Polecane posty

Bolsick    5

Witam mam pytanie odnosnie silnika elektrycznego 3 fazowego od bąka . Na rozruchu tylko buczy jak przełącze na "2 bieg" czyli prace to sie kreci wolno i po jakis 20 sekundach gasnie. I teraz pytanie co z nim jest czyżby spalony? Ale spalony chyba wogle by nie krecil;/ Proszę o jakieś sugestie;)

 

 

Ostrzeżenie pkt. 1.5. Temat poprawiłem.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

hmm 3 fazy sa w gniazdku sprawdzalem ale jak sprawdzic czy do silnika dochadza 3 fazy ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki rozruch i praca? Przecież tam nie ma czegoś takiego, jest przełącznik gwiazda-trójkąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Są dwie pozycje rozruch i praca . Problem rozwiązałem 1 faza gdzies przepadała okazało sie ze kabel ztopiło jeszcze niewiem dlaczego jutro bede wiedział.

Po co te ostrzeżenie ?? Poprawiłbym ;) niewiem jak ty to nazywasz ale dla mnie to jak dwa biegi hehe 

Edytowano przez Bolsick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli były by to dwa biegi, to była by i inna prędkość silnika na każdym z nich, a tak nie jest.

Silnik na obydwu pozycjach ma takie same obroty.

Przełącznik gwiazda-trójkąt służy do zmiany połączeń uzwojeń by zmienić charakterystykę pracy silnika. Czyli zmniejszyć prąd rozruchowy, dzięki temu rozruch jest łagodniejszy dla silnika, przełącznika, zabezpieczeń nadprądowych jak i sieci zasilającej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie. Silnik może pracować dowolnie długo zarówno w układzie gwiazdy jak i trójkąta. Tyle, że w układzie gwiazdy będzie miał mniejszą moc. Ja np. mam przy pile tarczowej silnik 7,5kW. Jak przecinam grube drewno dużą tarczą to pracuje na trójkącie, a jak zakładam małą tarczę to silnik pracuje w układzie gwiazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

A jak z poborem pradu na poszczegolnych układach? Jezeli mam za duzy silnik przy trajzedze to moge pracowac na gwiazdzie i bedzie mniej pradu pozerac czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Dokładnie tak. Uzwojenia silnika będą zasilane niższym napięciem i silnik będzie pobierał mniejszy prąd. No i wynika z tego, że będzie dostarczał mniejszą moc, niż przy połączeniu w trójkąt.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

mi osobiscie wydaje się że na rozruchu obroty ma mniejsze ale to może złudzenie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jaki procent mocy znamionowej uzyska chodząc w gwieździe ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prąd jest 1,73 razy mniejszy, więc... Tyle, że zmienia się cos fi jak silnik jest niedociążony więc moc oddawana będzie różna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Może ktoś pomoże? Silnik 3 fazowy, od krajzegi, nie burzy, nie rusza, nic kompletnie, zero reakcji. Między u1-u2,w1 -w2, v1-v2 przejście, rezystancja 2.2 na uzwojeniach, napięcie do złącza dochodzi, co jest grane? Co jeszcze można sprawdzić? Silnik czeski molehnice czy jakoś tak, 6 wyprowadzen.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dochodzi ale czy w momencie włączenia przełącznika jest na zaciskach, może napięcie jest ale jednoimienne (tzn 3 fazy z jednej lub 3 fazy z 2).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Sadek między zerem a każda z faz jest ok 230 V.
Na zaciskach silnika po zalaczeniu przełącznika oczywiście.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak masz miernik to jakie jest napięcie pomiędzy faza - faza


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Sadek między zerem a każda z faz jest ok 230 V.

Na zaciskach silnika po zalaczeniu przełącznika oczywiście.

Po  załączeniu przełącznika   to nic  nie  namierzysz , odłącz  kabel  od  silnika  i wtedy sprawdź napięcie  za  wyłącznikiem 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Po załączeniu przełącznika to nic nie namierzysz , odłącz kabel od silnika i wtedy sprawdź napięcie za wyłącznikiem

dlaczego nic nie namierze? Jak będzie podłączony do silnika to miernik będzie kłamał.

 

Sadek wieczorem zmierze.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Po załączeniu przełącznika to nic nie namierzysz , odłącz kabel od silnika i wtedy sprawdź napięcie za wyłącznikiem

dlaczego nic nie namierze? Jak będzie podłączony do silnika to miernik będzie kłamał.

 

Sadek 400 v

Bo będzie się zamykał obwód przez uzwojenia

 

No fakt masz rację.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I na tym niestety Twoje możliwości pomiarowe się kończą. Teraz trzeba wezwać fachowca ze sprzętem, który pomierzy prądy fazowe i powie co jest nie tak. Możesz też zasymulować silnik trzema identycznymi żarówkami połączonymi w gwiazdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak naprawdę  to nikt nie  wie  co i jak mierzyłeś , więc  pytanie  retoryczne ... 

Sprawdź  napięcie międzyfazowe na  wyłączniku [przed] ,odłącz  silnik i sprawdź na  kablu  do silnika [ za  wyłącznikiem ]

No  i przydałby się  amperomierz  tzw  cęgi ...

Ten silnik  chodził i przestał?  czy  podłączyłes  i nie  chce  chodzić? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez kuba123456
      Witam jakie oświetlenie ledowe polecacie do ciągnika ? 
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj