Co robić w takiej sytuacji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

Zarejestrowany jest na mnie, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Nawet przy sprzedaży do punktu skupu, sprzedający też teraz musi wyrejestrować sztuki? Dotychczas robiła to firma skupująca i gitara było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez Zyzio
      Witam- potrzebuje dane techniczne MF 2645 potrzebne do rejestracji a przedewszystkim -1- maksymalna masa całkowita, 2- dopuszczalna masa całkowita, 3- dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( bez hamulca ), 4 - dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( z hamulcem ), 5- dopuszczalny nacisk osi przedniej, 6- dopuszczalny nacisk osi tylnej, reszte danych znam- pozdrawiam
    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez smykla
      Mam problem z zarejstrowaniem ciągnika mf 3070 został sprowadzony z holandi i tam nie ma tablic i potrzebuje pomocy potrzebuje dane techniczne ciągnika aby go zatablicować. potrzebne mi jest masa własna, wysokość, szerokość,rozstaw osi skrajnych, umiejscowienie silnika, dop. masa całkowita,dop.ładowność. PROSZE O SZYBKIE UDZIELANIE ODPOWIEDZI...
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj