mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Polowy    5

Pewnie za parę lat jak nabiorę doświadczenia to będę się uśmiechał pod nosem z moich postów :D . Póki co pozostaje uwagi kolegów przyjmować z pokorą i stosować się do cennych wskazówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Panowie mam takie pytanie na owies jary to lepiej najpierw sypnąć teraz saletry i dopiero opryskać od chwastów czy odwrotnie i czy musi być jakaś większa przerwa między tymi zabiegami czy można dzień po dniu to wykonać? Pryskać będę chwastoxem turbo, czy to będzie odpowiedni środek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście, że istnieje, ale nasz klimat mu nie odpowiada, tzn ma słabe przezimowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ja wczoraj sypnąłem 150kg saletry , z opryskiem poczekam z 10 dni . Jak to jest z łączeniem herbicydu i nawozu dolistnego ? ?

 

Siany był na ok 200kg/ha


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@miturskir Spoko, nie masz za co przepraszać, bo to rzadkość w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

pół godziny od zabiegu to powinno już być pobrane przez rośline, a jeszcze jak piszesz że spadło Ci raptem z 5 kropli to nie ma co się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Pod korzeń siałem mocznik 100kg/ha w jakiej fazie najlepiej było by dać dolistnie odżywkę PK + mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Witam, mam pytanie odnośnie oprysku owsa. Mianowicie zastosowałem roztwór złożony z herbicydu Gold 450 EC w ilości 1L/ha oraz instektycydu Decis Mega 50 EW w ilości 105ml/ha, zboże było opryskane póznym wieczorem, stadium 3,4 liść. Na drugi dzień było zauważalne osłabienie chwastów oraz zlikwidowanie mszycy. Lecz po kilku dniach zauważyłem osłabienie zboża, jedna roslina jest silna a druga obok więdnie. Dodam, że substancje po połączeniu wymieszały sie ze sobą tworząc jednolity roztwór, prosze o pomoc bardziej doswiadczonych kolegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

a padało coś czy była gorączka na ten drugi dzień, a może to owsik był, że go wygina, wrzuć zdjęcie może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMATEUSZI    20

tak jak kolega wspomniał wyżej, padało ? Bo jeżeli sucho było to mogło słabsze wypalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

a padało coś czy była gorączka na ten drugi dzień, a może to owsik był, że go wygina, wrzuć zdjęcie może

 

Na drugi dzień było pochmurno 20 stopni, na trzeci dzień padał deszcz, zmiany zaobserwowałem w 4 dniu, na etykiecie herbicydu przeczytałem żeby nie stosować na mokre rośliny oraz że może powodować zachamowanie wzrostu u jeczmienia i pszenicy, u mnie oprysk na części pola był wykonany jak była już rosa. Co z tego będzie?

post-38448-0-07180800-1336413053_thumb.jpg

post-38448-0-99821800-1336413071_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

powiem że ostro to wyglada ale, gdzieś kiedyś czytałem, że substancja aktywna zawarta w goldzie powoduje własnie deformacje roślin zbóż, niby bez strat jeśli chodzi o plon, też niektóre odmiany są bardziej podatne a niektóre mniej, także powinno to sie poprawić jeśli beda w miare dobre warunki bo jak bedzie sucho i upał to nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Mam takie pytanie można pryskać mocznikiem owies bo wiele wersji słyszałem i pytam tak z ciekawości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9
Napisano (edytowany)

Jak narazie jest pochmurno i pada, na etykiecie jest napisane aby stosować od fazy 3 liścia i tak zrobiłem, lecz w takim razie co to za herbicyd który deformuje zboże zamiast mu pomóc, jeśli jest napisane na etykiecie legalizacja w owsie więc go stosuje... Może ktoś jeszcze wypowie się w tym temacie, z góry dziękuje.

 

Nie cytuj poprzedniego posta !!!!!!!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

no sa takie srodki i nie tylko na zboza np. goal na cebule szczypior lezy na ziemi jakby walcem ktoś przejechal, i co wszyscy pryskaja zeby chwastów nie było. tak samo tu oprysk jest dobry jesli chodzi o działanie na chwasty ma szerokie spektrum ale ma swoje wady ze w niesprzyjajacych warunkach i gdy roslina jest osłabiona to może to negatywnie wpłynąc na rośline. inne rzeczy nie przychodzą mi do głowy cuda sie nie zdarzają roślina sama z siebie od tak nie przestaje rosnąc, jesli cały zabieg był dobrze przeprowadzony to moze opryskiwacz był źle umyty po innym oprysku, ale gdyby np coś paliło ten owies i roślina by zamierała to dostawała by żółtego koloru od czubka w głąb blaszki liściowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Jak widzicie panowie to dalej odratuje się czy padnie, jeśli byłby to problem jedynie deformacji to ok bardziej boje się o spadek obsady no i plonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

jak mówicie można insolem + mocznik i siarczan magnezu pryskać owies. głównie chodzi mi o ten mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

jak lepiej pryskać na chwasty owies ?? czy jak już chwasty są dobrze widoczne ?? czy lepiej wcześniej i czy nie ma obawy że później wyjdą jeszcze raz ?? na niektórych polach pryskałem bo wczas siane i dobrze widoczne są a na niektórych zastanawiam się bo owies mały i chwastów też nie widać za dużo ale i tak pewnie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

witam.interesuje mnie jakim środkiem o w miarę dużym spektrum działania najlepiej pryskać owies ,chcę dodać do tego siarczan magnezu i mocznik czy są przeciwskazania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

witam koledzy..potrzebuje rady..pryskalem we wtorek zboza jare na chwasty..poszla puma 1l/ha plus chwastox turbo 2l/ha...od tamtej pory nie padalo a dzis jest bardzo goraco...zostalo mi troche srodka w opryskiwaczu po jeczmieniu i przejechalem kawalek po mieszance jeczmien i owies..dzis przeszedlem sie po polu i zauwazylem ze na tym kawalku zboze zaczyna zolknac..na sasiednim polu po oprysku pszenicy jarej i jeczmieniowi nic nie jest...czy ktorys ze srodkow zaszkodzil na owiec?jesli zdaze to jeszcze dzis wrzuce zdjecie jak to wyglada..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chciałbym wzmocnić trochę pszenicę bo dość szybko rośnie, czy w fazie 3-ciego kolanka można ją jeszcze usztywnić? jak tak to jakim środkiem? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj