Skocz do zawartości
skok

pasowa czy walcowa prasa ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa
skok    0

Witam

szukam prasy za ok 30 tys do prasowania słomy i robienia siano kiszonek wiadomo z rotorem i szerokim podbieraczem ale nie wiem czy lepsza bedzie prasa walcowa czy pasowa

Prosze o jakas podpowiedz urzytkowników tych pras.Slyszałem ze walcówka slabo zbiera sucha slome i trzeba zbierac gdy jest rosa

GucioJUMZ    283

Pasowa  tak :D walcowa nie  :( walce do kszonki ujdą ale słoma to męka  ;[ Pasowa wydajniejsza jest  B)

tom61    11

Pasowa sam używam taką i nie ma lepszej jak dla mnie bardzo dużym plusem jest również to że zwija od początku a nie od pewnego momentu, nie ma problemu czy siano, słoma czy kiszonka zwinie wszystko.

Wiadomość z agroFakt.pl

qazi    57

a ja powiem że walcowa, jest wytrzymalsza jak pasowa, za 30tys jakiejs super świeżej nie kupisz i pasy mogą już być zużyte i osłabione, co do słomy i prasy wacowej to napewno tak nie zwinie jak pasowa, ale jak nie kupisz metal-facha albo starego welgera rp12 to w słomie nie powinno być problemów z zatrzymywaniem bel, zato w mokrej sianokiszonce lepiej sprwdzi sie prasa walcowa bo w pasowej mokra trawa może kleić sie do pasów i do walców prowadzących pasy co może powodować nierówne wyciąganie ich i przesuwanie na boki

90mateusz    5

walcowa  wytrzymalasz?   nigdy w  zyciu  pasowa prace uzytkuje  juz  8 lat nigdy  nic  do  niej nie dolozylem  bez awari   bez prblemu sasiedzi maja walcwe prasuja w nocy słome łozyska  zmieniaja co chwile nie mowiac o walkach dlatego    kilku z nich juz  zakupilo pasowki jd wiec w 100% mge polecic pasowke jd  nie ma lepszej

qazi    57

jaką masz pasówkę a jakie mają walcówki, u nas w gospodarstwie była walcówka, potem pasówka i aktualnie jest walcowka i ta zostanie już na długie lata

90mateusz    5

mialem  jd 550  7 lat  teraz mam juz  rok jd 580 i sa za***iste a    oni maja welgerki i classy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się