mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

na słabszej ziemi prawie wszedzie taki owies w tym roku  i bedzie problem z koszeniem,u mnie na piachu tez wypaliło i będzie się odmładzał  na lepszej ziemii jedynie jakoś przetrwał ale i tam bez przyapleń się nie obyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
U mnie to samo na piachu wypalony gdzie lepsza ziemia i więcej wilgoci było to w miarę to wygląda.

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

U mnie sąsiad kosił owies  5/6 worków z 1 ha. Prasowałem mu  słomę to miał 2 bale


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmmm , to ile wziąłeś za taką usługę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
Przed chwilą, zetorki12 napisał:

Hmmm , to ile wziąłeś za taką usługę ?

Pomoc sąsiedzka.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Ciekawe czy w tym roku owies złapie gęstość. Na piachu dzisiaj już ktoś kosił owies, u mnie jeśli nie będzie padać w tym tygodniu to myślę, że na początku przyszłego tygodnia już ruszę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

U nas dzisiaj owies skoszony. Wyszło 3.7t/ha przy VI klasie. Narazie 3ha skoszone.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
2 godziny temu, Michal673 napisał:

Ciekawe czy w tym roku owies złapie gęstość. Na piachu dzisiaj już ktoś kosił owies, u mnie jeśli nie będzie padać w tym tygodniu to myślę, że na początku przyszłego tygodnia już ruszę. 

raczej wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Głupie pytanie może i nie na temat,ale ważne że o owsie:) jak ustawić Bizona do młócenia?chodzi mi o ustawienie sit(jak wyskalowac na rowkach), obrotów młocarni i wentylatora i klepiska. Sory za takie pytanie ale kto pyta nie błądzi 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

U nas pod koniec tygodnia czyli piątek/sobota zaczynamy i lecimy ze wszystkim po kolei - owsy, oziminy, strączki. Chyba tylko pszenżyto jare nie będzie się jeszcze nadawało do koszenia, ale reszta idzie pod młotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Parę dni temu byłem za ciechanowem, to faktycznie oziminy wyglądały na gotowe,  niektóre owsy  też. Ale zboża generalnie slabiutko się prezentowały.   Co tam za gleby maja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Ale za Ciechanowem w kierunku Legionowa czy gdzie dokładniej? Tak jak w całej Polsce i u nas na Mazowszu są mozaiki, w większości to 4 klasa i gorsze. Byłem ostatnio w okolicach Ostrołęki to jedynie kukurydza jakoś wyglądała, owsy to lipa, ozime też tak średnio. W swoim życie hybrydowym sprawdzałem ziarno to drobne jest w porównaniu np. z 2016 rokiem gdzie ziarno żyta było ładne, grube. W tym roku jest takie widać ewidentnie zasuszone. O żyto wiem, że zadałem bo posiane było po gryce, na jesieni 200kg poli 6, azotu około 130, dwa razy grzyb, także w normalnym roku 6t było by na bank, a w tym jak 4t będzie to wszystko. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Na wiochach parę km na wschód. Ale. Generalnie od Mławy słabo te zboża wszystkie wyglądały.  U nas na Warmii dużo lepiej.  U Was chyba mocniej susza odczuł uprawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Powtarza sie sytuacja z poprzedniego sezonu. 30% plantacji się odmlodzilo po deszczach i znowu jest gnój na polu, dojrzałe przeplata się z zielonym. Nie wiem czy to zreglonować i juz wykosić czy znów czekać do końca sierpnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Powtarza sie sytuacja z poprzedniego sezonu. 30% plantacji się odmlodzilo po deszczach i znowu jest gnój na polu, dojrzałe przeplata się z zielonym. Nie wiem czy to zreglonować i juz wykosić czy znów czekać do końca sierpnia. 

miesiąc chcesz czekac? Lepiej to skosić i ''wysuszyć'' ziarno


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

W zeszlym roku czekalem az wszystko doszło i ładnie doszło ale niestety jak to bywa trzy dni przed zniwami przyszla nawalnica i dosc mocno poturbowala owies. 

Nie wiem czy bede mial czas szuflować niedojrzały owies. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

U mnie czesc owsa lezy i czarny po tych deszczach ...jedno pole poszło juz pod plug bo wiecej kombajn warty niz zboże uzyskane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Jak Wasze owsy? Ja planuję zbiór na piątek o ile aura pozwoli, optymistycznie obstawiam 2t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jak myślicie? Zebranie tej katastrofy wycofa chociaż niewielką część nakładu czy nawet na kombajn nie zarobi? Zastanawiam się czy młócić czy od razu orać.

 

IMG_20180725_091335.jpg

IMG_20180725_091342.jpg

IMG_20180725_091547.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj