mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Mariu    44
Napisano (edytowany)

Ja wcześniej kupowałem dolomit z magnezem i wapno węglanowe. U mnie lepiej się sprawdza węglan wapnia niż dolomit, ale to trzeba z pola próbki pobrać i wysłać do badania do OSCH-R. Oni wytłumaczą co i jak. Lub w odr. W agrofoto też chyba temat jest. Tylko moim zdaniem za raz nie ureguluje się, trzeba co jakiś czas sypac.A fakturze jest tona wapna z dowozem bez wyszczególniania np. 120zl,typ wapna itd. Cała łódkę zwrócą. 

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    543
14 godzin temu, damianos95 napisał:

Po ile masz to wapno ? Samo wapno bo dowoz wiadomo zalezy gdzie  I skad jestes bo ja lodzkie centrum ciekawe jak z dowozem 

2 tyś z dowozem w ubiegłym roku. Łódzkie południowe zachodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
7 godzin temu, Mariu napisał:

Ja wcześniej kupowałem dolomit z magnezem i wapno węglanowe. U mnie lepiej się sprawdza węglan wapnia niż dolomit, ale to trzeba z pola próbki pobrać i wysłać do badania do OSCH-R. Oni wytłumaczą co i jak. Lub w odr. W agrofoto też chyba temat jest. Tylko moim zdaniem za raz nie ureguluje się, trzeba co jakiś czas sypac.A fakturze jest tona wapna z dowozem bez wyszczególniania np. 120zl,typ wapna itd. Cała łódkę zwrócą. 

Oki ale jak np kiedys znajomy robil badania i mial zalecane wapnowanie CaO 4 tony na hektar to czysty skladnik ? Więc jak wapno ma 50% to powinien wysypac 8 ton tego wapna 

Jesli bede mial tak napisane to musze wysypac tyle vo napisane czy moge mniej ? 

Mi by sie nalezal ten zwrot 300zl na hektar więc jak kupie łódkę na 6ha za 2000zl to tyle mi zwroca czy mniej ?

7 godzin temu, Morion napisał:

2 tyś z dowozem w ubiegłym roku. Łódzkie południowe zachodnie.

Od kogo i jakie wapno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    543

Z Siewierza z ich transportem. Radkowit jakieś 400 zł droższy, ale bardziej zmielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja na jesieni robiłem próby gleby właśnie pod dofinansowanie na wapnowanie.na mój areał zamówiłem 5 patelni wapna magnezowego chociaż zalecane były 4patelnie. Zapłaciłem 14tysi za wapno do zwrotu mam 8600zł jeszcze kasy nie ma. Wniosek złożony w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
20 minut temu, damianos95 napisał:

Oki ale jak np kiedys znajomy robil badania i mial zalecane wapnowanie CaO 4 tony na hektar to czysty skladnik ? Więc jak wapno ma 50% to powinien wysypac 8 ton tego wapna 

Jesli bede mial tak napisane to musze wysypac tyle vo napisane czy moge mniej ? 

Mi by sie nalezal ten zwrot 300zl na hektar więc jak kupie łódkę na 6ha za 2000zl to tyle mi zwroca czy mniej ?

Od kogo i jakie wapno ?

Tak w zaleceniach jest czysty składnik. Węglan wapnia dobry zawsze ma więcej trochę niż 50%.Tak 8 ton na hektar. Dofinansowanie jest do czystego składnika nie do hektara. Tam są widełki odnośnie dofinansowania do czystego składnika, jak więcej ziemi mniej dofinansowania do czystego składnika. Badania, później najlepiej do kogoś udać się co to robił i wypełniał dokładnie objaśni jakie kupić, zakup z faktura na której jest typ wapna rodzaj ilość Cao. Przywaza wapno, i najpierw składanie wniosku z faktura, badaniami gleby, potwierdzeniem zapłaty,kolega robił właśnie w Odr tam wpisywali na które działki idzie wapno,i mu robili wniosek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
1 godzinę temu, Szron88 napisał:

Ja na jesieni robiłem próby gleby właśnie pod dofinansowanie na wapnowanie.na mój areał zamówiłem 5 patelni wapna magnezowego chociaż zalecane były 4patelnie. Zapłaciłem 14tysi za wapno do zwrotu mam 8600zł jeszcze kasy nie ma. Wniosek złożony w grudniu.

A gdybys kupil 4 jak ci zalecali to bys mial zwrot 100 % ? 

 

1 godzinę temu, Morion napisał:

Z Siewierza z ich transportem. Radkowit jakieś 400 zł droższy, ale bardziej zmielony.

Możesz jakiś namiar ?  Kirde kazdy chwalo ten radkowit ciekawe jak to jest z tym zmielniem z siewierza u nas kiedyś gosc kupil wapno magnezowe to jak lezalo to pelno kamyczkow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    543

@damianos95 namiar na co? Wszystko jest na necie. Wchodzisz na stronę producenta dzwonisz, podajesz kod pocztowy i dostajesz wycenę. Radkowit jest znacznie lepiej zmielony, przez co dość mocno się kurzy podczas wysiewu (u mnie był przykryty) Natomiast wapno z Siewierza większą granulacja. Drugi transport reklamowałam z racji zbyt dużej ilości granulacji. Uznali. 

Zawartość magnezu w obydwóch chyba podobne. Jednak jeśli cenowo nie będzie dużej różnicy to bierz z Lafarge czyli radkowit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
40 minut temu, Morion napisał:

@damianos95 namiar na co? Wszystko jest na necie. Wchodzisz na stronę producenta dzwonisz, podajesz kod pocztowy i dostajesz wycenę. Radkowit jest znacznie lepiej zmielony, przez co dość mocno się kurzy podczas wysiewu (u mnie był przykryty) Natomiast wapno z Siewierza większą granulacja. Drugi transport reklamowałam z racji zbyt dużej ilości granulacji. Uznali. 

Zawartość magnezu w obydwóch chyba podobne. Jednak jeśli cenowo nie będzie dużej różnicy to bierz z Lafarge czyli radkowit.

Oki nigdy nie zamawialem wapna kiedys bylo ale to znajomy kupowal i oddalismy kasę za lodke on zalatwial 

Zobaczymy jak wyjdzie na to dofinansowanie bo u mnie w odr to kobitli takie kumate ze szkoda gadac same nie wiedzą jak zyja jedynie to prywatne numery telefonu daja 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
Morion napisał:

@damianos95 namiar na co? Wszystko jest na necie. Wchodzisz na stronę producenta dzwonisz, podajesz kod pocztowy i dostajesz wycenę. Radkowit jest znacznie lepiej zmielony, przez co dość mocno się kurzy podczas wysiewu (u mnie był przykryty) Natomiast wapno z Siewierza większą granulacja. Drugi transport reklamowałam z racji zbyt dużej ilości granulacji. Uznali. 

Zawartość magnezu w obydwóch chyba podobne. Jednak jeśli cenowo nie będzie dużej różnicy to bierz z Lafarge czyli radkowit.

Radkowit premium nie jest mielony wcale, maja specjalne odkurzacze które odciągają pył powstały przy produkcji i ten pył jest właśnie radkowitem premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Jeden dzień opadów i woda stoi w każdym dołku. Ale w sumie do rze, bo jeszcze tak do końca tygodnia pokazują chłodniej, a później niby ciepło ma się wziąć w końcu, to powinno wszystko ładnie ruszyć. Zielsko już zaczęło. A pamiętacie ten wątek o moich cudownych mijakach? Byłem na polu, to wychodzi, że dwa lejki mi nie siały. W kilku miejscach, gdzie są przerwy, liczyłem rzadki i wychodzi 19, a siewnik ma 21. Trzeba będzie patrzeć, co tam się działo.

IMG_20210503_123457138_HDR~4_copy_788x905.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, damianos95 napisał:

Oki nigdy nie zamawialem wapna kiedys bylo ale to znajomy kupowal i oddalismy kasę za lodke on zalatwial 

Zobaczymy jak wyjdzie na to dofinansowanie bo u mnie w odr to kobitli takie kumate ze szkoda gadac same nie wiedzą jak zyja jedynie to prywatne numery telefonu daja 😂

O odr Bełchatów mówisz. ?

7 godzin temu, ZELKOW napisał:

Radkowit premium nie jest mielony wcale, maja specjalne odkurzacze które odciągają pył powstały przy produkcji i ten pył jest właśnie radkowitem premium

To już szczegół jak robią 😉. Ważne że jest pył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7877
57 minut temu, daron64 napisał:

Jeden dzień opadów i woda stoi w każdym dołku. Ale w sumie do rze, bo jeszcze tak do końca tygodnia pokazują chłodniej, a później niby ciepło ma się wziąć w końcu, to powinno wszystko ładnie ruszyć. Zielsko już zaczęło. A pamiętacie ten wątek o moich cudownych mijakach? Byłem na polu, to wychodzi, że dwa lejki mi nie siały. W kilku miejscach, gdzie są przerwy, liczyłem rzadki i wychodzi 19, a siewnik ma 21. Trzeba będzie patrzeć, co tam się działo.

 

IMG_20210503_123457138_HDR~4_copy_788x905.jpg

Ziarna owsa Poprostu zablokowały ci lejki zaraz przy rolkach wysiewający i oto może być przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

O odr Bełchatów mówisz. ?

To już szczegół jak robią 😉. Ważne że jest pył

Tak o odr Bełchatów z rok co prawda nie bylem ale tam cos sie dowiedziec graniczy z cudem czesto slyszalem ze trzeba szukac na stronie ARIMR informacji z takim niewypowiedzinym podtekstem a nie mi pan du** zawracasz 

Masz z nimi lepsze doswiadczenia  ? 

Kupowales ten radkowit ? Jaka cena z dowozem do nas ?

Jak tam widze ze nowy ciagnik kupiles przynajmniej na awatarze 😂 jak cos napisz chociaz co za model i jak daleko byles po niego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damianos95. Takie samo mam doświadczenie z nimi jak Ty , myślałem nawet o jakimś prow na maszyny ale gdzie te ciamajdy pomogą ☺️

Radkowit jeszcze nie brałem , i nie wiem ceny , tu mam namiary z rol szansy w Piotrkowie , co roku są i mają różne http://ankom-phu.pl/

Ciągnika nie kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Witam, czy jest jakiś środek którym zwalcze samosiewy rzepaku w owsie? Nie jest tego dużo na całym polu głowie poprzeczniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    116
ukaszProcho napisał:

Witam, czy jest jakiś środek którym zwalcze samosiewy rzepaku w owsie? Nie jest tego dużo na całym polu głowie poprzeczniaki

chwastox turbo, mustang forte, gold 450.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
48 minut temu, ukaszProcho napisał:

Witam, czy jest jakiś środek którym zwalcze samosiewy rzepaku w owsie? Nie jest tego dużo na całym polu głowie poprzeczniaki

Tribenuron , np toscana , granstar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    116

Czy można zastosować Mustang 306se bo nie ma rejestracji w owsie?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
Dnia 2.05.2021 o 15:34, czesio200 napisał:

Niedobór magnezu i niskie pH i owies żółknie. Nie od dziś to wiadomo. U mnie gdzie wapnowane wapnem magnezowym zieloniutko a gdzie bez wapna to nie ciekawie pomimo obornika dobrego 

Dzis przyszly wyniki dzialka na ktorej tak sie dzieje ma pH od 5.4 do 5.8 wiec jak na owies nie takie zle biorac pod uwage ze na pH 5 potrafia siac jeczmien 

Czym najlepiej uzupelnic magnez ? Kizeryt w nastepnym sezonie bo teraz to chyba za pozno 

Tylko jaka dawke dac przedsiewnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damianos95. Zapinaj opryskiwacz i jazda z siarczanem magnezu , najlepiej kilka razy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

@damianos95. Zapinaj opryskiwacz i jazda z siarczanem magnezu , najlepiej kilka razy 

Jakie dac stężenie na hektar? Na 300l wody ? 

Narazie to wieje ze glowe chce urwac no i mokro 

Przed kolejnym siewem dac kierezyt ? Jaka myslisz dac dawke na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damianos95. Daj 15 kg na ha siarczanu i za kilka dni powtórz i tak ze 4 razy 

No myślę że możesz dać kizeryt , na owies nigdy nie dawałem ale pod jęczmień czy ozime wiosną sypie około 150 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    543

Bingo. Rok po centrali. Siew chyba 30.04. Przedplon mieszanka własną + obornik na zimę. Pod korzeń 200 saletrzaku, 150 polipadu i 200 Korn kali. Na weekend pewnie odchwaszczanie. Dać mu coś jeszcze, czy wyczekiwać żniw.

IMG_20210504_141015_HDR.jpg

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj