mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Huberto89    62

Ja dałem 100kg moczniku po korzeń i dolistnie jeszcze PiK pójdzie powinien chyba ustać bez skracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

zasiałem owies pod koniec marca i jeszcze nie wschodzi. Nie wiem co jest, deszczu jak na razie było sporo, ale jakoś się nie przebija. Czy to nie aby skutek tych przymrozków. A jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nasz siany 24 marca zaczyna wschodzić, tylko że ja nie przypominam sobie, żeby był jakiś duży przymrozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

witam,

zasiałem owies pod koniec marca i jeszcze nie wschodzi. Nie wiem co jest, deszczu jak na razie było sporo, ale jakoś się nie przebija. Czy to nie aby skutek tych przymrozków. A jak u Was?

 

jest za zimno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja siałem w podobnym terminie, na wierzchu niektóre roślinki ledwo widać, za to korzenie ma ładne a to dobrze według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Owies nie wymaga tak dokładnej uprawy. Nawet jeśli byłyby bryły to można siać. Ważne żeby było wilgło i miękko bo do dla owsa ważne

  • Like 1

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystko w porządku, dzisiaj siałem seradelę i przejeżdżając zobaczyłem, że już się powoli przebija. ; ]

będzie dobrze. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Ja swój owies siałem równe 3 tygodnie temu i również byłem zaniepokojony o niego,bo bardzo długo nie wschodził ale już zaczyna wschodzić,poprostu jest zimno i bał się wyjść :) teraz ma dużo wilgoci to będzie rósł,tylko potrzeba ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

kultywatora na takiej jakosci gleby sie nie uzywa!! a dlaczego otoz i tak tej glebie duzo nie trzeba aby utracila wilgoc a Ty jeszcze ja bardziej przesuszasz

a co do agregatu to w zupelnosci styknie wedlug mnie i brony i dosc

 

no to mnie teraz zaskoczyłeś - mam gleby 3-4-5 klasy i od dziecka używam kultywatora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiałem owies 220kg /ha , bardzo długo wschodził niestety część z niego niezeszła pawdopodobnie porośnięty , albo coś ? Czy można zastosować ccc na dokrzewienie bo jest bardzo rzadki jakby posadzony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

no dobra ale co ma na celu uzywanie kultywatora na V i VI ziemi bo raczej te dwie grupy zbytnio sie nie roznia co tam chcesz spulchniac, kruszyć itd. chyba raczej przesuszyc i raczej nikt mnie nie przekona iz jest inaczej. A z reszto to niech kazdy robi jak uważa polecam Ci zrobic male doswiadczenie przed siewem. otóz przed orka pusc kutywator> orka> agregat badz brona >> siew i zobaczymy ktory kawalek bedzie bardziej przesuszony czy z uzyciem kultywatora czy bez ale mam w głownej mysli uprawe z wykorzystaniem kultywatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Możesz prysnąć ale za wiele raczej nie pomożesz niestety ale mogę sie mylić albo dosiej jak masz jeszcze owies

powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trys    0

Owsa raczej dolistnie nie będe dokarmiał myśle dwa razy saletrą przejechać, a ty kolego jak uprawiasz?

200 polifoski 6 100 saletra 100 saletrzak prze siewem potem tylko oprysk na chwasty chwastox turbo w tym roku zamierzam go dokarmić jeszcze dolistnie p k + mocznik 15%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

siałem owies na początku marca już dosyć duzy jest pod korzeń dałem 200kg salmagu w p[iątek będę pryskał chastoxem turbo ,a za tydzień bosfoliar extra dolistnie ziemia 4 ,5 ,6 klasa 4 h na 4 klasie pewnie położy jak zawsze ,dlatego juz ostatni rok na 4 sieje za rok jęczmień tam będzie szkoda na te plewy ziemi ktoś może poleci jakąs dobrą odmianę jęczmienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fss2017    0

Witam mam pytanie zasiałem 2-3 tyg temu owies Robiłem kultywację po zasianiu zboża i bronami i problem jest że zobaczyłem że dużo ziaren nie jest zakrytych a zboże zaczeło już kiełkować. Czy mogę przejechać w poprzek bronami żeby zakryło dokładnie ziarno czy nie jest już za późno jak kiełkuje to uszkodzę ziarno

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Tak jak kolega wyżej mówi zostaw jak jest i będzie rosło ,też miałem sporo na wierzchu i ładnie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

A umnie znowu nie ma chęci kiełkować, nie równe są wschody :unsure:. A zrobiłem jak autor tematu tylko ze umnie nie ma ziaren na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy spokojnie, będzie ok.

Ja posiałem owies 24 marca, i 15 kwietnia wschody były praktycznie 0. A to z powodu suszy, po tych 3 tygodniach bała taka skorupa że po polu szło się jak po betonie. Teraz po deszczach wschody są, wiec spokojnie, wszystko będzie ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszpunt2    4

witam mam problem z owsem pojawiły sie robaki ktore podgryzaja szyjke korzeniową czy ktos wie co to za robaki i czym je zwalczyc? Siedza one w ziemi na głebokosci 2-3cm

post-46347-0-41317300-1335468965_thumb.jpg

Edytowano przez piszpunt2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

Mój ojciec zasiał, gdy mnie nie było, jedynie po bronie, jutro sieję tam kukurydzę. jak to mówią kto dwa razy sieje ten gówno sprząta, ciekawe co sprzątnę siejąc 3 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

Uaktualniłem swoją wiedzę.

to są drutowce

jedyny znany mi środek to zaprawa nasienna Nurpid 600 FS

Edytowano przez mrobak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Co to może być? Pojawiać się zaczynają skupiska usychającego owsa. Może ktoś miał z tym styczność i wie jak temu zaradzić.

post-31271-0-04540700-1335709655_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Może masz zakwaszoną ziemię? Póki było trochę wilgoci w ziemi to jeszcze jakoś pewnie ten owies wyglądał a teraz poprostu zaczął siadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj