mtz55

Pszenzyto jare po ugorze dawka azotu, a zadowalający plon.

Polecane posty

mtz55    75

Witam planuje zasiać pszenzyto jare miał byc łubin, ale chyba z ceną będzie ciężko. Patrząc na tegoroczną zimę siew wypadnie w lutym. Chciałbym zapytać o dawki nawozu na plon 5-6 ton, moje pierwsze założenie 100-120N . Ziemia 4 klasa ugór 2 letni zrandapowane przeorane wysiane 130kg soli i polidapu. W sumie to nie mam za dużych doświadczeń ze zbożami jarymi . Może ktoś się pochwalić swoimi plonami i bonitacją gleby.

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2237

Pastiwsko/orne, 3-5 klasa, 200kg NPK 8-20-30, 200kg mocznik, raz fungicyd, skracane moddus 0.4, odmiana Dublet, wysiane ok. 190kg/ha, plon ok 5-6t. Też nie mam doświadczeń z jarymi. Trzeba było zapytać w dziale pszenżyto ozime i jare. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam planuje zasiać pszenzyto jare miał byc łubin, ale chyba z ceną będzie ciężko. Patrząc na tegoroczną zimę siew wypadnie w lutym. Chciałbym zapytać o dawki nawozu na plon 5-6 ton, moje pierwsze założenie 100-120N . Ziemia 4 klasa ugór 2 letni zrandapowane przeorane wysiane 130kg soli i polidapu. W sumie to nie mam za dużych doświadczeń ze zbożami jarymi . Może ktoś się pochwalić swoimi plonami i bonitacją gleby.

 

Witam.Kiedy kolego planujesz siać i jaką odmianę masz?Ja mam dublet i też po ugorze będzie siane,w polu w miarę obeschło i zastanawiam się czy siać już <_<.W następnym tyg deszcze mają być więc nie wiem jak działać?Podobno pszenżyto jare czym szybciej tym lepiej,a przymrozki nie zaszkodzą?Dzięki za odpowiedzi jak coś :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Witam.Kiedy kolego planujesz siać i jaką odmianę masz?Ja mam dublet i też po ugorze będzie siane,w polu w miarę obeschło i zastanawiam się czy siać już <_<.W następnym tyg deszcze mają być więc nie wiem jak działać?Podobno pszenżyto jare czym szybciej tym lepiej,a przymrozki nie zaszkodzą?Dzięki za odpowiedzi jak coś :D

 

Pszenżyto dzisiaj zasiane 8ha odmiana nagano. Przymrozki raczej już nie mają szans być wieksze niż -7 w naszym rejonie. U mnie właśnie pszenica jara siana w grudniu zeszła na początku lutego, teraz robi się zielono już.

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj