mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Tomek90    2242

Ja skracałem razem z moddusem, pięknie wyhamował owies, wręcz idealnie. Tylko trzeba patrzeć z opadami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
7 minut temu, Piffpaff napisał:

w stabilanie czyli CCC owies można skracać do 5 kolanka, u mnie już 3 praktykował ktoś takie późne skracanie, daje to efekt?

W moim przypadku owies po CCC mocno cierpi,nie stosuje od kilku lat 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
Tomek90 napisał:

Ja skracałem razem z moddusem, pięknie wyhamował owies, wręcz idealnie. Tylko trzeba patrzeć z opadami. 

opadów na razie nie brakuje w tydzień spadło 15l a zapowiadają kolejne deszcze. Zawsze skracałem na 1 kolanko a w tym roku jakoś tak wyszło że już trzecie wychodzi a do poniedziałku przelotne opady


ile dawałeś moddusa i ile CCC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555
1 godzinę temu, jajonasz napisał:

zależy ile litrów lejesz, jak nie będzie jakiejś mega rosy to daj max 200l i psiukaj 

Zamierzam 190-200l dac, bo akurat opryskiwacz 400l to 2ha bym zrobił. Moze deszcz sie przesunie o kolejne godziny. Gdyby nie padalo dzisiaj o 18 to.pewnie o 20 bym pojechal bo wiatr lekko ucichl. A tak mokro.na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

witam w owsie oderwało się już 4 kolanko czy ktoś skracał w tej fazie ? pole przy lesie, jest ciepło słonecznie i buja jak głupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Witam

Niestety Sucho jest, jest sens dodawać do modusa jeszcze ccc czy nie za bardzo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
2 minuty temu, iwanek7 napisał:

Witam

Niestety Sucho jest, jest sens dodawać do modusa jeszcze ccc czy nie za bardzo??

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6
Dnia 26.05.2022 o 20:05, Tomek90 napisał:

Ja skracałem razem z moddusem, pięknie wyhamował owies, wręcz idealnie. Tylko trzeba patrzeć z opadami. 

Przed opadem czy po najlepiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3189
Napisano (edytowany)

Teraz  niby co raz kropi ale zaraz przestanie na 2-3 tyg i masz popalone, bo jak pada co raz to pada a jak przestanie to z 2-3 tyg nic nie będzie wody akurat na kłoszenie.

Jak ktoś już na hama chce to robić to taką mini mini dawką.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Panowie jak myślicie ile godzin musi  minac od oprysku dolistnego odzywkami mocznikiem siarczanem mg do deszczu żeby taki zabieg mial sens i roslina go pobrała? 24h wystarczy bo u mnie teraz taka pogoda ze deszcz i slonce po kilka razy dziennnie sie zmieniają między soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Ja leciałem wczoraj około południa a dzisja nad ranem przyszedł niespodziewany deszcz, no ale co nic się nie poradzi na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

I bardzo dobrze ze ten deszcz nic nie zaszkodzi na odżywki jeszcze lepiej że popadał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Tylko jakoś słyszałem i czytałem że najlepiej jak po odżywkach nie pada z dwa dni, a pomocna w pobieraniu składników jest rosa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Ja tylko patrze żeby było z 4, 5 godzin pogody i jest ok, a w ubiegłe lata pryskalismy mocznikiem owsy pszenżyta mocznikiem i po paru godzinach ulewy i szybko nabierał koloru. W tym roku z rosa pryskalem siarczanem i odżywką 

IMG_20220529_085413.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Zależy od pierwiastka, azot wchłonie się w kilka godzin, inne mikroelementy potrzebują nawet kilka dni, nie mogę teraz znaleźć odpowiedniej tabeli z danymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

wczoraj dałem na owies 1.7l/ha CCC na 3 kolanko, zobaczymy jaki bedzie efekt w zniwa. Dzialka 0.45a więc nie będzie szkoda jeśli coś pójdzie nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

To nie jesteś sam , też wczoraj dałem CCC 1,5 litra na 1ha ,tylko że 10ha

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
Dnia 31.05.2022 o 21:35, Strongman napisał:

Skracanie w owsie jest bardzo ryzykowne ja bym nie skracał.

stosowanie ccc jest ryzykowne, modus jest okej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3189

Wszystkie metody są ryzykowne jedynie w najniższych możliwych dawkach jak ktoś chce to robić bo niby kropi po trochu a jak przyjdzie ze przestanie padać na 3 tyg to masz popalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj