mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

2 godziny temu, Agrest napisał:

Jaka zaprawa?

Zaprawienie owsa podnosi plon o 100kg na hektar. Czyli strata na starcie🤣

Sławek zabieg fungi robiłeś w owsie?

MonteChristo    1391
1 minutę temu, Nieustraszony1044 napisał:

Sławek zabieg fungi robiłeś w owsie?

Usechł mu na pniu to jeszcze miałby fungicydem dobijać

Przed chwilą, MonteChristo napisał:

Usechł mu na pniu to jeszcze miałby fungicydem dobijać

A skąd mogłem wiedzieć, przecież nie jeżdżę oglądać jego pól 

12Pafnucy    3847
Przed chwilą, Nieustraszony1044 napisał:

A skąd mogłem wiedzieć, przecież nie jeżdżę oglądać jego pól 

Fotki były.

Pisałem tu w kwietniu że mam nową działkę gdzie chwastu w opór, przerzu też i innego badziewia. Nie opryskalem perzu... Do tego piach jak na żwirowni i za miedzą brzozy więc nie ciekawie. Dałem 1.5t wapna dobromir granulowanego na ha bo to pole nie widziało go nigdy ( też na szybko). 200 kg npk I 200l/ ha rsm ( wszystko w tym samym dniu) Potem uprawa talerzówka I siew 200kg/ ha. 

Jak sytuacja? Perzu może z 3 kupki na hektarze gdzie wydarlem ręką i niema. 0 perzu...  Chwasta było multum ale mustang forte wyczyścił do zera. No i zrobiła się szczota. 

Co ciekawe nie padało 4 tygodnie co dla piachu to zabójstwo a on w ogólnie nie upalony.  Odmiana figaro. Nie wiem co w tym przypadku jest decydujące że perz tego nie zniszczył i wgl rośnie ale cieszę się bo robiłem to pole na pełnym ryzyku.  Na innym polu niby lepszym już tak kolorowo nie jest. Wyleżane i dlatego?

20240527_212154.jpg

Janeczko    69

Jak ja czytam jakie to zboże ludzie mają na 5-6 klasie to albo oni mają w papierach zaniżone żeby nie płacić podatku albo ktoś mnie oszukał z moją 4klasa 

Agrest    26167

Mój owies odżył po deszczu. Brązowe place ponownie zielone się zrobiły. Choć ma tylko10xm w tych miejscach to wizualnie z daleka już w oczy nie kłuje.

Na jak długo się zobaczy. Myślę że na niezbyt długo bo pali codziennie i jeszcze wiatr co raz silniejszy a prognozy widzą tylko piękną pogodę dla wczasowiczów i fotowoltaiki

witejus    8652
44 minuty temu, Agrest napisał:

prognozy widzą tylko piękną pogodę dla wczasowiczów i fotowoltaiki

W Polsacie widzą burze, deszcze, grady.

tytanowyJanusz    3757
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Mój owies odżył po deszczu. Brązowe place ponownie zielone się zrobiły. Choć ma tylko10xm w tych miejscach to wizualnie z daleka już w oczy nie kłuje 

Zobaczysz tuż przed żniwem jak w oczy będzie kuło gdy po deszczu nadający się pod kose owies "odmłodzi się". Owies ma takie swoje humory 

Rolnik1973    15526

Obredliłem kartofle to nic rzădka nie uformowało

Wszystko opsypuje się 

MonteChristo    1391
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Mój owies odżył po deszczu. Brązowe place ponownie zielone się zrobiły. Choć ma tylko10xm w tych miejscach to wizualnie z daleka już w oczy nie kłuje.

Na jak długo się zobaczy. Myślę że na niezbyt długo bo pali codziennie i jeszcze wiatr co raz silniejszy a prognozy widzą tylko piękną pogodę dla wczasowiczów i fotowoltaiki

Może odda te 6t 😅

Desperado    4456
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

Zobaczysz tuż przed żniwem jak w oczy będzie kuło gdy po deszczu nadający się pod kose owies "odmłodzi się". Owies ma takie swoje humory 

Jak był podeschnięty, to na 100% owies czy to jary jęczmień, jedna zielenina przed żniwami, puści nowe pędy, a te nie ma szans by równo doszły.

Edytowano przez Desperado

Przemoooo    27
Dnia 26.05.2024 o 15:58, Romanzio napisał:

U mnie tak to wygląda, odmiana Poker, pierwszy deszcz w maju był 2 dni temu 26l i wczoraj 10l

IMG20240526074040.jpg

Na jakiej klasie rośnie ? 

Popier96    194

Rambo siany w pierwszych dniach marca. Ok 80kgN w saletrze, npk w poli5 wszystko pod korzeń już w lutym i oprysk na chwast Goldem. Żadnych odżywek, fungi, regulacji. 

IMG_20240528_113747.jpg

• Like 1

Młody1997    54

Skrzypionka umarła na śmierć po wczorajszym zabiegu :)

IV klasa owies do połowy uda/VI klasa do 1/3 łydki

WP_20240528_003.jpg

WP_20240528_002.jpg

WP_20240528_005.jpg

katopo    43

Też będę pryskał dziś na skrzypionkę i słyszałem kiedyś żeby wspomóc działanie insektycydu dobrze dodać na beczkę opryskiwacza butelkę octu. (woda z kranu jest raczej zasadowa i niweluje działanie środka) Takie moje pytanie czy na beczkę 600l butelka 1l octu będzie ok? 

Piffpaff    380

nie byłem w owsie od 2 tygodni, dziś zaglądam a tam owies do połowy lydki i klos wychodzi, zapowiada się rekord plonowania

KacperDemczuk    317
9 godzin temu, Piffpaff napisał:

nie byłem w owsie od 2 tygodni, dziś zaglądam a tam owies do połowy lydki i klos wychodzi, zapowiada się rekord plonowania

U mnie w okolicy wszędzie takie owsy 🤯

Janeczko    69

Byłem na spacerze i zdziwiłem się że na polu już wiechę widać i to jaka pokaźną

Pole nie moje przydrożne należące do kołchozu 

IMG_20240530_161329.jpg

Piffpaff    380

niestety w wielu miejscach owies tak wygląda i nawet deszcze które teraz padają tego nie poprawia, moooze wpłyną na parametry bo jak ktoś dał dobrze pod korzeń to przez suszę roślina atego nie pobrała a jak popada to może wciągnąć w ziarno ale to wszystko moooze... a najpewniej będzie sama plewa

Janeczko    69

Tutaj nic nie było dane pod korzeń a przedplon z łubinu nawet nie był koszony ogólnie uprawa pod dopłatę. W tamtym roku sprzedawali piękny gruby owies ale jak odbierający spytał się o plon to złapał się za głowę 500kg na ha wyszlo 

Gimmeshelter    92
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

niestety w wielu miejscach owies tak wygląda i nawet deszcze które teraz padają tego nie poprawia, moooze wpłyną na parametry bo jak ktoś dał dobrze pod korzeń to przez suszę roślina atego nie pobrała a jak popada to może wciągnąć w ziarno ale to wszystko moooze... a najpewniej będzie sama plewa

Trochę pomoże, w tamtym roku pierwsze deszcze przyszły dopiero w czerwcu cały maj był suchy i tylko owies się z jarych po tych deszczach jakoś uratował 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj