mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

daron64    4247

Owies chyba pociągnął azot z mają, momentalnie ściemniał. Miejscami aż czarny, ale miejscami, gdzie były przebarwienia, to jednak te placki się nie wyrównały.

IMG_20210607_125058257~2_copy_1849x1040.jpg

IMG_20210607_132843667_HDR~4_copy_3321x668.jpg

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Taki, jak pogoda pozwoli. Im dłuższy, tym mniejszy stres dla rośliny. Ja często dzień po dniu robiłem zabiegi i nie widziałem negatywnych skutków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

U mnie też Nawigator złapał jakieś złoże Azotu.Pomimo skracania  ma już jakieś 40 cm.Skracal ktoś z was owies na liść flagowy ?

IMG_20210607_192904.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Witam,

Mam pytanie odnośnie owsa, a mianowicie trafiają się rośliny porażone jak na zdjęciu niżej, wiele tego nie ma ale trafia się. Nawożenie obornik własny bydlęcy + 100 kg kizeryt i 300 kg salterzaku pod korzeń, trzy tygodnie temu dołożyłem 100 kg salterzaku. Pryskany od chwastow równe dwa tygodnie temu mustang forte wg etykiety dawka i warunki bardzo dobre, bez upału zachmurzony dzień. Siew późny bo na samym początku Kwietnia. Nie było żadnej grzybowki i regulacji. Proszę o pomoc. Pozdrawiam 

20210607_113931.jpg

20210607_113926.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

I u mnie pojawiły się takie dwa place gdzie wygląda jak na foto... czy to już efekt braku wody czy jakieś choróbsko 

 

20210608_084940.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Wygląda jak niedobór cynku na zdjęciu u emilplayp. 

Roki212 tu chyba niedobór manganu. 

Edytowano przez masio513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ostatni oprysk poszedł końcem maja 6% roztwór mocznika z siarczanem magnezu. Nie jest to przypalenie bo występuje placowo i właśnie były takie możliwości jak jakąś choroba, efekt braku wody lub właśnie niedobór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Pany podpowiedzcie, bo ja zawsze noga byłem z oceny fazy rozwojowej rośliny. Kupiłem oprysk na poprawkę i zakres stosowania ma do bbch39 - Liść flagowy całkowicie rozwinięty, widoczny języczek liściowy ostatniego liścia. Łapie się to moje zboże? Owies wygląda tak. W pochwie wyczuwalna wiecha, ma 3kolanka, najniższe jest 1-3cm od węzła krzewienia. Skracane było jak większość miała 3kolanko już. Wysokość jest gdzieś do połowy uda(mam176cm) w lepszych miejscach

IMG_20210608_190346548~2_copy_1040x1850.jpg

IMG_20210608_190437960_copy_1040x1850_1.jpg

Pytanie ekstra. Co to? W ogóle chciałem tę poprawkę robić, ze względu na złocień. Teraz chodzę sobie po polu i za specjalnie się on nie zabiera. Miejscami trochę poszedł, a miejscami jest identyko jak tydzień temu. Miejscami zielony, a miejscami dolne liście żółkną. 

IMG_20210608_191401887_HDR~2_copy_1040x1850.jpg

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

ile razy pryskacie owies mocznikiem I siarczanem w sezonie? u mnie poszło 2 tygodnie temu taka odzywka + ccc Pokazuje mi się skrzypionka i zastanawiam się czy nie dodać 5% mocznika I siarczanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20

Ja pryskalem maksymalnie 2 razy. Ale nawet jakbyś codziennie jeździł to nic się mu nie stanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Na polu byłem w środę, w czwartek nie mogłem pryskać, w piątek wieczorem wyjechałem z jednym opryskiwaczem, skończyłem go, wysiadam złożyć lance - a tu kuźwa owies wiechę już wyrzucił. Delikatnie i miejscami, tak że z ciągnika nie widać. Dziś poszedłem na pole zobaczyć jak to wygląda, to całe szczęście tylko w kilku miejscach, gdzie słabszy, to wiecha wyszła. Ale na reszcie już dużo nie brakuje. Chyba daruję sobie poprawkę na tej reszcie. Wezmę tylko troszkę rozrobie środka i pojadę w dwóch miejscach od miedzy, gdzie mi zbrakło wcześniej oprysku

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ile stosujecie cyperkillu na ha na 200l wody?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20

Dokładnie tak, ale trzeba też pamiętać o temperaturze stosowania, czyli do 20 stopni. Wiem zza swojego doświadczenia że nawet zawyżone dawka w wyższej temperaturze nie podziała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

panowie owies dostał 1.4lccc ale fajnie rośnie i dostał teraz sporo deszczu wiec zastanawiam się czy przy 100kg mocznika pod korzen i 2 x mocznik i siarczan dolistnie ustoii czy może dać moddusa, do końca tygodnia pokarze się klos, jeśli dac to ile 0.1 czy 0.2l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
24 minuty temu, Piffpaff napisał:

panowie owies dostał 1.4lccc ale fajnie rośnie i dostał teraz sporo deszczu wiec zastanawiam się czy przy 100kg mocznika pod korzen i 2 x mocznik i siarczan dolistnie ustoii czy może dać moddusa, do końca tygodnia pokarze się klos, jeśli dac to ile 0.1 czy 0.2l?

Chyba nie ma już sensu teraz stosować modusa jeśli chodzi o owies. Jak przyjdzie konkretny wiatr i deszcz to nic mu to 0.2 modusa nie pomoże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj