mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

stefek1991    12

na 1ha aż 300l? to nieźle ja jak pryskałem to wychodziło wody mniej wiecej 160l czili rozumiem że to mało ?

 

aha i jeszcze jedno insolu ile l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ja stosuje 1 litr tego insolu na każdy zabieg na 1 hektar. A pryskam 300L/ha bo tak mi wygodnie przy opryskiwaczu (C330 na 4 biegu).

Jak masz przez pół mniej wody to stężenie cieczy musisz sobie obliczyć żeby nie przekraczało zalecanych bo można przedobrzyć z mocznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Może napisz ile nawozu dajesz i ile wysiewasz owsa na hektar? Bo znam takie przypadki że napchają nawozu nasieją ponad 250kg a zbierają mniej niz ja zasieję 170kg B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

ja sieje 200kg owsa na hektar. pod korzeń daje 150 kg saletry i 200 kg NPK potem jeszcze 150 kg saletry. W zeszłym roku owies mi leżał po takich dawkach.

Edytowano przez stajniaomega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

A czy stosował ktoś insol pk?

Bo zastanawiam się czy z opryskiem na chwaty nie dać tego a później przejechać insolem 3 siarczan i mocznik.

Pod korzeń mocznik bez P i K jedynie obornik na niektóre kawałki był dawany na jednym nowo nabytym był ugór roczny więc spora ilość perzy tam przepróchnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

powinno być ok, tyle tylko że to PK z tego nawozu raczej nie zdziała cudów, no ale i koszt niewielki. Najważniejszy w dolistym jest mocznik z siarczanem, ale tego już bym nie łączył z herbicydami. Sporo zależy też od stanowiska, jak czasem wsiejemy owies na 3-4a klasie to bez żadnych nawozów jest piękny plon. W poprzednim roku na jednym kawałku jechałem wyłącznie dolistnie 2 razy bez żadnych innych nawozów i było ok 5,5 tony owsa z 1,1ha, a wcześniej tylko zboża tam siane.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

No właśnie jak sobie policzyłem to kupując nawozy PK dużo dużo drożej by mnie wyniosło ziemie 3kl zawsze pk było dawane więc nie powinno być źle.

Tylko pytanie ile siać owsa na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

jak myślicie na 5,6 klasie przed siewem owsa siać polifonie 3 ??? w jakiej ilości ??? czy lepiej jak już wykiełkuje ???a może jakiś inny nawóz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

Panowie co sądzicie o posianiu 200kg polifoski 6 +100kg saletrzaka na 1 ha pod owies,dodam ze ziemia klasy 3 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Panowie co sądzicie o posianiu 200kg polifoski 6 +100kg saletrzaka na 1 ha pod owies,dodam ze ziemia klasy 3 ???

Moim zdaniem troszkę za dużo jak na 3 klasę ziemi,lepiej dać mniej nawozu ale w 2lub 3 dawkach,a na tej klasie ziemi możesz bardziej wartościowe zboże zasiać niż owies,ale nie wnikam POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tez tak uważam, na takiej klasie nie widzę sensu siewu owsa. A z tym nawożeniem może być różnie bo może się okazać za mało N, ale może tez i tak że będzie leżał jak po walcu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Witam.Szukam owsa odmiana Bingo okolice Białej Podlaskiej jeśli ktoś wie gdzie dostać proszę o kontakt.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Bingo bardzo ładnie sypie, chyba najlepiej jaki kiedykolwiek siałem, ale rośnie baardzo wysoko i całe pole leży. Mimo to w tym sezonie też sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Dzisiaj przywiozłem Bingo w kl. C1 z HR Strzelce k/ Kutna. Ładnie zaprawiony. Jutro siejemy na klasie VI, razem około 10 ha. Nawozy poszły pod agregat 10 dni temu. 300 kg amofoski 4/16/18, 50 kg soli granulowanej 60% i 120 kg Canvilu.

Zastanawia minie co sie dzieje ostatnio z nasionami. Chcąc ustalić ilość wysiewu próbuję ustalić MTZ gdyż deklarowana przez dostawcę nie budzi mojego zaufania. HR Strzelce podaje na metce MTZ 41,3 g , a mnie wychodzi 29g. Ponadto w odliczonym 1000 ziaren jest 108 obłuskanych małych ziarenek. Reszta jest wyrównana lecz wydaje się , że ziarno jest ogólnie bardzo małe. Wcześniej podobne ziarno zakupiłem w AGROCHEMIE Człuchów i zwróciłem z tego samego powodu. Z deszczu pod rynnę. Czas siać a tu wątpliwości za ogromne pieniądze

2040 zł/tona. W końcu ustaliłem wysiew na 165-170 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

panowie zaprawiał ktoś kiedyś może owies kinto duo, ponieważ zakupiłem na jęczmień, pszenice i myślałem ze na owies tez jest a tu czytam i o owsie nic nie pisze. Jak myslicie może się coś stać jak go nim zaprawię ? Jakieś skutki uboczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzisiaj przywiozłem Bingo w kl. C1 z HR Strzelce k/ Kutna. Ładnie zaprawiony. Jutro siejemy na klasie VI, razem około 10 ha. Nawozy poszły pod agregat 10 dni temu. 300 kg amofoski 4/16/18, 50 kg soli granulowanej 60% i 120 kg Canvilu.

Zastanawia minie co sie dzieje ostatnio z nasionami. Chcąc ustalić ilość wysiewu próbuję ustalić MTZ gdyż deklarowana przez dostawcę nie budzi mojego zaufania. HR Strzelce podaje na metce MTZ 41,3 g , a mnie wychodzi 29g. Ponadto w odliczonym 1000 ziaren jest 108 obłuskanych małych ziarenek. Reszta jest wyrównana lecz wydaje się , że ziarno jest ogólnie bardzo małe. Wcześniej podobne ziarno zakupiłem w AGROCHEMIE Człuchów i zwróciłem z tego samego powodu. Z deszczu pod rynnę. Czas siać a tu wątpliwości za ogromne pieniądze

2040 zł/tona. W końcu ustaliłem wysiew na 165-170 kg/ha.

 

U mnie ta sama odmiana i MTZ oscyluje na ok 32g, z wyglądu szałowy nie jest. Może waga z HR Strzelce jest z poprzednich lat i możliwe że poprzednie lata były bardziej sprzyjające dla owsa. Zobaczymy, jak to będzie w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

kinto duo na owies też sie nadaje, też go kupiłem na pszenice i jeczmień

przeważnie owsa nie zaprawiam i w tym roku też tak chyba będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

W Strzelcach coraz gorzej, w zeszłym roku brałem bingo- zaprawione, nawóz donasienny, ziarno duże. W tym roku jęczmień, szału niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Wybaczcie koledzy, ale muszę przeprosić za poprzedni wpis. Popełniłem błąd przy ważeniu polegający na złym ustawieniu jednostek wagi. To chińskie badziewie waży we wszystkich jednostkach bez zaznaczenia czy to gramy czy inne. Tak jak napisałem zasialiśmy Bingo w ilości 170 kg/ha. Po ponownym sprawdzeniu MTZ na innych dwóch wagach wyszło 43,1 g/ 1000 ziarn. Więc cały zasiew do niczego bo średnio na m2 trafiło tylko 360 ziarniaków owsa.

Nie było innej rady tylko ponownie dosiać po 65 kg na ha. Na 5,3m5 ha wyszło dodatkowo 2,5 godziny pracy. Przepraszam Was i HR Strzelce za mój błąd. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dzisiaj zasiałem 1,5 ha owsa na klasie IV, nawet dobrze się siało, nie było za mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

witam mam jeszcze jedno pytanie jak waszym zdaniem czy jest dobrze po siewie owsa powałować pole wałem łąkowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Wybaczcie koledzy, ale muszę przeprosić za poprzedni wpis. Popełniłem błąd przy ważeniu polegający na złym ustawieniu jednostek wagi. To chińskie badziewie waży we wszystkich jednostkach bez zaznaczenia czy to gramy czy inne. Tak jak napisałem zasialiśmy Bingo w ilości 170 kg/ha. Po ponownym sprawdzeniu MTZ na innych dwóch wagach wyszło 43,1 g/ 1000 ziarn. Więc cały zasiew do niczego bo średnio na m2 trafiło tylko 360 ziarniaków owsa.

Nie było innej rady tylko ponownie dosiać po 65 kg na ha. Na 5,3m5 ha wyszło dodatkowo 2,5 godziny pracy. Przepraszam Was i HR Strzelce za mój błąd. pozdrawiam

Ja w zeszłym roku siałem bingo z hr strzelce 120 kg/ha. Krzewił się niesamowicie, tam gdzie zrobiłem próbę i rozsiałem ręką mocznik zmieszany z siarczanem magnezu wyrósł na wysokość ok 140 cm. (pod szyje) gdyby nie burza i je.a.ne sarny pewnie by stał do żniw. Zebrałem ok.6 ton z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj