mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Krzysztof81    3842

Jak masz teraz dokarmiać a później odchwaszczać to walnij wszystko razem i tyle. Nie jest to tak jak powinno ale ujdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    65
33 minuty temu, sylwek23111 napisał:

Jak wam się opłaca przy tak wysokich kosztach siać owies?

Mało azotu, tani oprysk (jeden). 

Przy dostatecznej ilości wody jakiś plon. 

A co zasiejesz na słabej ziemi? Ze zbóż oczywiście. Żyto co rok? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3154
Napisano (edytowany)
29 minut temu, jajonasz napisał:

A jakie to wysokie koszty są przy uprawie owsa? 

Raczej najtańsza uprawa tak jak przedmówcy mówią i na słabych glebach się udaje a podstawa to woda.

Po za tym to dobry płodozmian i owies jest fitosanitarny.

Najbardziej się opłaca na paszę w swoim użytku.

Jak na dobrych glebach to ludzie pszenicy jarej dodają jak dla siebie i wtedy pszenica sztywna i niska i go trzyma nie wylega.Taki antywlagacz.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842
42 minuty temu, ciaastus napisał:

Mało azotu, tani oprysk (jeden). 

Przy dostatecznej ilości wody jakiś plon. 

A co zasiejesz na słabej ziemi? Ze zbóż oczywiście. Żyto co rok? 

Jak część forumowiczów mieszka tam gdzie 3 klasa ziemi jest najgorsza i do tego deszczu nie brakuje to nie rozumieją że nawalisz nawozu, oprysków i masz plon 3-4 tony pszenicy w porównaniu do tych samych nakładów powiedzmy na żuławach, czy dolnośląskie  gdzie masz 9-10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
57 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Jak część forumowiczów mieszka tam gdzie 3 klasa ziemi jest najgorsza i do tego deszczu nie brakuje to nie rozumieją że nawalisz nawozu, oprysków i masz plon 3-4 tony pszenicy w porównaniu do tych samych nakładów powiedzmy na żuławach, czy dolnośląskie  gdzie masz 9-10.

O przepraszam bardzo gospodaruje na 4-5 klasie i pszenica w połowoe areału rosnie na 5 i przy nie ko iecznie az tak wysokich dawkach azotu i tanszych opcjach ochrony osiągam plony w zaleznosci od roku w najgorszych sytuacjach 4 tony a najlepsze bywało i po 6.5 na 5 klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842
1 godzinę temu, livebird napisał:

O przepraszam bardzo gospodaruje na 4-5 klasie i pszenica w połowoe areału rosnie na 5 i przy nie ko iecznie az tak wysokich dawkach azotu i tanszych opcjach ochrony osiągam plony w zaleznosci od roku w najgorszych sytuacjach 4 tony a najlepsze bywało i po 6.5 na 5 klasie

Rejon kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    53
damianos95 napisał:

Podobno na kolejny dzień można od chwastów pryskać 

Pamiętaj że Mustang w dniu oprysku i przez 6  dni kolejne minimum 5 stopni w dzień i nocy 

Dzięki za odp. W nocy ma być około 8-10 stopni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514
7 godzin temu, sylwek23111 napisał:

Jak wam się opłaca przy tak wysokich kosztach siać owies?

Mam własnych 20 ha fizycznych a niecałe 5 przeliczeniowych , to co mam uprawiać ? 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29
Napisano (edytowany)

U mnie 17.8ha swojego 5.07przeliczeniowych. Większość 5klasa trochę 6 i odrobina 4b.

Edytowano przez Szron88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3154
6 godzin temu, TheJanekTV napisał:

Dzięki za odp. W nocy ma być około 8-10 stopni. Pozdrawiam

Spiesz się bo zimne ogrodniki idą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
10 godzin temu, Krzysztof81 napisał:

Rejon kraju?

Małopolska północna u nas nie ma tak dobrze z opadami jak na południu województwa teraz na przykład od konca kwietnia czyli jakies 2-3 tygodnie nic nie spadlo ani pół litra choć tyle ze kwiecień nalał nam 70 pare litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842
14 minut temu, livebird napisał:

Małopolska północna u nas nie ma tak dobrze z opadami jak na południu województwa teraz na przykład od konca kwietnia czyli jakies 2-3 tygodnie nic nie spadlo ani pół litra choć tyle ze kwiecień nalał nam 70 pare litrów

To ja mieszkam po przeciwnej stronie kraju Suwalszczyzna. Ciemno, zimno, sucho i wszędzie daleko. 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja wschodnie podlasie to potwierdzam zimno i sucho. Chociaż w tamtym tygodniu 7mm spadło. Tylko co z tego jak w dzień słońce z wiatrem i już trzecia noc z rzędu rano -1 -2stopnie. Co ranek skrobanie szyb w aucie. Jak czytam temat zyta ze u kogoś już ości sie pojawiają to nie mogę w to uwierzyć. U nas niedawno 2 kolanko sie pojawiło. Dopiero przed weekendem udało sie t1 zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34

Chwastox nowy trio 1,5l/ha weźmie chwasty w owsie? Nie chcę iść w koszta

IMG_20220512_174352.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1331
Napisano (edytowany)

Nie chcesz iść w koszty to pryskaj Goldem 1l czy mustangiem forte 0.8l i będziesz pewny efektu 

Edytowano przez jajonasz
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
31 minut temu, jajonasz napisał:

Nie chcesz iść w koszty to pryskaj Goldem 1l czy mustangiem forte 0.8l i będziesz pewny efektu 

Dzięki, przyda się na przyszłość. Zamówiłem już ten chwastox u przedstawiciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Z granstar to ja raz pryskalem kilka lat temu owies stał z 3 tygodnie i pożółkł, od tej pory tylko mustang albo chwastox turbo. W tym roku chwastox turbo i jest ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Jest sens robić teraz odchwaszczenie  przy suszy czy czekać na jakiś deszcz zeby chwasty jakoś to pobrały? Wczoraj miało padac ale nic z tego nie wyszło i nastepne opady jak wogóle bedą to przyszła niedziela. Co radzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    47

Mam ten sam dylemat i na razie się wstrzymuję-w pełnym słońcu w dzień liście owsa w gorszych miejscach się zwijają. Deszczu do przyszłego weekendu nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
login    7

Witam! Pytanko z innej beczki, czy ktoś może palił owsem w piecu na ekogroszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj