paawii1234

mięsne czy hf?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Odsadki mięsne
TelefonyRadom    213

 

W zależności od dostępności cieląt/odsadkow środków pieniężny

Masz pieniądze to kupujesz odsady 300 KG i pasiesz do 750

Edytowano przez TelefonyRadom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawii1234    0

bo jak.mięsne to 200-300 kg to po około 11/kg. mięsne to.tylko odchowane ponieważ ciężko.je odchować ale czy to za te cenę.się opłaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem ci jak miałem na swoim przykładzie miałem 2 jałówki RW i HF  różnica między nimi była 2-3 dni przy sprzedaży RW miała 693kg a HF 673 obie na takiej samej paszy moim zdaniem lepsze są mięsne na opas  na krowy HF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jednemu się opłaci innemu nie. Zależy od warunków jakie masz, runku zbytu i możliwości zakupu, paszy itd. powinieneś wiedzieć jak to u Ciebie wygląda skoro już coś hodujesz.

 

A tak usprawniają wyszukiwarkę...

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/62050-czy-hodowla-byd%C5%82a-mi%C4%99snego-jest-op%C5%82acalna/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72490-chcialbym-zalozyc-hodowle-bydla/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/120-hodowla-opas%C3%B3w/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Ja mam jednego narazie mo ale mam 17 lat i z tego co widzę to mi bardzie opłaca się kupić małego i sprzedać odsada 7 m-cy w wadze 260-320 kg rodzice mają krowę hf z duza wydajności i kupują takie 5-6 dniowe i są przy krowie 2 m-ce a później na pasze

Jak trafisz to 14m-cy 700kg a drugi 670 w 24 m-ce

Chcę kupić 4 cielaki na wiosnę dużo muszę mieć zapasu siana kiszonki i zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

młody cielak na początku dużo nie będzie jadł pasowałoby na początek kupić mleko zastępcze a potem sb oblicz ile dziennie dajesz siana ,śruty, kiszonki :D  + do tego jakieś koncentraty na apetyt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

ja bym dawał mleko rozrobione z wodą i siano tak do 2 m-cy poźniej granulki i śruta z owasa i sianko i oczywiście woda marchew a po 2-3 m-ach odstawić granulki .temu tak dawałem i ma 300 kg prawie w 7 m-cy a jest z mięsno-mlecznych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Zależy czy masz możliwość otrzymania lepszej ceny za mięsnego i możliwość jego sprzedaży. Gdy sprzedaje po 2 latach byka hf to ma z 800 kg i zawsze go sprzedam a z mięsnymi mam ten problem, że ważą koło tony i okoliczni pośrednicy nie chcą ich kupować bo w rzeźni nie mają na czym podwiesić takiego ciężkiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj