pronarek

T-25 + cyklop

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marczi80    0

t-25 + ladowacz cyklop T-214 to super zestaw uzytkuje juz taki sprzet kilka lat i jest naprawde spoko,po pierwsze to niskie spalanie po drugie wieksze obroty na walku w porownaniu z c-330m (taki sprzet tez mam a cyklop to tylko podpinam do t-25)i cyklop chodzi idealnie nawet na niskich obrotach silnika,warunek jesli pompa w ladowaczu jes ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
co daje radę? na pewno trola nie da rady podnieść bo ja mam trola , dwie 60-tki, mf 255 i mogę tyle powiedzieć ze mf ledwo co daje rade podnieść ale tylko jak dobrze sie ustawi na cięgle :angry: a 60-tka podnosi normalnie :) i nie kłam ze taki mały ciągnik co ma 25 koni daje rade trola podnieść bo to jest śmieszne :) kłamca jesteś i tyle :angry:

 

Nie gadaj takich glupot kolejny znawca od nie swojego sprzetu się znalazl :angry: :angry: :) Jak mnie to wkur... jak się nie znasz to się nie wpir... a że ci mf ledwo podnosi to nie znaczy że władek ma nie podnieść władek ma 600kg udźwigu i spokojnie więcej targnie, bo wiem co mam, do władka z tych cykopów co znam to podczepi wszystkie, trola, czy tam ciaganego, on da rade, chociaż jak mój brat ładuje 3P to słychać po silniku jak pełne widły chwyci tego przepalonego gnoju


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Ja miałem T25 i mam Trola, z Trolem chodził spokojnie, na wysokich obrotach, nie było problemu najmniejszego, natomiast przy oryginalnym dolnym zaczepie Władymirca nie da się cyklopa zaczepić, to znaczy zaczepić się da, ale potem nie da rady wałka podłączyć. Co do współpracy z Cyklopem to ogólnie rzecz biorąc może to się źle odbić na ciągniku (aby ładowacz odpowiednio pracował trzeba utrzymywać wysokie obroty). Obecnie MF255 na lajcie z Trolem współpracuje, a z cyklopem wydawał takie dźwięki (ryk jakby tłumika nie miał na max. obrotach) jakby korbowód miał wyjść mu bokiem z bloku... ja osobiście nie ryzykowałbym zaczepiania T25 do Cyklopa :)


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

@mf255 a dlaczego sądzisz że sie może źle odbić na ciągniku? i dlaczego musi mieć wysokie obroty?? Ja mam regenerowaną pompę w cyklopie i władek wcale nie musi dostawać wysokich obrotów żeby dało sie normalnie pracować i wcale nie jest jakoś zbytnio przejęty tą pracą. Owszem jak nabiore pełne widły i wyciągne ramie na max odległość to coś tam czuje ale nie ma tak jak piszesz żeby mu Bóg wie jakie problemy sprawiało...może poprostu ty masz jakiegoś felernego tego ferdka skoro przy cyklopie ci tak stęka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Aby ładowacz miał odpowiednie ciśnienie oleju, pompa musi mieć odpowiednie obroty, a żeby miała odpowiednie obroty to odpowiednie obroty musi mieć WOM, jeśli praca ma sprawnie iść ciągnik musi mieć wysokie obroty. Jeśli nie w kryzysowej dla niego sytuacji zgaśnie. Pracując na podwyższonych obrotach i pod dużym obciążeniem ciągnik szybciej się eksploatuje.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

ja osobiście nie mam cyklopa ale wujek miał i zaczepiał do MF 235 z 1992roku radził sobie dobrze więc nie widzę przeszkód aby T-25 pracował z trolem

że ciągnik się szybciej wyeksploatuje to każdy wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Z trolem owszem...jak już pisałem my takiego zestawu używaliśmy, ale przy cyklopie to bym się o niego bał...


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Mój władimirec robi w cyklopie już pare lat i wszystko jest ok. a co do trola to szkoda by było wykończyć władimirca w tym trolu... szkoda zachodu do władimirca to tylko cyklopa.


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ja podpinałem cyklop pod t25 i nie miał ciężko ale trola nie podpinałem i nie wiem jak tam jest ale widziałem C 330 w trolu i miał lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Trol ma mniejszy udźwig niż cyklop, w ogóle jest mniejszy, przez co mały ciągnik ma lżej.

No więc do wszystkich światłych praktyków, ciągnik jest skonstruowany, aby wytrzymać większe obciążenie niż to które podane jest w danych technicznych. Podobnie jest z innymi maszynami. Jeśli jednak dopuszczalna granica jest zbyt notorycznie przekraczana, doprowadza to do szybkiego wyeksploatowani maszyny i/lub awarii (często poważnych).

 

PS. Według danych producenta minimalna wymagana moc ciągnika współpracującego z ładowaczem T-214 CYKLOP to 45 kW, natomiast T25a ma 22,5 kW (taka ciekawostka, ładowacz T-274 TROLL potrzebuje 22 kW)


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio9993    0

ja do mojego władka podczepiam juz cyklop 18 lat i jest wystarczający do tego i nietrzeba dawac gazu do oporu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
A co to jest, jakiś wielki ciężar ?? 330 daja radę, a T-25 ma niewiele słabszy podnośnik, ale da radę.

 

raczej ciut silniejszy podnośnik panie kolego, zalezy od modelu 600 lub 800kg mój tam rozsiewacz pol tony fulll podnosi bez problemow, więc 600 ma napewno :rolleyes:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

U mnie w okolicy robią c330 z cyklopem to myslę że i T25 da rade jemu, tylko czy hydraulika wyrobi to jet pytanie :rolleyes:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1
co daje radę? na pewno trola nie da rady podnieść bo ja mam trola , dwie 60-tki, mf 255 i mogę tyle powiedzieć ze mf ledwo co daje rade podnieść ale tylko jak dobrze sie ustawi na cięgle :angry: a 60-tka podnosi normalnie :rolleyes: i nie kłam ze taki mały ciągnik co ma 25 koni daje rade trola podnieść bo to jest śmieszne :huh: kłamca jesteś i tyle :angry:

 

 

kłamcą to ty jesteś i jak się nie znasz to się nie odzywaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertl    3

mój władek radzi sobie super z cyklopem. W cyklopie mam pompe od jelcza i do szybkiego ładowania wystakczy mi ok 1500-1600 obr. silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

Do kolegi Tomasz1515 władek nie ma 25 KONI! ludzie to że ma nazwę T-25 to znaczy ze ma 25 koni? Władek ma 31 albo 32 konie już dokładnie nie pamiętam.

 

1 ! czy ? wystarczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

W załączonej instrukcji do ciągnika t-25a1 podano moc 18.4kw .Czyżby 1kw to 2km????? o ile dobrze pamiętam to w szkole nas uczono inaczej .Chyba że się mylę ! niech mnie ktoś poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

31KM to on ma ale w SAE a c330 ma tez 31KM tylko ze w DIN nie będe wam tłumaczył na czym to polega poszukajcie sobie nygusy. U mnie całe życie chodzi w cyklopie i jest ok

 

10% za obrażanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

W załączonej instrukcji do ciągnika t-25a1 podano moc 18.4kw .Czyżby 1kw to 2km????? o ile dobrze pamiętam to w szkole nas uczono inaczej .Chyba że się mylę ! niech mnie ktoś poprawi

A1 tak miało 25 konny a po 79-95 roku 31KM 95-XX 36KM Myśle ze waszą nie wiedze lub błędna wiedze wyjaśniłem


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam T25 z 77r i właśnie się zastanawiam co mogło być zmienione w silniku że zyskał po 79r kilka km. Kiedyś miałem okazje wizualnego porównania silnika mojego T25 z innym T25 z 88r i zauważyłem, że w nowszym została dodana podpora pod wydech. Reszta wydawała mi się taka sama. Wie ktoś z Was co dodało te kilka km w silniku po 79r ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj