Zaloguj się, aby obserwować  
maniek10141

Czyszczalnie do zboża

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniek10141    2

Czy jest ktoś w stanie doradzić gdzie można kupić części zamienne do czyszczalni do zboża takich jak Petkus K212 lub do polskiej rofany?? :D B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jeśli jesteś gdzieś z wielkopolski to w Nekli jest firma która produkuje sita do petkusów wszelakiej masci więc do rofamy pewnie by też cos mieli


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Już mi kiedyś wspominał jeden gościu o firmie produkującej takie rzeczy, bo nasza czyszczalnia już troche słabo czyści i zboże od niej niebardzo nadaje się do siewu siewnikiem pneumatycznym. Dzięki


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek10141    2
jeśli jesteś gdzieś z wielkopolski to w Nekli jest firma która produkuje sita do petkusów wszelakiej masci więc do rofamy pewnie by też cos mieli

 

:D Jestem z podkarpacia ale sita z Nekli mam już od dawna brakuje mi kosza wsypowego.Kupił bym żeby go niedorabiąć na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Panowie takie pytanie może nietypowe - mianowicie skierowane do posiadaczy mniejszych gospodarstw a dokładniej mniejszych czyszczalni typu "młynek" które wykonane są z drewna i maja napęd na korbkę lub co bardziej wypasione wersje napęd od silnika elektrycznego - pytanie dotyczy dostępności czegoś takiego - jakie są ceny takich maszynek - jak wygląda sprawa z częściami zamiennymi - czy są i w jakich cenach - kto to produkuje - z góry dzięki za pomoc


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie wiem kto to produkuje. Pewno stolarz. Jakie części zamienne?? Tam nie ma co się psuć. Zasada działania jet prosta. Wiatrak wytwarza podmuch wiatru który idzie w strimien sypanego zboza. Lekkie zanieczyszczenia odlatują a ciężkie zboże zlatuje prosto (no prawie) w dół.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Andrzeju jak to działa to ja mniej więcej wiem - ale może się coś akurat psuje - znalazłem kilka ofert na allegro itp - ale może ktoś powie coś więcej na ich temat


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie młynek jest starszy odemnie i jak narazie nic się nie popsuło.

Napęd mam elektryczny. Silnik przystawiany.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Taki młynek był w domu odkąd pamięć sięga, w zeszłym roku dołożyłem stały napęd elektryczny (silnik od pralki wirnikowej, koła i pasek od automatycznej-duże koło pochodzi od pralki z górnym załadunkiem). Ciąg powietrza reguluję zasłaniając boczne wloty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldek43    0

Jestem w posiadaniu czyszczalni do zboza tak zwanego młynka który w wiekszosci jest wykonany z drewna,potrzebne sa mi czesci zamienne takie jak sita wszelkiego rozmiaru oczek.Czy jest możliwosc kupna lub zamowienia tych cześci jezeli ktoś wie to prosze o kontakt na mojego emaila waldemar_ozdyk@interia.pl lub na nr tel 510109024.bylbym wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Stary młynek mam ale trzeba było zbierać zboże ze ziemi a mój kręgosłup swój wiek ma

 

Odciąłem od młocarni 7 ki workownice i kawałek podsiewacza z sitami dorobiłem ramę , wentylator od plew tej maszyny ,kawałek wałka wykorbionego ze snopowiązałki aby wstrząsało sitami , kosz od starych żarn i teraz mam tak że szypie sie do worków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj