farmer_89

jaki uzywany ciagnik?

Polecane posty

farmer_89    20

Witam, szukam ciagnika o mocy ok  100 km za kwote 50-60 tys zl interesuja mnie tylko zachodnie marki o prostej budowie calkowicie mechaniczne bez elektroniki, moze zaproponujecie mi jakies ciekawe modele, ciagnik bedzie jako glowny na gospodarstwie 25 ha, bedzie pracowal z ladowaczem, maszyn zadnych do niego nie posiadam ale zakupie , kupie z ladowaczem badz ewentualnie pozniej dokupie go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

 ja niedawno troszkę więcej dołożyłem i sobie kupiłem masseya fergusona 8110 tylko że 135km dobry ciężki ciągnik zobaczymy jak będzie się sprawował w polu ale raczej nie rozczaruje się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

no bez przedady az tak duzo elektroniki tam nie

EHR, oraz kilku funkcji na elektrozaworach.

Skrzynia mechaniczna, jedynie polbiegi elektronicznie, silnik bez elektroniki.

Ogolnie bez elektroniki  to z MFa w tej kasie masz serie 42xx.

Deutz to Agroplus (tylko pobiegi elektronicznie).

Fendt seria 30x tez sie trafia gola bez elektroniki ale zadko.

Same silver zaleznie od wersji tak samo jest elektryka jak i bez.

Same Explorer II calkowicie goly (prawie bo WOM, naped i polbiegi na elektrozaworach)

Z innych marek to bardzo nie wiem ale sa wersje rozbudowane w gadzety jak i gole, trzeba tylko szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

szukam wlasnie gesto i wpadl mi w oko mf 4270 niektore maja wlasnie zalaczanie napedu i wom elekt. na czym to polega est to skomplikowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

praktycznie kazdy zachodni ciagnik ma te elementy elektrycznie czy elektronicznie.

Masz zawor elektrohydrauliczny z cewka, ktora dostaje napiecie, otwiera badz zamyka zawor, zaworem idzie olej to sprzegla z tarczkami i tym sposobem sie zalacza badz wylacza dana funkcje.

Cewka lektrozaworu sie potrafi zepsuc  po kilku tysiacach godzin, koszt ok 300-500 zl.

Nawet stare ursusy z lat 80 tych  co byly na export mialy tak naped wlaczany.

Dla porownania w ursusach czy zetorach ciezkiej seri wom wlaczels pod kierownica drzwignia, ktora otwierala adz zamykala  obieg oleju do sprzegla wom, jak masz przycisk to takim zaowrem steruje cewka.  Ot cala filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

Mikruss a moze sie orintujesz jak jest z powazniejszymi remontami tzn jakie to sa koszty ( oczywiscie w przyblizeniu) w takich zachodnich np mf 4270 skrzynia naped silnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bierzesz też pod uwagę Zetora w tym przedziale pieniężnym mógłbyś szukać coś z serii 9540-10540. Prosta budowa i bez elektroniki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ta prostota az zabija w tych zetorach....

Co do remontu jak kupisz skarbonke to bedzie bolec...

Silnik i jego remont to tak jak w kazdym ciagniku z troche lepszym silnikiem, w zaleznosci od warsztatu czy tez wlasnych mozliwosci jeden cylinder 1000-1500 zl. Ze skrzynia to nie wiem jak jest w seri 42, ale znajac fergusona to cudow tam nie ma. Brat jezdzi na starszej seri 3xxx ma ponad 10 tys godzin i palcem nie tyla ciagnika procz malego remontu przedniego napedu i wymiany tarcz sprzegla przedniego napedu, ja sam mam teraz Valtre 6550 co wygladem to daleko jej do ciagnika ale mechanicznie sprawuje sie super, do tego ma juz sporo elektroniki ale dopoki sie nie  zepsuje to sie tym nie truje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

mysle ze za te 50-60 tys skarbonki nie kupie a co sadzicie o renault 103 54?

 

Skarbonkę możesz kupić zarówno za 20, 50 jak i 100 tyś. Tu żadnej zależności od ceny nie ma. Musisz dobrze obejrzeć, przetestować, najlepiej z kimś kto się zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj