mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Mariu    34

Fajnie ja po pryskalem od ziela i po 4 dniach dałem siarczan z odżywką 19,20,20 mikro jutro jeszcze jedna działka od ziela opryskać ale pszenżyta trochę podeschlo. 

tytanowyJanusz    1793

u Ciebie zaraz wiecha będzie 😄💪

na pszenżyta w najgorszych miejscach to już za późno...

soltys48    13998

Możliwe że w maju będzie

z drugiej strony trochę łokaś przetrzebił

Wiadomość z agroFakt.pl

Karollorak93    110

Jest jeszcze jakiś sens sypnąć saletrę w owsie i pszenżycie jarym? Pod korzeń był tylko obornik bydlęcy w dużej ilości i od siewu praktycznie zero deszczu więc i saletry nie siałem tak jak sobie zaplanowałem. Wczoraj troszkę pokropiło i na jutro też coś mówią. Da to coś teraz czy szkoda nawozu i gnieść tego co jest? 

soltys48    13998

Jeśli będzie jeszcze coś wilgoci to pomoc powinno

krilan06    1547

Coś tam możesz sypnąć pod warunkiem że sucho nie jest

Karollorak93    110

Nie ma chyba jeszcze miejsca w Polsce zeby nie było sucho, cos tam pokropiło ale do mokrości i idealnych warunków to jeszcze bardzo bardzo daleko. Tyle ze czym później dany azot tym mniejszy efekt nie? To zdaje się taka ostatnia chwila

Sim95    218

Chciałbym odchwaścić owies, mam środek Gold który niby można stosować do 1 kolanka, owies teraz jest w fazie 2 kolanka. Można pryskać bez obaw?

Sim95    218

Dzięki za odpowiedź. 

ciaastus    42
Dnia 22.05.2022 o 22:31, Karollorak93 napisał:

Jest jeszcze jakiś sens sypnąć saletrę w owsie i pszenżycie jarym? Pod korzeń był tylko obornik bydlęcy w dużej ilości i od siewu praktycznie zero deszczu więc i saletry nie siałem tak jak sobie zaplanowałem. Wczoraj troszkę pokropiło i na jutro też coś mówią. Da to coś teraz czy szkoda nawozu i gnieść tego co jest? 

Na owies bym nie sypał. Bo jak będą mokre żniwa to Ci się będzie odmładzał.

Na pszenżyto jare bym jechał. Ono może stać długo i rzadko wylega. 

Bogdan_ja    1056
Dnia 22.05.2022 o 22:41, Karollorak93 napisał:

Nie ma chyba jeszcze miejsca w Polsce zeby nie było sucho, cos tam pokropiło ale do mokrości i idealnych warunków to jeszcze bardzo bardzo daleko. Tyle ze czym później dany azot tym mniejszy efekt nie? To zdaje się taka ostatnia chwila

No mylisz się u mnie na podlasiu nie jest sucho a obecnie wręcz idealnie bo popadało ładnie. 

ciaastus    42
23 minuty temu, soltys48 napisał:

Co ma saletra do odmładzania?

Jak późno podana i będzie woda to  będzie długo na pół zielony. Takie moje obserwacje owsa. 

Zrobi jak chce. 

• Like 1

jajonasz    596

I będzie leżał plackiem, to nie pora na azot w owsie 

Belaruss820    879

Jechac dzisiaj pryskac owies?🤔Jutro deszcz ma padac. Nawet teraz cos zaczyna troche pryskac ale chyba na wieczor bedzie jeszcze bez deszczu

jajonasz    596

Aby żeby z dwie godziny nie padało i gitara, chyba że masz mocno sucho to poczekaj i po deszczu 

Belaruss820    879

Wczoraj padalo prawie cale popoludnie do wieczora. Teraz slonce swieci, jutro od 9 deszcz. Mysle za godzine psiuknać troche

Piffpaff    116

panowie 05.05 pryskalem owies Goldem w dawce 1l czyli tyle co zawsze i dziś zaglądam na pole po 3 tygodniach a owies ma 3 kolanko ale chwasty skarlowaciale i małe ale nadal zielone. Czy jest jeszcze jakiś środek żeby poprawić chwasty?

Belaruss820    879

Mialem jechać pryskac ale zaczelo padac,rano moge z rosą pryskac czy nie bardzo? Chwastox turbo

Mariu    34

Ja bym poczekał żeby trochę zeszła rosa, chyba że w dzień będzie upał to tak. 

jarecki    2995

co do saletry na owies to ja wczoraj  rozsiałem około 70 kg saletry na ha i do tego w poniedziałek poszło 30 kg mocznika i 15 kg siarczanu siemio. w oprysku zawsze dawałem mocznik przedsiewnie a w tym roku to pierwszy azot 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
    • Przez koval103
      Witam!!!
      Jako że nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji o cenach zbóż, postanowiłem zwrócić się o zapytanie na tym forum. Otóż szukam w jakich cenach mogła by chodzić mieszanka zbożowa : ( owies i jęczmień sześciorzędowy). Województwo Łódzkie  .
      Pozdrawiam !!!
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez Rolnikt25
      Witam ma problem w owsie pojawiło się dużo gorczycy polnej którym chwastoxem to prysną turbo, extra, trio owies ma 3liście to chyba jeszcze zawcześnie na oprysk a czy moge do chwastoxu dodać odżywke typu plonvit z, insol, ekolist nigdy tego nie robiłem więc pytam.
    • Przez zetorek7211
      Witam od wielu lat uprawiam owies zazwyczaj sieje po zycie lub kukurydzy zawsze sie udaje raz lepiej raz gorzej plonuje ale w tym roku na jednym z pol mam takie dziwne zjawisko ze sa plamy jasnozielone przechodzace w zolte. Klasa ziemi IV stanowisko po zycie sprzatnieta sloma pod korzen 350 kg Lubofoski 250 kg Salmagu nasiona nie zaprawiane. Po zniwach bylo wapnowane. Obok na kawalku ktory wydzierzawilem byl to odlog zaorany w listopadzie tez posialem owies i jest taki ladny ze ten na moim polu wyglada marnie troche. Czym mu pomoc ? Druga dawke nawozu dac dolistnie czy sypnac na owies po ugorze juz pryskalem a tego nie chce narazie bo moze cos mu dodam dolistnie tylo co polecacie ? Co tym zrobic ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj