mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

iwanek7    6

A jeszcze pytanie czy do moddusa można dodać jakieś odżywki ewentualnie mocznik lub Siarczan Magnezu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Na jednej działce nie zrobiłem regulacji bo ciągnik zdechł. Teraz jest pełny liść flagowy. Można jeszcze moddusem lecieć czy juz sobie odpuścić? Doradca mówił żeby odpuścić ewentualnie jak juz wiecha wyjdzie to dać etefon. Jak myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    307
shiftman napisał:

Może dawać jeszcze odżywki mikro makro jak owies już zaczyna wyrzucać wieche?

Tak, i najlepiej dorzucić coś na skrzypionke i mszyce jakiś tani pyretroid

Szron88 napisał:

Na jednej działce nie zrobiłem regulacji bo ciągnik zdechł. Teraz jest pełny liść flagowy. Można jeszcze moddusem lecieć czy juz sobie odpuścić? Doradca mówił żeby odpuścić ewentualnie jak juz wiecha wyjdzie to dać etefon. Jak myślicie? 

Skoro doradca tak mówił to raczej bym posłuchał, chyba że zrobić część pola I pochwalisz się obserwacjami na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Po przemyśleniu sprawy zdecydowałem ze zostanie bez regulacji. Aktualnie owies po jaja a wzrostu mam 190cm. Na szczęście to tylko 1.5ha wiec jak padnie to wielkiej tragedi nie będzie. Z nawożenia dostał pod korzeń około 20m³ pofermentu z biogazowni i nic więcej. Polecę tylko czymś na skrzypionke i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
3 godziny temu, Piffpaff napisał:

Tak, i najlepiej dorzucić coś na skrzypionke i mszyce jakiś tani pyretroid

Skoro doradca tak mówił to raczej bym posłuchał, chyba że zrobić część pola I pochwalisz się obserwacjami na forum

1. Powiedz mi co teraz dadzą te odżywki? Jak wypuszcza wiechę to jest mi potrzebna woda 

2. Doradca to jakaś wyrocznia?

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    74
Piffpaff napisał:

shiftman napisał:

Może dawać jeszcze odżywki mikro makro jak owies już zaczyna wyrzucać wieche?

Tak, i najlepiej dorzucić coś na skrzypionke i mszyce jakiś tani pyretroid

Szron88 napisał:

Na jednej działce nie zrobiłem regulacji bo ciągnik zdechł. Teraz jest pełny liść flagowy. Można jeszcze moddusem lecieć czy juz sobie odpuścić? Doradca mówił żeby odpuścić ewentualnie jak juz wiecha wyjdzie to dać etefon. Jak myślicie? 

Skoro doradca tak mówił to raczej bym posłuchał, chyba że zrobić część pola I pochwalisz się obserwacjami na forum

Właśnie jestem zaskoczony bo straszy nalot jest na ozima pszenice a w owsie czyściutko. nawet mszycy nie ma. A cyperkill szedł przy r1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

1. Powiedz mi co teraz dadzą te odżywki? Jak wypuszcza wiechę to jest mi potrzebna woda 

2. Doradca to jakaś wyrocznia?

 

ja dalem na flagowy 0,2 modusa nie widze żadnych złych objawów, 2 dni po zabiegu się 'wykłosił'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
Dnia 2.06.2022 o 22:04, kibix napisał:

stosowanie ccc jest ryzykowne, modus jest okej

 

Czemu ryzykowne ? 2 lata pod rząd w owsie CCC i jest ok , plon w tamtym roku ważone 5t/ha  gleba mozaika IV i V klasa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3458

musiałeś mieć sprzyjające warunki- wode bo inaczej to na V klasie nakosił byś kupke pośladu a nie 5t

huzieba napisał:

ja dalem na flagowy 0,2 modusa nie widze żadnych złych objawów, 2 dni po zabiegu się 'wykłosił'

według mnie dużo za późno ten moddus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
5 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

musiałeś mieć sprzyjające warunki- wode bo inaczej to na V klasie nakosił byś kupke pośladu a nie 5t

według mnie dużo za późno ten moddus

niestety, ale wcześniej byla taka susza ze nawet nie pryskalem na chwasty, dopiero tydzien po deszczu wjechałem na chwasty bo powychodziły, a grzybowke i regulacje tydzien po chwastach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
10 godzin temu, Zefir napisał:

Czemu ryzykowne ? 2 lata pod rząd w owsie CCC i jest ok , plon w tamtym roku ważone 5t/ha  gleba mozaika IV i V klasa 

Jak przyjdzie susza to sam poślad będzie. 

Z jakiego regionu jesteś ? U mnie w zeszłym roku przypaliło owies w czerwcu.

Według mnie nie ma.zwyzki plonu po grzybowce. Dyskusyjne też jest czy skrzypionka ma wpływ na plon. Najlepszy owies jaki miałem był tylko odchwaszczany. 5.5 tony i się nie położył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Mustang przepuścił mi oset po zlikwidowanej łące w owsie, wypuścił już wieche, jest jakieś wyjście żeby go zwalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    307

2 tygodnie temu skracałem owies CCC w dawce 2l/ha kiedy 4 kolanko bylo 1cm nad 3 dziś zaglądam na polea tam między 3 a właśnie 4 kolankiem 10cm! do tego mam wrażenie że wiecha ma problemu wyjściem z pochwy liściowej tzn u innych później sianych wiecha już na wierzchu u mnie w połowie. działka 0.4ha więc nie będę płakał ale bardzo dziwna sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1115

Deszcze ciągle są to u nas zieleniutkie owsy. Upalić ich nie upali ale kiedy dojrzeją chyba pod koniec lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
2 godziny temu, Piffpaff napisał:

2 tygodnie temu skracałem owies CCC w dawce 2l/ha kiedy 4 kolanko bylo 1cm nad 3 dziś zaglądam na polea tam między 3 a właśnie 4 kolankiem 10cm! do tego mam wrażenie że wiecha ma problemu wyjściem z pochwy liściowej tzn u innych później sianych wiecha już na wierzchu u mnie w połowie. działka 0.4ha więc nie będę płakał ale bardzo dziwna sytuacja

CCC w tej fazie, to chyba dość ryzykowne, pisali e tym temacie wcześniej o tym na czyjeś pytanie. Etykiety nie bolą, dawka 2 l myślę ze grubo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    307

Gdyby nie działka 40a to bym pewnie nie ryzykował a tak dla własnego doświadczenia dałem CCC. Zastosowałem shorti które ma rejestrację do 3 kolanka a ja wjechalem przy czwartym 1cm nad trzecim wizualnie wygląda ok tylko ciekawi mnie wiecha czy wyjdzie do końca. Czas pokaże

20220615_173627.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1330

Owies tak jak i inne zboża najlepiej robić przy pierwszym kolanku, no i dawka 2l to trochę za gruba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj