mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

GRZES1545    8979
Napisano (edytowany)
12 minut temu, daron64 napisał:

Ja mam własny komputer - w słoneczko wsunięty mam kawałek kartonu i każdy przejazd zaznaczam, także tylko kilka razy się zastanawiałem czy już zaznaczyłem czy jeszcze nie dany przejazd. Więc co najwyżej o jeden mogą mi się ścieżki rozjechać. 

W pszenżycie takie mijaki mi nie wyszły, ale chyba jednak opryskiwacz, już tak bez smieszkowania, będę musiał poszerzyć o jedną dyszke z każdej strony. Niby jak mierzyłem, to jest ~12m, ale w kilku miejscach ewidentnie mijaki pomiedzy przejazdami mi wyszły.

2.5m masz siewnik? A znaczniki są w nim ? 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
Napisano (edytowany)
11 godzin temu, daron64 napisał:

Jakas masakra. Ja tu myślałem, że nakładki wyjdą, a tu takie coś. Będę musiał opryskiwacz poszerzyć 😅 Ehh..ale zawsze w takich wypadkach pocieszam się historia kolegi, który opowiadał, jak sterownik od ścieżek mu się przycial i posiał 20ha rzepaku ze ścieżką w każdym przejeździe 🤣

Znajomy pare km ode mnie posiał 12 ha pszenicy dwa lata temu ale tylko połową siewnika połowe sekcji wyłączył na sterowniku przy pierwszym przejezdzie do ścieżek i zapomniał włączyć😆😅😂🍺           A co najciekawsze pole to jest przy drodze krajowej którą cała okolica jezdzi do miasta 😄🤩😂

Edytowano przez livebird
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Jakim cudem takie mijaki wyszły?

No właśnie nie wiem, jeszcze w wolnej chwili się przejdę, może to nie nijak, tylko któraś lejka mi nie siala. 

1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

2.5m masz siewnik? A znaczniki są w nim ? 

Tak, 2.5. Są, ale sieje bez. Przejazd przy przejeździe i co roku było ok, a w tym jakaś komedia wyszla

7 minut temu, livebird napisał:

  A co najciekawsze pole to jest przy drodze krajowej którą cała okolica jezdzi do miasta 😄🤩😂

U mnie całe szczęście widzę to tylko ja i sąsiedzi, co ich pole widać w oddali. Sąsiady obok mają obraz pod kątem, wiec tak tego nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979

I ja mam 2.5m, i tak samo sieję, może końcowe rolki nie podają albo przypchane rurki miałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Właśnie przypchane nie, bo jak wysiadałem zamykać/otwierać, to co te 5 przejazdów sprawdzam zawsze, czy wszyzstko ok i nie było ani razu przypchane. Przed siewem jak patrzyłem to rolki też wszystkie się kręciły. Kurcze pójdę później policzę ile rządków jest wysianych do mijaka. Od razu metrowka zmierzę, czy trzeba dorabiać dysze do opryskiwacza

 

Tak w ogóle to na tym kawałku, co jest zdjęcie to obecnie k jeszcze między ścieżkami jest podobnie, a na drugim (tym, z którego robię zdjęcia) tylko w kilku miejscach, czyli chyba jednak spieprzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Tak, 2.5. Są, ale sieje bez. Przejazd przy przejeździe i co roku było ok, a w tym jakaś komedia wyszla

a co to za siewnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie masz luzów na krańcowych tulejkach co ten wałek z rolkami tam siedzi? Może wyjechane tulejki i jak się owies w otworze zawiesi to rolka się ślizga zamiast go pobierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
17 godzin temu, MateuszKunik napisał:

czego tu brakuje owies bingo siew 30 marca przeszedł 2 dni przymrozków po minus 4 nowa działka 6 klasa przed siewnie poszla polifoska 6 250kg i sa;trosan 26 270 kg    

IMG_20210501_193154_8.jpg

IMG_20210501_193322_3.jpg

Tez się chetnie dowiem co z nim nie tak u mnie tez talie place ale 4 klasa

17 godzin temu, MateuszKunik napisał:

czego tu brakuje owies bingo siew 30 marca przeszedł 2 dni przymrozków po minus 4 nowa działka 6 klasa przed siewnie poszla polifoska 6 250kg i sa;trosan 26 270 kg    

IMG_20210501_193154_8.jpg

IMG_20210501_193322_3.jpg

Tez się chetnie dowiem co z nim nie tak u mnie tez talie place ale 4 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
2 godziny temu, Partyzant85 napisał:

nie masz luzów na krańcowych tulejkach co ten wałek z rolkami tam siedzi? Może wyjechane tulejki i jak się owies w otworze zawiesi to rolka się ślizga zamiast go pobierać

Będę go przestawiał, to popatrzę. Zwykle to tylko na pusto patrzę, czy się kręcą wszystkie i po zasypaniu parę razy kołem zakręcę czy wszędzie leci i w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Niedobór magnezu i niskie pH i owies żółknie. Nie od dziś to wiadomo. U mnie gdzie wapnowane wapnem magnezowym zieloniutko a gdzie bez wapna to nie ciekawie pomimo obornika dobrego 

  • Thanks 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ale to nie sa zolte przebarwienia tylko pomaranczowe u mnie kreda byla i to samo na czesci zielono na czesci placki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

jeden pies czy żółte czy pomarańczowe. są place nie ma magnezu i pewnie ph leży. odkąd wapnuje nic na moich polach samo z siebie nie żółknie. tylko ja wapnuje po kilka ton na ha a nie jak niektórzy po kilkaset kg z worka sypną i myślą, że to zadziała.

  • Like 2

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Kupiłem owies totalna klapa nie ma zdolności kiełkowania co dalej z tym fantem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Kupić drugi a ten na paszę 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
53 minuty temu, czesio200 napisał:

jeden pies czy żółte czy pomarańczowe. są place nie ma magnezu i pewnie ph leży. odkąd wapnuje nic na moich polach samo z siebie nie żółknie. tylko ja wapnuje po kilka ton na ha a nie jak niektórzy po kilkaset kg z worka sypną i myślą, że to zadziała.

Czym wapnujesz jakie wapno ? I co ile lat ? 

Co mi mowil doradca to kazdy kolor przebrwienie zboza odpowiada za inny niedobor 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Ja wapnuje dolomitem z magnezem z Siewierza. Dawka od 4 do 6t ha. Po pierwszym razie jest efekt fest. Staram się co 3-4 lata coś sypnąć. 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20
1 godzinę temu, jajonasz napisał:

chyba że już posiany to reklamować 

Siany miesiąc temu ale zimno było myślałem że wyjdzie a znajomy siał  2 tyg pożniej i już ładnie wschodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
41 minut temu, czesio200 napisał:

Ja wapnuje dolomitem z magnezem z Siewierza. Dawka od 4 do 6t ha. Po pierwszym razie jest efekt fest. Staram się co 3-4 lata coś sypnąć. 

Po ile masz to wapno ? Samo wapno bo dowoz wiadomo zalezy gdzie  I skad jestes bo ja lodzkie centrum ciekawe jak z dowozem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, czesio200 napisał:

Ja wapnuje dolomitem z magnezem z Siewierza. Dawka od 4 do 6t ha. Po pierwszym razie jest efekt fest. Staram się co 3-4 lata coś sypnąć. 

A jak to jest zmielone , pył jak radkowit premium ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Nie wiem jak radkowit wygląda. do mnie jest około 350km do łódzkiego to bliżej. nie pamiętam ceny w kopalni 30 pare zl chyba u mnie prawie 100


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ale na fakturze masz wapno i dowoz czy wapno i calakwote co placisz bytam pod to dofinansowanie na wapnowanie ale nie wiem jak to jest 

Moze ktos korzystal z tego dofiansowanie i powie co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Jeszcze nie korzystałem. Samo wapno mam nic o dowozie nie było.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj