Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, mam problem z hydraulika i podnośnikiem, działa dopiero od 1200-1300 obrotów i ledwie pracuje. Olej w skrzyni potrafi się zagotować nawet podczas lżejszych prac polowych. Olej i filtry oryginalne claasa, pompa sprawdzana przez serwisanta z claasa na małych obrotach brak przepływu przy 2100 ma 190 bar. Twierdzi ze pompa jest dobra.

Wszystkie odpowiedzi mogą pomóc! Jeśli ktoś ma instrukcje napraw lub katalog części w wersji PDF lub papierowej proszę o info.

Edytowano przez mieszczuchahaha

Brak podejrzanych odgłosów (jedyne co przychodzi mi na myśl to takie jakby "wycie" przy maksymalnej prędkości, wtedy jest najwyższe ciśnienie), a tak poza tym skrzynia pracuje normalnie, biegi nie wyskakują.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ciśnienie podaje w stronę przyczepy ale koła pozostają zablokowane do momentu zgaszenia silnika i odłączenia przewodów. Zapomniałem dopisać, przy wciśniętym pedale hamulca odczuwalne są duże wibracje i hałas.

PIOTREK79    1

Warto sprawdzic czy odcina całkowicie dopływ oleju na wyjscie hamowni. Mogę sie mylić ale zasilanie z pompy pierwsze idzie na hamulce hydrauliczne potem do rozdzielaczy. Wibracje mogą byc wywołane odbijaniem ciśnienia , zaworu, hamowni.

• Like 1

Ten zawór ponoć był jakoś zablokowany/zatrzymany ale po przerobieniu przyczepy na hamulce hydrauliczne odblokowaliśmy go. Po jakimś czasie pojawił się problem z gotowaniem oleju i podnoszeniem. Możliwe że w nim leży przyczyna.
Dziękuje za podpowiedź sprawdzę to gdy tylko znajomy mechanik będzie miał wolną chwilę.

maniek0277    2

Według mnie wyglada to na przyblokowany jakis zawór w rozdzielaczu i olej sie grzeje, przy wiekszych obrotach dopiero go otwiera i podnosnik jakos działa.

• Like 1

Risto    16

Wygląda na to, że albo ktoś albo Ty napsocił z tym zaworem. Nieprofesjonalnie zrobiona przeróbka, która nie powinna mieć miejsca tam i tak. Pompa ok. daje ciśnienie ale zawór uchyla się tyci olej tylko przez niego kapie to i się grzeje momentalnie, a w tedy drży wszystko i wyje od ciśnienia. Dalej olej już ma za mały przepływ i ciśnienie na siłowniki ramion podnośnika i podnośnik nie unosi ich. Postaraj się porobić jak było fabrycznie i sprawdzisz czy to ta przeróbka zaworu nie psoci Ci. I możesz też podpytać serwis co powiedzą na temat tej przeróbki i dlaczego ktoś zablokował zawór, do czego to miało służyć mu?

• Like 1

Ja akurat nie dotykałem się do niego. Gdy mechanik z ojcem tam zaglądali to byłem poza granicami naszego kraju.
Zakładam że przed naszym zakupem ktoś miał problemy z tym zaworem i rozwiązał je tanim kosztem, czyli zablokowaniem go. Wiesz może jaka jest orientacyjna cena takiego zaworu?

PIOTREK79    1

A moze by tak najpierw zdjagnozować co jest usterką i dopierko coś wymieniac bo tak na chybił trafił to szkoda kasy troszke.

Koledzy, dziękuję za pomoc!

Przyczyną był ten zawór o którym pisaliście, opiłek metalu zatkał otwór o średnicy zbliżonej do igły.

Jeszcze raz dziękuje. :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maxifarmer
      zakupiłem nie dawno mf-a 6180 i mam z nim kilka problemów otóż:
      -rewers elektrohydrauliczny nie przełącza się prwidłowo tzn, raz wejdzie a raz
      -podnośnik się zacina
      -czasem trace wspomaganie
      -często mróga kontrolka od ciśnienia oleju i jednocześnie włącza się kontrolka usterki właśnie przy przełączaniu rewersem
      nie wiem co może być przyczyną tych usterek, zaobserwowałem również to że te usterki zaczynają się dziadz dopiero po kilku minutach pracy dopuki ciągnik się nie nagrzeje to wszystko działa poprawnie
      mam kilka chipotez a mianowicie, może to być wina oleju w skrzyni (skrzynia zalana jest Agrolem ponieważ z takim olejem był zalany i przy wymianie zalałem takim samym), lub może filtrów,
      nie sądzę aby była to kwestia elektroniki ponieważ te objawy raczej związane są z olejem
      proszę wypowiadajcie się
    • Przez 828
      Witam mam problem ze skrzynią biegów.Na biegach B jedzie 100m.i się zatrzyma samoczynnie.Jaka może być przyczyna tego problemu
    • Przez massey3120
      Mam fergusona 3120 95r NIewiem dlaczego ale dynashift nie dziala poprawnie. NIe działa na małych obrotach tzn poniżej 1300 obr i gdy zmienie na zakres A to czuje sie jakby koła sie kleszczyły (blokują np. ciągnik nie zjezdza z górki)? na zakresie D wszystko działa ok (nie blokują sie) Czy możliwe że to wina pompy hydraulicznej? Chociaż podnośnik działa bez zarzutu! Może miał ktoś z was podobny problem? Piszczie co wiecie.... pomocy
    • Przez heniek49
      Witam wszystkich użytkowników Mf 3070 lub pochodnych.Mam problem z włączaniem biegów i przekładni A,B.a mianowicie pedał sprzęgła wciśnięty do podłogi a nie można włączyć żadnego biegu czasem się uda ale bardzo ciężko, jeżeli silnik zgaszę i załączę bieg i ponownie zapale to ciągnik jedzie zaraz przy puszczonym pedale sprzęgła prawie na początku przy samej podłodze, napiszcie proszę o co tu chodzi,ja podejrzewam wysprzęglik a jeżeli to on to jak po wymianie się go odpowietrza.
    • Przez marcin5641
      niedawno kupiłem mf 3065 ze skrzynią16/16 i mam taki problem przy zmianie biegów na przyśpieszaczu słychać zgrzyt natomiast na półbiegu jest ok dlaczego tak sie dzieje pomocy!