mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Taurus83    889
1 godzinę temu, tomekZ058 napisał:

co będzie na to nie mamy większego wpływu ,najważniejszy jest spokój

Najważniejsza jest zaprawa  ;)

Ja sieje e tym roku arden, breton, kws contener i chyba bingo dla porównania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

mam pytanie, czy jak dam pod siew obornik kurzecy i pozniej na strzelanie w źdźblo saletre to bedzie dobrze? proszee o porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Dnia 21.02.2018 o 20:08, tomekZ058 napisał:

200 kg będzie ok. Coś mi świruje edytor. Wkleja stare posty. Android. Ebany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Panowie mam zamiar dać na owies RSM i salmag.I tu nasuwa się pytanie które z tych dać przedsiewnie ,a które po wschodzie.Miał ktoś jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

Ja mam sprawdzone od kilku lat przed siewem 120kg siarczan mag.150kg mocznik i koło 200kg PK .Przed pierwszym kolankiem 100kg saletry 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ja dam 150 npk i że 150 mocznika, a potem wedle potrzeb saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
4 godziny temu, Daniel770 napisał:

Ja mam sprawdzone od kilku lat przed siewem 120kg siarczan mag.150kg mocznik i koło 200kg PK .Przed pierwszym kolankiem 100kg saletry 

 

 

Ile ci sypie przy  takim nawożeniu  ?  Jaka odmiana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
4 godziny temu, Daniel770 napisał:

Ja mam sprawdzone od kilku lat przed siewem 120kg siarczan mag.150kg mocznik i koło 200kg PK .Przed pierwszym kolankiem 100kg saletry 

 

 

przy 100 kg N skracasz?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
9 godzin temu, Matey napisał:

przy 100 kg N skracasz?

Skracam raz między pierwszym a drugim kolankiem 1lstabilan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Gęstość siewu owsa w dużej mierze zależy od  średniej ilości opadów w okresie wegetacji w waszym regionie. Ja sieje 550 roślin/m2. Nawożenie azotem znikome za to jeśli chodzi o potas to przeważnie 160-180kg K/ha. Owies słabo się krzewi wiec warto w tezie krzewienia dać 0/3l ccc+ mangan. Średni plon na klasie 4b to 7t/ha. Przy dużej ilości opadów idzie wyciągnąć do 9t/ha. Nie oszukujmy się, owie musi stać w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Chyba 550 nasion. I jeszcze dokrzewiasz to ? Co to znaczy znikoma ilość azotu ? Udało Ci się wyciągnąć 9 ton czy cytujesz znany miesięcznik? Za mało szczegółów żeby wziąć twoja wypowiedź na serio 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Chodziło o oczne nasion nam2. Widzę ze nie masz co robić tylko się dopier....  azotu 15kg/tone zakładanego plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
Dnia 4.03.2018 o 21:50, Taurus83 napisał:

Ile ci sypie przy  takim nawożeniu  ?  Jaka odmiana ?

Zapewne wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
28 minut temu, Ziel napisał:

Chodziło o oczne nasion nam2. Widzę ze nie masz co robić tylko się dopier....  azotu 15kg/tone zakładanego plonu.

Albo  coś piszesz albo farmazon. Tak jak myślałem...farmazon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65
Dnia 5.03.2018 o 11:56, Ziel napisał:

Gęstość siewu owsa w dużej mierze zależy od  średniej ilości opadów w okresie wegetacji w waszym regionie. Ja sieje 550 roślin/m2. Nawożenie azotem znikome za to jeśli chodzi o potas to przeważnie 160-180kg K/ha. Owies słabo się krzewi wiec warto w tezie krzewienia dać 0/3l ccc+ mangan. Średni plon na klasie 4b to 7t/ha. Przy dużej ilości opadów idzie wyciągnąć do 9t/ha. Nie oszukujmy się, owie musi stać w wodzie.

Na końcu powinno być jeszcze dodane "żyli długo i szczęśliwie" i wtedy byłaby bajka idealna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
zależy jaka klasa ziemi i co było przed owsem, najwięcej miałem 5t ale to był mokry rok a zazwyczaj ok 4 t to jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25615

To siejesz chyba na madzie wiślanej i młócisz jeszcze ze zbieraczem plew? To musisz mieć  tradycyjny chów świń - parowany ziemniak plus plewy. Powiem, że kupiłbym tak pasionego kabana:D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Sieje na 2 klasie ziemi,jak najszybciej  o ile warunki pozwalają,pózniej oprysk na chwasty i po żniw:D,a co do świń to się zgadza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj