pronarek

T-25 + cyklop

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pronarek    2

czy władek da sobie rade z cyklopem ??? i jak macie przerobione zaczepy przy władkach bo ja mam tylko górny ??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro ciapek daje sobie jakoś radę w cyklopie, to T-25 powinien dać radę. Tylko trochę wolno by się ładowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ja mam zaczep od 4011 i od zawsze wladka zapinam do cyklopa. daje swietnie rade i wiekszego nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@toentd dlaczego " wolno by się ładowało''????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

władek będzie ładował tak jak c-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

To jak sie bedzie ładowało to załeży od obrotów i stanu pompy cyklopa a nie od mocy ciągnika. Podobno do napędu cyklopa niektórzy zaskładają silniki elektryczne a ciągnikiem tylko go przestawiają ale ja takiego czegoś osobiście nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
To jak sie bedzie ładowało to załeży od obrotów i stanu pompy cyklopa a nie od mocy ciągnika. Podobno do napędu cyklopa niektórzy zaskładają silniki elektryczne a ciągnikiem tylko go przestawiają ale ja takiego czegoś osobiście nie widziałem.

to musiales jakas plote uslyszec. jak podnosisz ciezar to slychac po ciagniku ze ma ciezej to silnik by musialbyc co najmniej 15Kw a przewody ktos by ciagnal na srodek pola? do tego jeszcze przekladnie inna trzeba by zalozyc. nie wierze zeby ktos zalozyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zadna tam plota :D u mnie we wsi jest taki cyklop, układają nim obornik na płycie.silnik ma odpowiednie przełożenie przez koła pasowe, i służy też jako dodatkowa przeciwaga.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
u mnie sąsiad zapina do t25 trola i daje rade

co daje radę? na pewno trola nie da rady podnieść bo ja mam trola , dwie 60-tki, mf 255 i mogę tyle powiedzieć ze mf ledwo co daje rade podnieść ale tylko jak dobrze sie ustawi na cięgle :angry: a 60-tka podnosi normalnie <_< i nie kłam ze taki mały ciągnik co ma 25 koni daje rade trola podnieść bo to jest śmieszne :rolleyes: kłamca jesteś i tyle :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

A co to jest, jakiś wielki ciężar ?? 330 daja radę, a T-25 ma niewiele słabszy podnośnik, ale da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
A co to jest, jakiś wielki ciężar ?? 330 daja radę, a T-25 ma niewiele słabszy podnośnik, ale da radę.

ja mam trola już z tych nowszych bo z 2001 roku i jest cholernie ciężki a te starsze może są lżejsze i może właśnie o nich gadacie bo mój jest bardzo masywny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

Mój starzszy jak kupił ładowacz jakieś 19 lat temu to od początku zaczepia do władzia i świetnie daje sobie władziu rade.

 

POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawdfarmer    0

ja już kilka razy widziałem t25 przy cyklopie i nawet to sie dobrze zbierało troche szybsze obroty i musi iść


U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarg    0

T-25 spokojnie daje sobie radę z Cyklopem. Ma zdecydowanie lepsze obroty na WOM-ie, dzięki czemu ładowacz działa szybciej. Jedynym problemem może być przemieszczanie się zestawu w ciężkich warunkach, np. błoto, podmokły teren. Władzio jest lekkim ciągnikiem. Używam go do cyklopa ok 20 lat i nie było z tym problemu. A jeśli chodzi o zaczepainie do ciągnika , to używam standardowego haka. Moc ciągnika jest wystarczająca do napędu ładowacza.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

cyklopa to na pewno daje rade pociągnąć i nim pracować ale czy trola da rade podnieść ? ja bym powiedział ze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie wiem ja władek spisywał by się przy trolu ale na pewno cykał by sobie spokojnie przy cyklopie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

kurde władek daje rade podniesc trola wiem bo widziałem w akcji i to trola z tyuch nowszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

przeciez jedne trole sa wiesze a drogie mniejsze Moze jedni mówia o wiekszym a drudzy o mniejszym. Czy sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

U nas podczepia sie T-25 do nója starego jak swiat ale daje sie mu pelne obroty, troche go rzuca jak sie rusza ramieniem ale co tam. Jakos daje rade i swietnie sluzy.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

U nas podczepia sie T-25 do nója starego jak swiat ale daje sie mu pelne obroty, troche go rzuca jak sie rusza ramieniem ale co tam. Jakos daje rade i sluzyc bedzie dalej ( miejmy nadzieje)


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A właśnie że rusek da rade z trolem bo ja go mam i daje rade wstawie zdjęcia jak będę ładował bo narazie jest zdjęcie 3P bo ruskiem bylem orać. A jaki ciapek ma udźwig (w kg) A ja wam powiem ile ma rusek. Ruski mają silny udżwig może wolniejszy przy obciążeniu ale mocny, bo my jak przerobiliśmy stary siewnik konny z 1956r na zawieszany. Siewnik wąski ale ma ponad 0,5t bo rama i skrzynia są z grubego żeliwa. To koleś co przerabiał to powiedział że ten twój rusek tego nie podniesie. Kupa dymu a siewnik momentalnie podniesiony. To kazał opuścić i wtedy koleś wszedł na siewnik a sam ważył koło setki i to samo kupa dymu a siewnik, fakt że miał co robić ale było wspomaganie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

Ja osobiście użytkuje taki zestaw i jestem z niego bardzo zadowolony. Władek ma dość siły żeby pracować z cyklopem a do tego jest bardzo oszczędny.Przy ciągłej pracy spala ok 3-3,5 litra na godzine więc wydaje mi sie ze to nie jest dużo. Moc wystarczająca nawet jeśli nie idzie na maxymalnych obrotach. Ja osobiście mam założoną nową pompe w cyklopie i możecie nie wierzyć ale kosiarke rotacyjną podniesie na wolnych obrotach i wcale go nie dławi.Jedyny problem może być z transportem bo władek jest trosze za lekki a jak by nie patrzeć to cyklop swoje waży( zwłaszcza jeśli skrzynia od przciwwagi jest załadowana do pełna). Mogą być problemy z ruszaniem jeśli popracujemy troszke na miękkim i podmokłym terenie kiedy koła cyklopa sie zapadną ale ja osobiście nie moge narzekać na ten zestaw. Pracuje mi sie nim bardzo dobrze a przede wszystkim tanio

 

ps. Jeśli nie wiesz jak zrobić zaczep do cyklopa to moge ci wysłać kilka fotek jak to wygląda w moim wykonaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj