bizonzo56user

Cielaki z podlasia

Polecane posty

mam pytanie czy opłaca sie jechac na podlasie lub warmie po gospodarstwach i kupic cielaki

jestem z województwa kujawsko pomorskiego i wkurza mnie to kupowanie od handlarzy cenia sobie nie wiadomo ile za cielaki które są hfami czy rolnicy tamsprzedaja taniej takie cielaki w okolicy nie ma zadnych cielaków od rolników tylko same handlarze potrzebuje około 4-5sztuk

Edytowano przez bizonzo56user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitras    22

Ile cenią u ciebie handlarze za cielaka ,bo ja wczoraj sprzedawałem po 8zł za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

mam takie pytanko trochę nie w temacie, ale tutaj wypowiadają się ludzie którzy mają styczność z cielakami.... a więc znalazłem na olx ogłoszenie z byczkami mięsnymi sprowadzanymi z łotwy za 650 zł sztuka , gościu gadał że wiek ok 14 dni.... powiem szczerze że w moim rejonach tyle to trzeba dać za tygodniowego hfa, a za takie mieszance o mięsnych nie wspomne to 1000 zł wołają :/ Tylko martwi mnie to , że te cielaki sa sprowadzane, boję się o upadki. Miał ktoś już takie cielaki ??

link do ogłoszenia http://olx.pl/oferta/cielaki-cieleta-byki-byczki-mieszance-miesne-31-01-zapraszam-CID757-ID8tksD.html#072850c9e6;promoted

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Paaatryk. Ja biore od kolesia tego te sztuki. ostatnio bralem 40 sztuk i uwierz ze sa warte zainteresowania. narazie upadku nie bylo tylko trzeba poprosic o dokladne zywienie bo potrafia biegunke miec. @Bizonzo56user. Jestem z podlasia i uwierz ze sa cielaki i sie oplaca brac ale jak ty jestes z tamtad to oplaca sie brac jedynie wiecej sztuk. ekonomia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 miesieczny mieszaniec sim 800zł

1miesieczny ncb tez 800zł

jakies hf 750-800zł

kolorowy jest to zaraz szaleja po 1200-1500zł to wogóle sie nie opłaca dlatego szukam kontaktu z rolnikami sprzedajacymi byczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikbaczyk    7

Pracuje w firmie eksportujacej cielaki. Ostatnio wlasnie coraz wiecej przyjezdza do nas rolnikow z kuj-pomor po cielaki. Firma jest na podlasiu i mamy tez cielaki z litwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

 

@RobertJzefRadziwiowicz dzięki za odpowiedz ja mam do tego gościa 120 Km ale to nie problem . jednak różnica w cenie jest dużo, a planuję od razu po przywiezieniu zaczepić cielaki profilaktycznie bo lepiej zapobiegac niz leczyć. a jak z przyrostami jesteś zadowolony ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

mam pytanie czy opłaca sie jechac na podlasie lub warmie po gospodarstwach i kupic cielaki

jestem z województwa kujawsko pomorskiego i wkurza mnie to kupowanie od handlarzy cenia sobie nie wiadomo ile za cielaki które są hfami czy rolnicy tamsprzedaja taniej takie cielaki w okolicy nie ma zadnych cielaków od rolników tylko same handlarze potrzebuje około 4-5sztuk

 

Nie sprzedawałem ostatnio cielaków więc nie wiem jaka jest cena u mnie a tym bardziej gdzieś dalej w kraj. Jestem z Podlasia i u mnie w okolicy bierze cielaki rolnik z pod Poznania u mnie też kilka razy brał.

Pierwsze od kogoś pożyczał auto i kupował cielaki sobie i dla sąsiada, a teraz dalej kupuje sobie a resztę sprzedaje i ma własne auto. Zaczął jeździć po cielaki aż tyle km bo tak jak Ciebie wkurzały go ceny u handlarzy, mówił że wystarczy mu kupić10 sztuk żeby opłaciło się jechać.

 

Zrób tak jak on, znajdź osobę z Podlasia i się z nią dogadaj że jej zapłacisz za to żeby znalazła tobie większą liczbę cielaków u tego gościa wygląda to tak że jeden facet z mojej okolicy dzień wcześniej dzwoni po rolnikach z okolicy i znajduje odpowiednią ilość a na następny dzień wpadają we 2 i kupują.

Jak już przyjedziesz po cielaki to dawaj konkretną ofertę i nie stękaj że to że tamto tylko kupuj a będziesz miał stałych rolników którzy będą Ci chętnie sprzedawać. Ten koleś co u mnie brał to zawsze można było się z nim dogadać, raz przyjechał jego sąsiad w zastępstwie to prawie nic nie kupił bo za mocno jęczał że za drogo albo słaby cielak i więcej już nigdy się nie pojawił :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikbaczyk    7

www.e-mate-pl tam sa numery do szefa i jego prawej reki. Zwon i dowiaduj sie od nich co i jak

a to ogloszenie z olx to przypadkiem nie firma Dampol ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

z tego co zaobserwowałem to handlarze na mięsnych cielakach potrafią zarabiać 3-4 zl na kg, patrzeć na ceny ile placa rolnikom, a ile wolaja jak się chce kupic. trochę sporo, ja jak kupowałem jaloszki u handlaza to wzial zlotowke więcej niż placil, i moglem przebierać, wiec nie najgorzej. Na byczkach więcej maja przy eksporcie i z tad te ceny, wiadomo ze jak wlochy daja mu 16 zl to ze nie sprzeda taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

za hf na podlasiu handlarz płaci 350-400 zł w tej hwili w wieku 3 dni

Edytowano przez Centergen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

u nas około tygodniowego cielaka można kupić od 300zł (jałówki) do 500 (byczki) pogranicze podlasia-mazowieckiego-warmi i mazur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie na pograniczu mazowieckiego z podlaskim sprzedaje byczki hf ktore maja max 4-5 dni, i cena między 450-600 zł. Z tego co wiem handlarze kupują odemnie, trzymają około tygodnia i sprzedają po około 850 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

ja mieszkam na pograniczu Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego zajmuje sie howem bydła opasowego i sam kupuje cielaki. Żeby kupic coś dobrego trzeba się nadzwonić, nalatac gdy tylko pomysle że już niedługo muszę kupić około 30 sztuk to mnie ciarki przechodzą. Mimo iż hodowców bydła są w okolice dziesiątki czy nawet setki cielaków nie ma. wiekszosc to czarno białe HF nie nadajace sie do opasu. aby kupic cos leprzego trzeba od razu dzwonić gdy tylko pojawi sie ogłoszenie na OLX lub Kramiku - taka lokalna gazeta z ogłoszeniami. Gdy tylko zacznie sie sezon handlarze krążo po wioskach i kupują co się da - na jarmark w Suwałkach przyjeżdżaja nawet z Kieleckiego. W okolicach Łomży jest troche lepiej - sam czasami jeżdże tam po wiekszą ilość cielaków. Mimo iz mam niby stałych dostawców jak przyjedzie handlarz to sprzedaja bo płaci więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja jestem z Kieleckiego(świętokrzyskie ) i cielęta które kupuję od handlarza są z podkarpackiego za takie 50-60 kg płacę 1300-1400zł. Ile wam rolnicy  płacą handlarze w podkarpackim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

Ja jestem z Kieleckiego(świętokrzyskie ) i cielęta które kupuję od handlarza są z podkarpackiego za takie 50-60 kg płacę 1300-1400zł. Ile wam rolnicy  płacą handlarze w podkarpackim ?

 

To sa jakies miesne cielaki, czy takie mieszance? Bo cena dosc wysoka ja sprzedaje mieszance po 600-700 zl  wojewodztwo podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

W tym roku cielęta w okolicach Suwałk dosyć tanie. Mimo wszystko ciężko znaleźć coś ciekawego. Co do cen w kieleckim - handlarze z tych okolic jeżdżą u mnie po wszystkich wioskach i kupują jak leci wszystko i wiozą do siebie więc i cena musi być konkretna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

To sa jakies miesne cielaki, czy takie mieszance? Bo cena dosc wysoka ja sprzedaje mieszance po 600-700 zl  wojewodztwo podlaskie

 

Raczej mieszańce choć w paszportach mają często sm ,jest kilku handlarzy w okolicy i ceny podobne .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koles114    0

Jeżeli ktoś jest zainteresowany cieletami proszę pisać na priv jestem z podlasia i posiadam cieleta.z tego co widzę handlarze z tamtych stron strasznie was dają.
Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Jeżeli ktoś jest zainteresowany cieletami proszę pisać na priv jestem z podlasia i posiadam cieleta.z tego co widzę handlarze z tamtych stron strasznie was dają.

Pozdrawiam :-)

 

Witam jestem z okolic Kalisz u nas za cielaka płacę NCB 15 zł za kg ładnie zbudowane waga około od 65 do 80kg a Hf z łomży to śmierć w oczach nie potrafią na nogach ustać 3 dniowe cena od 600 do 750 za ile u ciebie mógłbym kupić ładnego hf lub mieszańca mój tel 510-128-869 lub wyślę ci email proszę o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

u mnie-podlasie- za mieszańca (HF x LIMOUSINE) , byczek 63kg ,ładny handlarz zapłacił  niecałe 15zł/kg ( odciął na świadectwo zdrowia +skitka to wyszło 13/kg z vatem

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

wie ktos cos na temat cieląt z Litwy Włoch wiem ze nie na temat ale jestem ciekaw opiniopini

Edytowano przez TelefonyRadom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj