mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

soltys48    19554

Możliwe że w maju będzie

z drugiej strony trochę łokaś przetrzebił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Jest jeszcze jakiś sens sypnąć saletrę w owsie i pszenżycie jarym? Pod korzeń był tylko obornik bydlęcy w dużej ilości i od siewu praktycznie zero deszczu więc i saletry nie siałem tak jak sobie zaplanowałem. Wczoraj troszkę pokropiło i na jutro też coś mówią. Da to coś teraz czy szkoda nawozu i gnieść tego co jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Nie ma chyba jeszcze miejsca w Polsce zeby nie było sucho, cos tam pokropiło ale do mokrości i idealnych warunków to jeszcze bardzo bardzo daleko. Tyle ze czym później dany azot tym mniejszy efekt nie? To zdaje się taka ostatnia chwila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    365

Chciałbym odchwaścić owies, mam środek Gold który niby można stosować do 1 kolanka, owies teraz jest w fazie 2 kolanka. Można pryskać bez obaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    65
Dnia 22.05.2022 o 22:31, Karollorak93 napisał:

Jest jeszcze jakiś sens sypnąć saletrę w owsie i pszenżycie jarym? Pod korzeń był tylko obornik bydlęcy w dużej ilości i od siewu praktycznie zero deszczu więc i saletry nie siałem tak jak sobie zaplanowałem. Wczoraj troszkę pokropiło i na jutro też coś mówią. Da to coś teraz czy szkoda nawozu i gnieść tego co jest? 

Na owies bym nie sypał. Bo jak będą mokre żniwa to Ci się będzie odmładzał.

Na pszenżyto jare bym jechał. Ono może stać długo i rzadko wylega. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2968
Dnia 22.05.2022 o 22:41, Karollorak93 napisał:

Nie ma chyba jeszcze miejsca w Polsce zeby nie było sucho, cos tam pokropiło ale do mokrości i idealnych warunków to jeszcze bardzo bardzo daleko. Tyle ze czym później dany azot tym mniejszy efekt nie? To zdaje się taka ostatnia chwila

No mylisz się u mnie na podlasiu nie jest sucho a obecnie wręcz idealnie bo popadało ładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    65
23 minuty temu, soltys48 napisał:

Co ma saletra do odmładzania?

Jak późno podana i będzie woda to  będzie długo na pół zielony. Takie moje obserwacje owsa. 

Zrobi jak chce. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1545

Jechac dzisiaj pryskac owies?🤔Jutro deszcz ma padac. Nawet teraz cos zaczyna troche pryskac ale chyba na wieczor bedzie jeszcze bez deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1331

Aby żeby z dwie godziny nie padało i gitara, chyba że masz mocno sucho to poczekaj i po deszczu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1545

Wczoraj padalo prawie cale popoludnie do wieczora. Teraz slonce swieci, jutro od 9 deszcz. Mysle za godzine psiuknać troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    307

panowie 05.05 pryskalem owies Goldem w dawce 1l czyli tyle co zawsze i dziś zaglądam na pole po 3 tygodniach a owies ma 3 kolanko ale chwasty skarlowaciale i małe ale nadal zielone. Czy jest jeszcze jakiś środek żeby poprawić chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1545

Mialem jechać pryskac ale zaczelo padac,rano moge z rosą pryskac czy nie bardzo? Chwastox turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Ja bym poczekał żeby trochę zeszła rosa, chyba że w dzień będzie upał to tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

co do saletry na owies to ja wczoraj  rozsiałem około 70 kg saletry na ha i do tego w poniedziałek poszło 30 kg mocznika i 15 kg siarczanu siemio. w oprysku zawsze dawałem mocznik przedsiewnie a w tym roku to pierwszy azot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1331
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Mialem jechać pryskac ale zaczelo padac,rano moge z rosą pryskac czy nie bardzo? Chwastox turbo

zależy ile litrów lejesz, jak nie będzie jakiejś mega rosy to daj max 200l i psiukaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    307

w stabilanie czyli CCC owies można skracać do 5 kolanka, u mnie już 3 praktykował ktoś takie późne skracanie, daje to efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj