mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

tobago    351

Kiedy robicie grzybowke w owsie? 

Susza wiec regulator odpada ale grzybowke warto zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A regulacja jest obowiązkowa przy 90N ale wybitnie suchym roku? Nawet żyto raz skracane i wykloszone siega pasa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demart    0

Witam

Mam zamiar pryskac owies chwastoxem i teraz pytanie czy mogę dac razem mocznik i siarczan magnezu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zalecane, ale jak dasz, to to będzie dane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leni933    84
Zważając na to że nie zapowiadają deszczu na najbliższe 10 dni to jest sens pryskac mocznik+siarczan magnezu+plonvit zboża?
Zważając na to że nie zapowiadają deszczu na najbliższe 10 dni to jest sens pryskac mocznik+siarczan magnezu+plonvit zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
8 godzin temu, livebird napisał:

Panowie owies bardzo bujny mimo małej ilosci nawozu skrócony tydzien temu jakis litr ccc+0.4 modusa ale owies byl juz po fazie 1 kolanka (wiem na ccc za pozno) i dalej dziad goni  skrócic go jeszcze jakims cerone? Filmik z dnia oprysku. 

 

To co myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

Leni933 napisał:

Zważając na to że nie zapowiadają deszczu na najbliższe 10 dni to jest sens pryskac mocznik+siarczan magnezu+plonvit zboża?
Zważając na to że nie zapowiadają deszczu na najbliższe 10 dni to jest sens pryskac mocznik+siarczan magnezu+plonvit zboża?

Jeśli masz wilgoci w głębie i ziemię przynajmniej 4klasy to jedz 5kg mocznika na 100l wody wieczorem i to jutro najlepiej Jeśli widzisz ze wilgoci brakuje a gleba 5-6klasa to odpuść bo bardziej zaszkodzisz jak pomożesz


livebird napisał:

8 godzin temu, livebird napisał:

Panowie owies bardzo bujny mimo małej ilosci nawozu skrócony tydzien temu jakis litr ccc+0.4 modusa ale owies byl juz po fazie 1 kolanka (wiem na ccc za pozno) i dalej dziad goni  skrócic go jeszcze jakims cerone? Filmik z dnia oprysku. 

 

To co myślicie? 

moj też goni w górę, miejscami jest do połowy łydki a dostał tylko 100kg mocznika przedsiewnie. Skróciłem go 0.3l moddusa na 1 kolanko i nie planuje nic więcej robić straszą susza to sam wychamuje w pewnym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
23 minuty temu, Piffpaff napisał:

 

Jeśli masz wilgoci w głębie i ziemię przynajmniej 4klasy to jedz 5kg mocznika na 100l wody wieczorem i to jutro najlepiej Jeśli widzisz ze wilgoci brakuje a gleba 5-6klasa to odpuść bo bardziej zaszkodzisz jak pomożesz

 

moj też goni w górę, miejscami jest do połowy łydki a dostał tylko 100kg mocznika przedsiewnie. Skróciłem go 0.3l moddusa na 1 kolanko i nie planuje nic więcej robić straszą susza to sam wychamuje w pewnym momencie

 

U nas puki co wilgoci pod dostatkiem na niektórych łąkach nawet mokro ze sie kosic nie da a owies akurat na mokrym kawałku i temu pieronowi tak szybko wody nie braknie😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Panowie u nas sucho i opadów nie widac można opryskać owies samym siarczaem magnezu ? Tak aby nie zaszkodzić i ile kg na hektar ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

jeśli jest sucho i widzisz że rośliny tracą turgor i sprężystość to odpuść jakiekolwiek opryski. Jeśli już chcesz to 5kg na 100l wody będzie optymalne stężenie ale czy ja wiem czy opłaca się jechać z samym siarczanem... mszyce bardzo lubią owies więc warto dodac jakiś pyretroid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91

Jaki odstęp czasowy będzie najlepszy pomiędzy opryskiem herbicydem a dokarmianiem mocznikiem, siarczanem magnezu i plonvitem ? 7 dni będzie wystarczające ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

U mnie jest tak jak się obawiałem, po bardzo ładnej pogodzie do tej pory przyszło trochę posuchy i owies już zaczął się miejscami zwijać i przez to odpuściłem dokarmianie, skracanie i odrobaczanie środkami układowymi. Poleci tylko najtańszy kontaktowy śmierdziuch aby chociaż skrzypionki się pozbyć, nic więcej nie da rady zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    48

U mnie też sucho i wszystko odpuszczam, tylko jak będzie skrzypionka to może cyperkill pójdzie. Na IV klasie się trzyma, pytanie jak długo, bo cały tydzień sucho i słonecznie.

 

WP_20230528_005.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Mój od wschodów fajnie gonił później poszedł herbicyd i ostro wyhamował. Do tego susza i brak widoku na opady. Myślałem o skracaniu bo już ma jakieś 20-25cm, drugie, może trzecie kolanko ale daje spokój w takich warunkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Muszę jechać z jakimś robalem bo mszycy sporo w owsie. Nie wiem co można domieszac by nie jechać tylko z perytroidem. Nawozów raczej się nie poleca do insektycydow.. Skracać nie planuje. Grzyba robić bez sensu jak się okazuje.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

sam cyperkillMax to niby mało ale z drugiej strony jak masz presję mszyc to i tak taniej wyjdzie jechać solo jak nic nie robić I stracić na plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Napisano (edytowany)

Bardziej mi zależy ja zwalczyć bo obok mam wschodzące ziemniaki. 
 

Cyperkil? Myślałem bardziej Karate albo jakiejś Inazumy. To tylko 2ha.. 

 

 

A łatwo owies wylega? Nie wiem czy nie będę żałować ze nie dałem żadnego regulatora ale aktualnie ma jakieś 25cm i ostatni liść rozwinięty. To ile może jeszcze przyrosnąć.. 

4 i 5 klasa z mocnym deficytem wody. 

Odmiana Rambo. 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Po cyperkillu pewnie i tak bedziesz mial drugi nalot, poza tym mszyca lubi siedziec od spodu liścia więc jest ryzyko, że oprysk nie wszyskie załatwi. Jak masz tylko dwa hektary to bym się nie szczypał i leciał z inazumą, w moim przypadku cyperkill / inazuma to tysiąc różnicy, a dokładać kolejny tysiąc i kolejny i kolejny w perspektywie tej suchoty co teraz jest to sam nie wiem czy jest rozsądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

przy większej skali to pewnie ze inazuma będzie lepsza bo latać 3x z cyperkillem to jeden raz inazuma Jak dasz 3bary i lanca te 50cm nad łanem to powinno aż wbijać roztwór w łan


@tobago jeśli 4-5 klasa i problem z wodą to wchodzimy obecnie w suchy okres to roślina sama się skróci regulator teraz jej tylko zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dlatego porzucam myśl o regulatorze. 

Fungicydow tez się w owsie nie robi.

Dokarmiania z insektycydem tez nie zalecają bo obniża skuteczność. 
 

Trzeba zatem z samym robalem jechać.. jakiś taki niesmak leciec z taką ubogą miksturą. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Dzisiaj byłem na polach

Mam zasiane 23 hektary i nie dam sobie nawet paznokcia obciąć że z całości zbiore chociaż 23 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj