Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wlamaj1    186

Wirnik się nie obraca i silnik nie "buczy" więc żaden prąd nie płynie.

Napięcia zmierzy przy podłączonym silniku, byle tylko wiedział gdzie mierzyć.

 

withanight, masz zwykły rozłącznik czy przełącznik gwiazda-trójkąt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
Napisano (edytowany)

Sprawdzałem ciągłość uzwojen i ich opór na każdym uzwojenia ok. 2.1 czyli teoretycznie Silnik w porządku. według opisów znalezionych w sieci. Silnik chodził i przestał. cęgow nie posiadam. W instalacji w domu również nikt nic nie robił. W poniedziałek pomierze instalacje. Włącznik zwykły 0-1. Odnośnie wirnika, on też może się spalić? Nie Pierwszy silnik i włącznik uruchomiłem ale takiej sytuacji żeby nie było żadnej reakcji to jeszcze nie miałem.

Edytowano przez withanight

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Wszystko rozpiete, mierzone tak jak się mierzy, prawdopodobnie, inaczej być nie może.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Weź żarówkę 100W i sprawdź poszczególne fazy za wyłącznikiem. Tylko rób to między fazą, a N żeby Ci żarówka nie wyparowała. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
Napisano (edytowany)

dzisiaj jedna rzecz się wyjaśniła, mianowicie brak jednej fazy, kontrolka(fazowka) fazę pokazywała a miernik brak napięcia między L -N i L-L. Jutro podepne na krótko, bez włącznika. Zobaczymy.

Edytowano przez withanight

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Silnik uruchomiłem. Powody: nadpalony bezpiecznik jak wyżej oraz słaby styk na jednej fazie przy włączniku, a ja bardziej doszukiwalem się awarii samego silnika.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Hehe jak bys miał termik zamontowany to by problemów nie było ,masz szczeście ze silnik nie ucierpiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

dzisiaj jedna rzecz się wyjaśniła, mianowicie brak jednej fazy, kontrolka(fazowka) fazę pokazywała a miernik brak napięcia między L -N i L-L. Jutro podepne na krótko, bez włącznika. Zobaczymy.

 

I zapewne żarówka (mimo że nieprofesjonalna) okazała się niezawodna.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Nie, nie użyłem żarówki, miernik dał radę, ale jeżeli była by konieczność żarówka została by użyta. Może ktoś wyjaśni jak to jest, że bezpiecznik ceramiczny starego typu, pokazuje istnienie fazy Fazowka mimo tego że jest spalony?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Fazówka, kontrolka, neonówka (jak zwał tak zwał) nie jest żadnym wskaźnikiem - świeci w polu elektrycznym. Tego w zasadzie nie powinno się używać w celu sprawdzenia obecności napięcia a tym bardziej jego braku. Od tego są wskaźniki dwubiegunowe. Poza tym przy włączonym silniku i braku jednej lub dwóch faz (spalony bezpiecznik, uszkodzony rozłącznik) miałeś napięcie od strony silnika i to napięcie pokazała fazówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlatego kiedyś każdy fachowiec miał w torbie żarówkę z dwoma przewodami. Teraz używa się bardziej zaawansowanych przyrządów (nie mam tu na myśli miernika uniwersalnego, bo ten też się średnio nadaje do takich pomiarów), których zasada działania jest podobna do zwykłej żarówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Mam problem z silnikiem od dmuchawy.Jest to silnik 7.5kw trójkąt gwiazda.Wczoraj został wyłączony normalnie a dzisiaj przy próbnie włączenia startuje normalnie ale do pewnego momentu i chodzi na niskich obrotach ,po przełączeniu na trójkąt obroty nie rosną.Termik ominąłem i podłączyłem pod wyłącznik zmiany nie ma.Silnik po odkręceniu pokrywy nie wygląda na spalony czy przegrzany .

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

sprawdz dokładnie wlącznik ,termik nie sieje takich cudów,sprawdź opór uzwojenia w silniku  przyrządem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Coś się stało z przełącznikiem ,silnik podłączony na krótko bez niego pracuje normalnie oczywiście w gwieżdzie.Czy może się coś stać jak tak będzie pracował dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez kuba123456
      Witam jakie oświetlenie ledowe polecacie do ciągnika ? 
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj