Skocz do zawartości
petro11

Sprzedam Dmuchawe do zboża 2500zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
petro11    19

Mam do sprzedania dmuchawę 7.5KW z kompletem rur. Silnik oryginalny a wydajność około 6t/h. Nie używam jej już z 10lat i jest mi po prostu niepotrzebna. Od kilku lat zboże sypie podajnikiem, a wcześniej żmijką pionową, a dmuchawa stoi cały czas w garażu także najwyższa pora sprzedać. Silnik nigdy w niej nie był przewijany ani odkręcany. Jak ktoś chce to mogę sprzedać też pionową żmijkę również w dobrym stanie ale to za większe pieniądze. Była kupiona z Dozamechu za około 6tys. Można ją sypać na 12metrów z wydajnością 15t/h. Jak ktoś ma pytania chętnie odpowiem.

Edytowano przez petro11

wl_master    7

jak bedziesz miał chwile to wrzuć na maila tą dmuchawę bo tak myśle ze 7,5 KW to wentylator powinna mieć wydajny? po dmuchania silosów sie nada? a ta żmijka pionowa jest z jednym silnikiem czy ma też kosz pomocniczy? czemu zmieniłeś?

petro11    19

W gospodarstwie zasypywałem 2silosy BIN 130 tą dmuchawą a wcześniej na magazyn na piętrze stąd kupiony był komplet rur. Jeśli chodzi o podajnik pionowy to został kupiony bo dmuchawa miała za mały odbiór od kombajnu. Pionowa żmijka ma jeden silnik ale był zamówiony większy chyba też 7.5KW jest bo orginalnie 5.5było. Po prostu obawiałem się że będzie za wysoko i bezpieczniej było kupić mocniejszy. Chodzi ci pewnie o pomocniczy kosz z dodatkowym silniem zgadza się? Tamte żmijki podobno mają jeszcze większą wydajność ale wcześniej nie było w ofercie. Jak jak sypałem to na krótką żmijką poziomą z przyczepy i potem do pionowej. Pionowa jest bardzo wydajna. Przez cały dzień można spokojnie taki 130 ton zasypać. A silosów nie próbowałem dmuchać, ale raczej mniej powietrza z niej idzie jak z tych co służą do przedmuchu.

Edytowano przez petro11

wl_master    7

chodziło mi własnie o jakis sprzet do przedmuchania bo ostatnie zniwa troche zaskoczyły, sam mam pionową do wsoich silosów ale jak dobrze pojdzie to w przyszłym roku bede stawiał nowa baze zbożowa na jakieś 400-500 ton a z kubełkiem bo nie puści strączkowych na żmijkę bo nie przerobi. 

petro11    19

Ja mam już kubełki i kosz przyjęciowy także spokój. A dmuchawe jak chcesz do przedmuchu a masz mieć taki magazyn to polecam nową kupić bo i tak na lata będzie potrzebna. Ja polecam firme Venture Industries. Zajrzyj sobie na stronę. Do siebie kupowałem od nich normalnie przez kuriera i wszystko ok. Na stronie ich wejdź na produkty-wentylatory promieniowe. Ogromny wybór i super jakość. Lepsze są jak z BINa oryginalne. Jak zadzwonisz to i tak doradzą fachowo ile m sześć. powietrza potrzeba na dany silos.

wl_master    7

ja myśle cały czas na ferrum ciekawa oferta i cenowo też nie było aż tak tragicznie no i mają lejowe z opcją przedmuchu, czekam własnie na ofertę od nich na wentylator i bede dopiero wiedział ile potrzeba powietrza zeby to poszło.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamil5421
      Witam . Posiadam do sprzedania Siewnik zbożowy stegsted 3m 25 redlic , stan bardzo dobry, redlice nie wytarte , licznik hektarów, znaczniki , grabki zgarniające , Cena 7 000 zł go negocjacji Tel 503-459-794

• Przez tomala606
      Witam
      Sprzedam kompletne wyposażenie fermy drobiu o pow. 1000m2
      Ceny do negocjacji
      1)Paszociąg kompletny. łańcuchowy (Kieźliny) cena 6.000zł
      2)Poidła dzwonkowe kompletne szt 160 cena 30zł/szt.
      3)Karmidła plastikowe szt 160 cena 30zł/szt
      4)Wentylator szczytowy 1,1KW 41000m3h cena 3000zł stan bardzo dobry
      5)Wentylatory boczne średnica 50cm wydajność 6000m3/h siłowe 0,25kw cena 400zł szt.
      6)Piec C.O. KRUKS 150kw rok prod. 2013 używany przez 2 lata stan idealny cena 12.000 zł
      7)Komin średnica 90cm wys 30m stan idealny cena 9000zł
      8)Pompa obiegu wody Leszno Typ 32POT120 A/B po kapitalnym remoncie cena 2000zł
      9)Pompa obiegu wody elektroniczna Grundfos LFP Typ 32POe 120 A/B Mega 2 lata użytkowana Cena 3000zł
      10) Nagrzewnica gazowa szt 2 Ermaf GP70 stan idealny cena 5000zł za szt.
      11)Kompletny dozownik do podawania witamin z reduktorem Dosatron cena 800zł
      12)Grzejniki żeliwne szt 800 cena za żeberko 4zł 
      Telefon: 604058333 Janusz
    • Przez tomala606
      Witam
      Sprzedam kompletne wyposażenie fermy drobiu o pow. 1000m2
      Ceny do negocjacji
      1)Paszociąg kompletny. łańcuchowy (Kieźliny) cena 6.000zł
      2)Poidła dzwonkowe kompletne szt 160 cena 30zł/szt.
      3)Karmidła plastikowe szt 160 cena 30zł/szt
      4)Wentylator szczytowy 1,1KW 41000m3h cena 3000zł stan bardzo dobry
      5)Wentylatory boczne średnica 50cm wydajność 6000m3/h siłowe 0,25kw cena 400zł szt.
      6)Piec C.O. KRUKS 150kw rok prod. 2013 używany przez 2 lata stan idealny cena 12.000 zł
      7)Komin średnica 90cm wys 30m stan idealny cena 9000zł
      8)Pompa obiegu wody Leszno Typ 32POT120 A/B po kapitalnym remoncie cena 2000zł
      9)Pompa obiegu wody elektroniczna Grundfos LFP Typ 32POe 120 A/B Mega 2 lata użytkowana Cena 3000zł
      10) Nagrzewnica gazowa szt 2 Ermaf GP70 stan idealny cena 5000zł za szt.
      11)Kompletny dozownik do podawania witamin z reduktorem Dosatron cena 800zł
      12)Grzejniki żeliwne szt 800 cena za żeberko 4zł 
      Telefon: 604058333 Janusz
    • Przez Novo181818
      Sprzedam pług więcej informacji w linku poniżej
      https://www.olx.pl/oferta/plug-gassner-4-skibowy-obrotowy-przedpluzki-kukurydziane-CID757-IDqQHn9.html
    • Przez dyziek_1
      Taka jak w tytule, potrzebuję zgrabiarki, generalnie chodzi mi o ramę i jej zaczep, przekładnia może być uszkodzona, ramoniona również są niepotrzebne. Najlepiej woj. podlaskie.